Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha este 6-7 után már csak...

Ha este 6-7 után már csak gyümölcsöt eszek és vizet iszok, akkor tényleg fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz megállnom, hogy ne egyek most egy kis rizst legalább zöldséggel, mert egész nap strandon voltam és néhány szendvicset ettem, de szeretném mától elkezdeni ezt a "fogyókúrát". Max. 2-3 kilót szeretnék leadni. Nem sportolok és sajnos kicsit rendszertelenül eszek, de hallottam róla, hogy nappal azt ehetek, amit akarok csak este 7 után már ne egyek semmit. Gyümölcsöt lehet? Fogyok így 2-3 kilót egyáltalán?
2010. jún. 13. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

nyugodtan edd meg a riszt a zöldségekkel...


ez a 6 után nem eszünk marhaság nem tudom, miért olyan népszerű...nem mellesleg estére pont csak a gyümölcs, nem túl jó, mert jó sok gyomorsavat csinálhat és mivel ne meszel utána az éjszaka folyamán kissé kellemetlen lehet

2010. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ja és többre mennél a sportolással ;)
2010. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
tudom, hogy többre mennék, de biciklizni szoktam, csak nem túl gyakran bár most, hogy ilyen jó idő van sokat fogok, úgy tervezem. akkor ez a 6 után dolog nem hat?
2010. jún. 13. 22:10
 4/20 anonim ***** válasza:
nem próbáltam még sose, de azt tudom, hogy sportolással akkor is fogytam, amikor nem akartam, pedig reggeltől estig ettem: értsd reggel 7-től este 11-ig, napi 6-7 alkalommal, és most is tartom a súlyom, pedig általában este 7-8 felé van a fő kajálásom, vagyis a meleg, főtt kaja...amúgy sem logikus, hiszen, nyilván ma a strandon úsztál, viszont alig ettél, nyilván éhes is vagy, ergo tápanyagra van szükséged, egyél rendesen és bringázz akkor sokat...ne egyél nasikat, meg kólát és chipsféléket, próbálj egészségesen enni, ne koplalj
2010. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
akkor ha mozgok minden nap kint vagyok sokat a szabad levegőn nem kell feltétlenül sportolnom, elég ha sokat mozgok és egyek amikor csak éhes vagyok? persze ha csak kívánom, akkor nem
2010. jún. 13. 22:28
 6/20 anonim ***** válasza:
persze, napközben lehet sonkát, szalonnát, fehér kenyeret, csak 6 után nem! ehh.
2010. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
de, sportolnod is kell :)... az is számít, ha a strandon úszkálsz vagy a parkban sétálsz, de legyen valami rendszeres: pl bringával menj busz helyett, menjetek túrázni hétvégente, úszni hetente 2* vagy futni ;)
2010. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 clint ***** válasza:
gyümölcsöt sose egyél este!!! haszontalan cukort vinnél be...
2010. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

1. A gyümölcsben tényleg van cukor, de egyáltalán nem haszontalan. Cukorra szükség van az agyműködéshez, és ennek legjobb formája a gyümölcs. Ráadásul rengeteg rost és vitamin van benne, vétek nem megenni.

2. A leírt módszerrel viszont nem fogsz fogyni. Mitől fogynál, ha 7-ig azt eszel, amit akarsz, szénhidrátot is? Majd ha a vacsorát lecseréled hús-zöldség kombinációra (rizst sem lehet enni, nem a hús hízlal, hanem a szénhidrát), akkor várhatsz eredményt. Meg persze sport.

2010. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 clint ***** válasza:

kedves 23:58! Az agynak szüksége van cukorra de nem a gyümölcscukorra... Hidd el én csak segíteni próbálok a kérdezőnek, és mindig vitázok mindenkivel a gyümölcsről, mert sajnos, sokan rosszul tudják a dolgokat, és ez nem az ő hibájuk...De gondolkozzatok el... A fittness versenyzők, testépitők miért nem esznek gyümölcsöt????? Legalábbis diétában.

A gyümölcscukor lényegében a leghizlalóbb cukor, 30 grammja megfelel 100 gramm kristálycukornak. Ráadásul csak a májat tölti, igy a legmakacsabb cukor is...

A testépitőknek edzés után cukorra van szükségük, szölőcukrot szoktak használni, sőt van aki kristálycukrot, mert ezek az izomba szivodnak, fel, ellenben a gyümölcscukor még ilyenkor sem jut el az izmokig hanem csak a májba onnan meg a zsirszövetbe.. Ezért irtam, hogy haszontalan. És szerintem ha az izomba nem jut el még edzés után sem, kétlem, hogy az agyműködést serkentené.

Lényegében azért van aki le tud fogyni igy is, de a legtöbb esetben csak hátráltatja a fogyást. Ezt a fittness és testépitők tudják azonban az átlagnál előjön a "mindent jól csináltam mégsem fogytam" dolog... ilyenkor mindig a diétában a gyümölcs a ludas. Főként, hogy mivel teljesen megvonjuk a cukrot diétában a test mindent iszonyatosan raktároz, az amugy jól raktározodó gyümölcscukrot még annál is jobban...

2010. jún. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!