Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 120 kilósan nekiállok...

Ha 120 kilósan nekiállok futni, akkor több kárt okozok a térdeimnek, mint amennyit a leadott kilókkal nyernek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon káros ,a térded még hagyján,de a gerincednek brutális terhelés .

Nem mellesleg felesleges is, a tempós sétát javaslom .

2018. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Kezdetben inkább tempós séta, kerékpározás, úszás. Emellett olyan súlyzós gyakorlatok, amik kevésbé terhelik a térdet. Annyi, hogy a felhúzással várj még, meg a rudas guggolással! A többi mehet.

Ha már 20 kg lement, utána mehet a futás is, és ezek is.

2018. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
minek fusson 100 kilósan ? Nem kötekedésből kérdezem,de mivel jobb mint felülni egy biciklire,vagy tempósan gyalogolni? Szana szét gyilkolja az izületeket ,és a pulzus sem marad a zsírégetéshez legcélszerűbb tartományban egy edzetlen,100 kilós embernél .
2018. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3: azért jobb, mert ugyanannyi idő alatt több kcalt égetsz el futással, mint kerékpárral!

És ha már 20 kg-t leadott, elér egy olyan edzettségi állapotot, ami ezt a súlyt is figyelembe véve, ezt lehetővé teszi.

2018. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy egy kutyaf.@sznyival több kalóriát éget el,sokra megy vele ha gerincsérvet kap , vagy bedobja az unalmast a szíve ,olyan magasra felmegy a pulzusa .

Én most feltételezem,hogy nem 20 kilós feleslege van a kérdezőnek ,hanem masszívan kövér lesz 100 kilóval is.

2018. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, 100 kilóval is még nagyon kövér leszek. Ha a tempós séta alatt néha futok pár métert, az is okozhat kárt?
2018. máj. 6. 12:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Úszást ajánlanám

Úgyis jön a jó idô,nem kell annyira hajat szárítgatni

2018. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, pontosan mennyi kárt okozol, hiszen nem tudjuk, hogy egy 160 centis nőről van szó, vagy egy 190 centis férfiról. A 120 kiló mindenképpen sok, ezért a futást semmiképpen nem javaslom. A fogyás elsősorban az étkezésen múlik.
2018. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyasmi kilós vagyok, mint te, de eszembe nem jutna futni. Úszni fogok járni, nemsokára olyan helyre költözöm, ahol erre lesz lehetőség.
2018. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pár métert lehet,hogy megkockáztathatsz, ha nagyon akarod, pláne, ha tudod, hogy remek génjeid vannak és nehéz tönkrevágni magad :D De alapvetően az óvatosabb hozzászólásokkal értek egyet. Amíg kövér vagy, inkább ne fuss. Az utolsó 10-20 kilónál már sokkal jobb ötlet.

Perszde ez egyéni, van, aki nagy felesleggel fut. Rajtam 30 kiló plusz volt, amikor rájöttem, hogy az ugrálás sem az év műfajom s az utolsó kilóknál is inkább a kímélő tornákra fókuszálok (a súlyzózás is kímélő az én szintemen, mindenesetre ugrálás nincs benne :D). Futni próbálok, de még nem megy, szó szerint nagyságrendekkel többet égetek sétával. Ez számít, nem az egységnyi kalóriaégetés, ételnél sem a kalóriasűrűség számít, hanem a laktatás/kalória s persze még más tényezők is. Sokat érünk lightos ételekkel, ha fél mázsa kell a jóllakáshoz és a futással, ha 2 perc után feladjuk...

Mindenesetre ha már nem leszel kifejezetten kövér, elkezdheted a futást, eleinte sétával felváltva, aztán majd meglátod. Inkább ne kockáztass.

2018. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!