Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok hogy pár...

Mit ajánlanátok hogy pár kilót normálisan, visszahízás nélkül leadjak?

Figyelt kérdés

Kb. 5 kilót szeretnék leadni, de van rá időm, nem egy hét alatt szeretném. Eddig kalóriaszámolással (kb. 1300 kcal) leadtam 2 kilót, mellé még mozogtam is majdnem naponta. Most már így látom hogy ez hülyeség volt (a kcalozás). Ezért szeretném normálisan folytatni. Azt tudom, hogy a fehér kenyeret lehetőleg el kell hagyni és a cukrot is, ez sikerült is nagyjából. Este 6 után sem eszek nagyon durva dolgokat, de azért korgó gyomorral nem fekszem le aludni, inkább eszek egy kis zöldséget vagy pár szelet sonkát. Sok mindent átolvastam itt, de nem tudok belőlük egy normális étrendet összeállítani. Segítenétek? :)

16/L


2010. jún. 14. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy naponta 2x kocogni is járok. :)
2010. jún. 14. 20:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért volt hülyeség a kcalozás?? Ha jól válogatod meg a kajádat, és tartod a napi kcal menniységet,majd késöbb szép lassan emeled,és szinten tartod, akkor a lehető legjobb fogyókúra.
2010. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tényleg? Akkor szuper! :) Mert több helyen olvastam, hogy ez a kcal-dolog a fiatalabbak szervezetére káros és később ha zabálni kezdesz (mondjuk nekem nem ez a tervem :D) akkor mindent visszahízol.

A fokozatos emelésen mit értesz? Mondjuk júliustól 1500 kcal és augusztustól 1800 kcal és ez a végleges? Kb. így?

2010. jún. 14. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:

1200kcal alá ne menjél, az étrendedben legyen-délelőtt főleg jó minőségű szénhidrát (zab,rizs,barnakenyér, de azzal inkább vigyázz) majd a nap végefelé egyre több fehérje (sovány húsok, tojás, túró, tejtermékek). Egyél minden nap nyers zöldséget, és gyümölcsöt is (lehetőleg ne este). Ha mozogsz akkor 1400-1500kcalt egyél meg egy nap!

[link]

ha még nem tetted volna, számold ki a napi szükségleted. Ha már súlyt szeretnél tartani, akkor a napi kcalt fokozatosan emeld, hetente 100kcalt mondjuk, majd ha elérted a napi szükségleted (kb 2000kcal) akkor még egy dbig számold, majd később számolás nélkül is menni fog a besaccolása. Heti 1x mérd magad, és ha híznál 1-2kilót (ami a mozgáshiány ill. több kcal miatt lehet) vedd kicsit vissza a napi bevitelt. Igyál napi 2-3l vizet minimum vagy ízesítetlen teát (cukor nélkül értem).Mozogj, majd ha stagnálni akarsz, inkább mozgással érd el, hogy tartsd a súlyod,minthogy keveset eszel. Vagyis még fogyi alatt is kell a torna, de szinte nem feltétele, nélküle is lehet fogyni (de ahhoz, hogy fogyni akarj csak tornázol, háttt... nehéz), majd később inkább a mozgásra fektetsd a hangsúlyt. De a kettő együtt a tuti.

Remélem érthető voltam:D

2010. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsre értettem, hogy ne este edd. Saláták, uborka, paradicsom (a kevesebb szénhidrát tartalmú zöldségek) este nyugodtan mehetnek
2010. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hű, köszi szépen, ez most sokat segített! :) Akkor szépen átállok az 1400 kcal-os étrendre, emelem fokozatosan.
2010. jún. 14. 21:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, délután eszek max. gyümölcsöt, de este már nem. Mozgás is megvan, most napi 2x kocogok, de azt is fokozatosan csökkentem majd. Amikor már meglesz a fix súlyom, akkor a 2 vagy 3naponta levő futás elég lesz?
2010. jún. 14. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, elég lesz, de azért beiktathatsz heti 2x alakformáló edzéseket. Pl Rubint Réka tornái nagyon jók. Már úgyis akkor látszik az eredmény ezektől a dvdktől, ha nincs rajtad háj, és szépen formálja majd a tested. Hány kg és cm vagy? Mert nem mind1 hogy az 5 kg amit le szeretnél adni, annyi az össz felesleged, vagy van 20kg rajtad, de egyelőre ennyi a terv:) Az utóbbi esetén lemegy 3-4 hét alatt. De ha csak ennyi van rajtad, akkor beletelhet 2hónapba is, hogy egészséges és tartós legyen a fogyás:)

Nagyon szivesen.

2010. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!