Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elméletben miszerint alakul a...

Elméletben miszerint alakul a következő ételek emésztése, felszívódása?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk, hogy a cukor, fehér liszt elfogyasztása után sokkal hamarabb megéhezünk, leesik a vércukorszintünk. De mi történik akkor, ha egy étkezés alkalmával pl. teljes kiőrlésű kenyérből eszünk egy szendvicset sajttal, zöldségekkel, utána pedig fagyizunk, vagy desszertként megeszünk egy csokit. Melyik szabály fog érvényesülni? Sokáig jól leszünk lakva a lassan felszívódó szénhidrátos szendvics miatt, vagy pedig újra hamar megéhezünk a közvetlenül utána megevett csoki miatt? Vagy a kettő kiüti egymást, és valahol félúton leszünk éhesek? :)

Ki mit gondol erről?


2018. máj. 5. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Glikemias index szerint ha lassú felszívódásu ételt gyors felszívódásuval eszel (zsíros kenyér fehér lisztből) akkor egy közepes felszívódásut kapsz,vagyis atlagolodik.
2018. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, engem a fagyi laktat:D

Megeszem 3 gombóccal és jól lakom xD

Szerintem mindenki más e téren.

2018. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második, igen, jól laksz azonnal, de nagyon hamar újra éhes leszel.
2018. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Van, aki gyors cukrokkal lenyom 8 óra fizikai munkát és még hazafut 6 km-ről s akkor kezd megéhezni. Én pedig 1000 kcal lassú szénhidráttal és többszáz kcal zsírral egy percre sem lakom jól, éhes maradok, mert nekem fehérje kell.


Számít, milyenek a makrók, mennyi az összkalória, kiről van szó és milyen volt az előző nap. Ha sokat ettem korábban, sokkal kevesebb jóllakat, mint ha keveset, nincs ebben semmi különös, nyilván sokunk ilyen.


A sok zsír s a kis rost is lassítja a felszívódást, nem? Szóval annyira gyors eleve nem lesz az eredmény... Akárhogyan is, ha elég rendes a mennyiség, a családomban mindenki kihúzza minimum 10 órán át, én inkább 20+ órán át nem éheznék meg, de csak egyetlen napnál, ha korábban nem ettem kalóriadeficitben (mert különben 2-3 órán belül, ez független az étel összetételétől). Ha a kalória kevés, azonnal éhesek leszünk evés után. A tk-t pedig lecserélhetjük fehérre, semmi nem változik nálunk.


Túl sok tényező van, nem lehet megmondani, kinél mi lesz. De nem kifejezett gyors cukor az eredmény, szóval valószínűleg nem laktat olyan rosszul egy átlagembert, pláne, hogy fehérje és zsír is van közte.

2018. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!