Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el önmagam? 13/L

Hogyan fogadjam el önmagam? 13/L

Figyelt kérdés
Önbizalomban nulla vagyok. Mindenkinek azt mutatom hogy vidám és erős vagyok közben meg nem. A lényege sok külső hatás miatt, különböző emberek miatt is érzem magam. Mindig kövérnek és csúnyának látom magam. 2 szóval: Utálom magam. Igazából most neki kezdtem fogyókúrázni, és elég keményen fogom magam. Ha kicsit is többet eszek bűntudatom van és addig futok vagy edzek amíg ,,össze nem esek". Nem szó szerint de ilyenkor megfordul a fejemben a hánytatás. Voltam már dietetikusnál mert inzulinos vagyok, és régebben nagyon elhízott voltam, innen ered a cukorbetegségem is. Mai napig annak a kis duci kislánynak látom magam. Akkor olyan 9 éves és 60 kg lehettem. Nem kevés tudom. És ebben a szüleim is tudják, hogy túl sokat engedtek. Testvérem az testépítő viszont 6 éve nem él már velünk. Tanácsok? Akármit csinálok úgy gondolom elrontom.

2018. ápr. 24. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Keress fel nyugodtan egy pszichológust!
2018. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fuhh, jó kérés. Hány kiló vagy, milyen magas?

Én már nagyon régóta nem vagyok megelégedve magammal, nem szeretem ahogy kinézek, szégyenlem magam. 11 éves lehettem, mikor erre rájöttem. Azóta mindig az volt, hogy akkor most fogyózok, minden jó lesz. De nem.

Itt gyakorin olvastam, hogy addig nem tudsz lefogyni, amíg nincs meg az a katt. Szerintem egy hónapja volt meg nekem ez. Azóta számolom a kalóriákat, nagyon eltökélt vagyok most.:D

Ezzel azt akarom mondani, ha nem érzed így jól magad, akkor tegyél érte. Ha pedig már elkezdted, akkor nézz a jövőbe, hogy jujj de jó lesz, majd hogy meglepődnek mikor visszamész a suliba teljesen más emberként. Ez egy hosszú folyamat, ne siettesd.

Eddig is kibírtuk, egy fél év már semmi.:)


Ha pedig már lefogytál, akkor tényleg jobb egy pszichológus, csak elbeszélgetésnek is, hogy felmérjétek a helyzetet.

2018. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A dolgok, amiket leírsz azok az étkezési zavarok előfutára, tapasztalatból beszélek. Ilyenkor, amire fókuszálni kell az az, hogy kialakíts egy egészséges kapcsolatot az éttel, találd meg a legkiegyensúlyozottabb, minőségileg és mennyiségileg is optimális táplálékozási stílust. Lehet hogy nem ártana egy pszichológus és táplálkozási tanácsadó ötvözet.
2018. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KJUsul ***** válasza:

Ha szüleid segítőkészek és hajlandók áldozni is, menj el egy gyerekeknek való agykontroll tanfolyamra. Semmit nem, veszíthetsz viszont rátalálhatsz a saját utadra!


Nagyon drukkolok, ne add fel!

2018. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!