Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan, honnan szerezhetnék...

Hogyan, honnan szerezhetnék motivációt?

Figyelt kérdés
Érzelmileg katasztrofális helyzetben vagyok, még reggel felöltöznöm is nehéz és a gyerekkel elindulni, nemhogy sportolni kezdeni és egyszerűe nem találok időt, pedig anélkül nem megyek előre... honnan szerezzek erőt és motivációt??
2018. máj. 17. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért akarsz fogyni, mi a célod vele, mit akarsz elérni? Ha ezt meg tudod őszintén válaszolni, akkor megvan a motívációd. Én szimplán egy bizonyos ruhamárkába akartam beleférni :D és bosszantott, hogy nem jön rám. Ma már rámjön, és szuper érzés. Az is jó, amikor vadidegenek megdícsérnek, hogy jól nézek ki. Engem az egészség nem annyira motívált, de ha téged pl az, akkor arra fókuszálj. Én szeretek hegyet mászni, az is könnyebb, ha vékonyabb az ember.
2018. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Motivacionak 2 osszetevoje van. A fokusz es a cselekves.

Fokusz: szem elott tartod a celjaid, tervezel, mindent ugy alakitasz hogy elerd amit szeretnel.

Cselekves: akkor is megteszed a szukseges dolgokat amikor semmi kedved nincs hozza. Nem keresel kifogasokat ("nincs idom, faradt vagyok, most ez meg az jott kozbe....")

Leginkabb az fog motivalni amikor mar egy rendszert csinaltal a teendokbol,es elkezdi meghozni a gyumolcset.

2018. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, értem, miről beszélsz.

Először is változtass az étrendeden. Ez nem jár több idő- vagy anyagi ráfordítással, lehet egyszerű ételekkel is fogyni. Ha jól állítod össze az ételeidet (makrókra odafigyelve, nem koplalva), több energiád lesz, és érzelmileg is kiegyensúlyozottabb leszel (tapasztalat).

Ha ez megvan, kezdj el kicsit többet mozogni, ha napi 20 perced van, akkor annyit.

Sportolni bárhol, bármikor lehet. Ha nincs lehetőséged elmenni edzőterembe vagy futni, tornázz otthon. A gyerekeket is bevonhatod, ha már kicsit nagyobbak. Amikor picik voltak az enyémek, alig tudtam egész nap leülni 5 percre, mindig szaladni kellett utánuk. Aztán növögettek, eljártunk kismotorozni (ők kismotoron, én futottam utánuk), később biciklizni-rollerezni (én rollerrel), de sokat szaladgáltunk kint a kertben (fogócska, versenyfutás) és bent a házban is.

Most már megint dolgozom, így többet ülök. Ebédidőben kimegyek sétálni. Elég nagy a távolság a munkahelyem és az otthonom között, de terveim szerint nyáron biciklivel fogok bejárni. Otthon szoktam tornázni, amikor van egy kis időm, a gyerekek már kezdenek önállóbbak lenni (5 és 7 évesek), és a közelben van hetente 1x jóga, arra járok.

Ezeket arra írtam, honnan szerezz erőt. Motivációt magadnak kell találnod, az egyéni, belső dolog. Mi nem ismerünk téged, nem tudjuk, mi fontos neked. Nekem az volt a fontos, hogy ne legyek beteg, több erőm legyen a gyerekekkel foglalkozni. A fogyás csak úgy jött mellé (68-ról 50-re), persze örültem neki :)

2018. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szió, a gyermekekre ki vigyáz míg te jógázol és sétálsz melóba? :)
2018. máj. 17. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
A jóga alatt az apjuk (du. 6-7-ig van). Amikor dolgozom, oviban/suliban vannak. Azért csak nyáron fogok biciklizni, mert akkor majd meló után nem kell értük rohannom oviba-iskolába, mivel a mamájuk fog rájuk vigyázni.
2018. máj. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó, én is kitalálok valamit, neki nincs most apukája, anyukám pedig meghalt, kb ketten vagyunk szóval igen, kicsit bonyolultabb, ezen gondolkodunk most.
2018. máj. 17. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd, az adott helyzetből próbáld kihozni a legjobbat. Ha nincs kire bíznod a gyereket, mozogj vele együtt (mint írtam), vagy otthon, miközben ő alszik vagy elfoglalja magát valamivel. A fogyásnak a legfontosabb tényezője egyébként is a táplálkozás, ezért is lenne fontos, hogy először azt tedd rendbe. Én a gyerekeimet is leszoktattam a sok felesleges cukros vacakról meg műkajáról, nekik sem ártott.
2018. máj. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!