Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most vettem egy futópadot, és...

Most vettem egy futópadot, és érdekelne, hogyan tudnék a leghatékonyabban fogyni vele? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Heti 5 nap fogok 2x30 percet futni rajta (reggel és este). Vannak előre beállított programjai, is, de azok nem nagyon tetszenek, mert vagy túl lassúak, vagy túl sokáig kell egyhuzamban gyorsan futni vele, azt meg még nem bírom. Tudnátok ajánlani valami hatékony módszert, programot? Személy szerint én azt szeretem a legjobban, amikor 3 perces szakaszokban váltakozik a gyors és lassú fokozat. Szerintetek az mennyire hatékony? Lány vagyok, 80 kilóból szeretnék leadni egy jó 10-est. Kissé türelmetlen is vagyok, ezért hamarabb szeretnék látni egy kis eredményt :)

2013. júl. 11. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem csak szépen lassan akarj fogyni, h később ne hízz vissza mindent,kezdj sétával v lassú futással, h legyen ideje a szervezetednek hozzászokni a terheléshez :) egy szintén fogyókúrázó, türelmetlen lány (79 kg)

sok sikert és kitartást!

2013. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fuss úgy ahogy tudsz, de fejlődj, próbáld ki a nehezebb fokozatokat és próbálj minél többet csinálni belőle :)
2013. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is úgy tervezem, hogy majd szépen növelem az intenzitást.

Kedves első válaszoló! Milyen mozgással fogyózol?


Ja, és még annyi, hogy az étrendemen nem változtattam. Ez lehet akadálya a plusz kilók leadásának? Eddig az iskola miatt csak délután/este fele tudtam rendesen enni (egyetemre járok, óráim össze-vissza vannak) nem tudok kialakítani normális étrendet emiatt. Most nyáron megtehetném, de szeptembertől kezdődik elölről. Általában egyszerre nem eszek sokat, de nem is válogattam meg, hogy mit...

2013. júl. 11. 15:33
 4/7 anonim válasza:
55%

Szia!

Talán segíthetek egy kicsit neked. Először is, a futópad elég rugalmas így nem nagyon terheli az izületeidet, de akkor sem árt egy jó futócipő. Napi egy órányi futásnál már nagyon nem mindegy, és persze az tévhit, hogy bármiben lehet futni, sőt mezítláb a legjobb...

Ha érdekel privátban megírom, hogy miért.

Visszatérve a futáshoz. Ha eddig nem futottál, akkor sok lesz a kétszer fél óra minden nap. Kár lenne, ha a 3-4. napon bekövetkező kudarc miatt feladnád.

Javaslom neked, hogy kezdetnek tűzd ki azt a célt, hogy futsz 20 percet. Úgy fuss 20 percet, hogy állítsd a gépet kb. 6.00 perc és 6 perc 30 mp körüli megtett kilométerekre. Ez olyan 9-10 km/óra sebesség. Ez egy amatőr kezdő futó hosszútávú sebessége. Ha úgy érzed, hogy nem bírod tovább, akkor állítsd sétára, de ne állj le. Kis séta után fuss újra. Nem baj ha kezdetben ez csak 2 perc futás és 18 perc séta, de legyen meg a 20 perc. Ezt megteheted minden nap. Viszonylag rövid idő alatt ráérzel majd a kényelmes tempora és légzésre. Javaslom, hogy kezdetben ne a tempót növeld, hanem érd el azt, hogy ezzel a tempóval menjen a 20 később a 30-40-50-60 perc. Az igazi zsírégetés amúgy is valahol 30 perc körül fog beindulni. Megértem, hogy türelmetlen vagy de a gyilkos igyekezet nem a zsírtól szabadít meg, hanem a lelkesedésedtől! Ez biztos!

Mire elérsz oda, hogy 40-50 percet képes vagy a saját kényelmes tempódban lefutni, akkor rá fogsz döbbenni, hogy futóvá váltál. Okosabb leszel, ismered a hibákat, leszedted a vízhólyagokat amit a rossz cipő vagy a gyűrött zokni miatt szereztél. Ja, és rádöbbensz, hogy megváltoztak a méreteid. Kezdetben nem a kilók, hanem a centiméterek csökkennek. A futás sokkal hamarabb eredményez centiben változást, mint kilogrammban.

És még annyit, hogy igyál nagyon sokat! Nagyon sokat! 3-5 liter víz menjen be. Ez segít abban is, hogy a futás által begyorsított anyagcseréd jobb legyen. Nem állítom, hogy étrend változás nélkül látványos eredmény lesz, de lesz. Ha mondjuk lecsökkented a szénhidrátot, tehát jelentős változatás nélkül, de elhagyva a kenyeret, a sok tésztát és krumplit, akkor lesz meglepetés már 2 hónap alatt. A két hetes tablettás fogyás mese. Rengeteg kövér ember van már túl ilyen pénztárcavadász próbálkozáson...

2013. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fuss lassan majd gyorsan majd váltogatva
2013. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fanni015 válasza:

szia én azt mondom neked hogy ne fussál minden nap mert az nem tesz jót fussál inkább így hogy:hétfő. szerda. péntek.

és nézzd meg sokkal hatásosabb lesz és nem fognak fájni majd a csontjaid (tapasztalat)

én is újra elkezdek futni és ugyan így hétfő ..... szerda... péntek.... és így letudsz majd adni bőven 10 kilót még többet én így ezzel a "módszerrel" 10 kg fogytam 5 és fél hónap alatt szerintem az tök jó Sok Sikert!!!

2013. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kocogni járok,sétálok és ugrókötelezek is :) első voltam...
2013. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!