Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 35 éves férfi vagyok.177cm és...

35 éves férfi vagyok.177cm és 115kg. Fizikai munkát végzek. Hogy tudok lefogyni milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Sportolásra sajnos nincs energiám.

Mi volna az ideális testsúlyom?


2018. ápr. 28. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindenki kalóriadeficittel fogy le. Kevesebbet kell enned, mint amennyit felhasználsz. Hogy erre neked mi a jó, kényelmes módszer, nem tudhatom, nem vagyunk egyformák, ami az egyiknek bejön, az a másiknak önsanyargatás vagy egyszerűen nem jön be. Életmódváltást ajánlom, én speciel szeretem a tiszta étkezést, de a gyors cukrokat másnak is sokszor érdemes minimalizálni... A zsír is problémás lehet, sokunknak nagyon könnyű sokat bevinni belőle, akár észrevétlenül.


Az ideális testsúlyt nem lehet megmondani, maximálisan (naturálban) kigyúrtan s kicsit fedetten (ami azért még roppant jól néz ki, sőt jobban, mint az eres kinézet, ha engem kérdezel :)) 90 kiló pl. teljesen jó, kevésbé izmosan ugye kevesebb. Ismerek fizikai munkás harmincas férfit, akinek ilyen magassághoz kb. 63 kiló az ideális testsúlya (egyenetlenül hízik, így pár kiló sem oszlik el rendesen) s nála azért még vannak izomszegényebb könnyű fizikai munkások. Úgyhogy igen széles a sáv.

2018. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

75-80 kg körül már jó lennél.

A sportot nem érdemes kihagyni, különben úgy fog lógni a bőröd, mint az elefántnak.

Egyébként a diétára kellene ráállnod. Sok-sok zöldség, minimális mennyiségű gyümölcs (alma) sovány húsok/sajtok/halak. Kerüld a zsírban/olajban sült dolgokat.

A helyedben felkeresnék a háziorvosom, aki elküld egy dietetikushoz.

Ilyen durvább diétákkal, mint a lébönt nem sanyargatnám magam, mert nem szerintem nem bírnád, könnyen megtörnél, és nem lenne meg a sikerélmény.

2018. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Zsírban sült dolgokkal is le lehet ám fogyni, jól tudnak laktatni. Ez már egyéni dolog, kinek mi passzol, de a kérdező bizonyára szép kalóriaigényével több minden beleférhet, mint az átlagos fogyózónak.
2018. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ideális testsúly a BMI-kalkulátorok szerint.

Fogyáshoz a Gabriel-módszer c. könyv és CD.

2018. ápr. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Tényleg kevés időm van a sportra.

De tudom hogy a fizikai munka nem ugyan az


Nincs semmi olyan oldal ahol írnak testmagasság/ testsúly minimum maximum?

2018. ápr. 29. 06:53
 6/13 anonim válasza:
33%

Fizikai munka mellett simán le fog menni. Arra figyelj, hogy reggel és napközben többször kisebb adagokat egyél, de igyál rendesen folyadékot, az esti sör meg nass illetve vacsora maradjon el. ( este 7-8 körüli kilegelem a hűtőt effektusra gondolok.)


A napközbeni étel mennyiség azonban kevesebb legyen, mint eddig. Magyarán kevesebb bevitel, szétosztva.


Sört/alkoholt felejtsd el.


Én oda sem figyelve leadtam 20(!) kg-ot. Annyi volt a trükk, hogy este 6 után nem volt kaja, mert bezárt minden a táborban. Ennyi is elég volt.

2018. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
6: Én este 6-kor kelek, érdekes lenne, ha nem ennék semmit onnantól.:)
2018. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Figyu! Ezt így látatlanban senki nem fogja tudni megmondani, hogy hány kilóra fogyj le.

Ez függ az alkattól, csontozattól, jelenlegi izom/zsír aránytól.

Ami ezekkel a paraméterekkel egyértelmű, az az, hogy kövér vagy.


Testépítő oldalakon keress diétára vonatkozó cikkeket.


[link]

2018. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Tudom hogy nem vagyok vékony.

Ezért gondolom a fogyás.

Az jónak tűnik hogy nem eszem 6utam.


Sör alkohol az nem gond.

Csak akkor iszom ha van egy baráti összejövetel vagy nyaralás.

De volt hogy megmaradt nyár végén 4doboz sör szilveszteri buli vettem elő


Az üdítő ital a baj. Napközben az se gond szeretem a vizet.


De eveshez fontos innom. De nem bírok vizet inni

2018. ápr. 29. 09:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Az aki este dolgozik, nyilván akkor fog enni. A nem evés nem órához van kötve, a “hat és hét után nem eszek” azért lett szinte aranyszabály, mert kb mindenki éjszaka alszik. A lényeg, hogy 3-4 órával előtte már akkor nem szabad fogyasztani vizen kívül semmit, amikor már nem mozogsz aktívan (megvacsorázol, elpakolsz, mosogatsz, mondjuk hétkor pedig a tv előtt henyélst, tízkor pedig alszol). Plusz nem árt ha a reggeli és vacsora között legalább 12 óra eltelik (mmint akkor, amikor az ebéd nem ütközik bele, tehát este hatkor vacsorázol, reggel hatkor-hétkor reggelizel.
2018. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!