Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogyha az ember...

Tényleg igaz, hogyha az ember huzamosabb ideig kisebb adagokat eszik, mint korábban akkor összeszűkül a gyomra és aztán már nem is fog kényelmesen annyit enni, mint korábban? Vagy ez csak egy mende-monda?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 28. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Persze hogy igaz.
2018. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A gyomor nem szükül össze meg nem tágul ki - legalább is nem olyan értelemben, ahogy használják. A gyomor mérete adott, ha tele eszed magad, akkor aktuálisan kitágul, de ha megemésztetted az ételt, akkor visszamegy eredeti méretre.


Viszont ha hozzászoksz, hogy sokat tömsz magadba egyszerre, akkor megszokja a gyomor, hogy túltöltve is tudjon emészteni. Ha kis adagokat eszel csak, akkor ilyen mennyiség lesz a megszoszokott, és a többtöl kellemetlen érzésed lesz.


Tehát el lehet szokni a zabálástól, (meg jobb is ezt szokni meg), de maga a gyomor mérete nem változik.

2018. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, igaz.
2018. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kettesnek!
2018. ápr. 28. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem hiszem, a gyomor tágulásra képes szerv, ez eléggé köztudott.

Nem hiszek a gyomorszűkülésben, az a helyzet. Vannak korszakaim, amikor tartósan kis térfogatú ételt eszem (bár ugye víz mindig sok van, annak nem kell gyomortágulás?), de ez semmi változást nem okoz, utána is tudok enni keveset is, sokat is, a jóllakásnak pedig végképp szinte semmi köze nincs a térfogathoz nálam (mert sokan emiatt szoktak a gyomorszűkülésre törekedni).

2018. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Mende-monda, közel 1 évig diétáztam, hogy leadjak 40 kilót. Ugyan annyit meg tudtam enni fél évvel később is, mint előtte. Max hozzá szoktam a kisebb adagokhoz fejben és az eleinte lévő valamennyi éhségérzetem eltünt. De a gyomrom biztos nem ment össze.
2018. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem az a tapasztalatom amit leírtál...már nembírok enni többet vagynehéz dolgokat mert nembírom..rosszul leszek azonnal ha nagyobb mennyisséget eszek vagy összeviszza eszek
2018. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél másképp működik, és függ attól is, hogy valakin mennyi felesleg van, 5 kg, vagy 50 kg.
2019. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!