Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan valósíthatom meg ezt?

Hogyan valósíthatom meg ezt?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, és fogyni szeretnék, kb 170 cm vagyok és és 88 kg. De ez elég rosszul oszlik el és rendesen zsír ez látszik is, nem mondanám hogy úgy "el vagy folyva" de tény hogy elég rosszul festek. Tavaly már sikerült leadnom kb 15 kilót, meg előtte is voltak ilyen kisebb-nagyobb fogyásaim, csak valahogy fejben mindig feladom, jön valami rossz dolog az életben és ráviszem magam a depire aztán akkor abbahagyom a futást, elkezdek újra össze vissza enni és vissza ugrik az amit kemény munkával le adtam.


Szóval elsősorban abban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tarthatnám fent ezt az elhatározást hogy én most igenis elérem a súlyt amit szeretnék.


Jó jó, tudom hogy "minden fejben dől el" meg hogy "ez csak rajtad és az elhatározásodon múlik" de mégis ez azért nem ilyen egyszerű, legalábbis az én tapasztalataim ezt mutatják.

Nekem szociális szorongásom van és komoly önértékelési problémáim vannak, emellett hajlamos vagyok mindent túl aggódni meg ilyenek, szóval szerintem ez a legfőbb oka a dolognak.


Szóval ebben szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudnék ebből a nagy katyvaszból amit önmagamnak hívok egy működő "rendszert" összehozni.


Bocsánat hogy hosszú lett a leírás és hogy elég keszekusza de sajnos ezt jobban nem tudom megfogalmazni.



2018. jún. 2. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál voltál már?
2018. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam, annyit mondott hogy ez csak olyan belő szorongás amit a sok szarság okoz ami a fejemben van, a mindent túlaggódás meg az ilyesmi, és legyek pozitív aztán ennyi. Csak ugye ez nem olyan könnyű sok embernek, mint amilyennek hangzik. Tehát a lényeg az úgymond mentálisan egészséges vagyok, csak ilyen a jellemem.
2018. jún. 2. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Értem.

A sporttal hogy állsz?

2018. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyílván hogyha fogytam akkor sportoltam is, futni jártam, illetve saját testsúlyos edzés (fekvő támasz, felülés, gugolás..). Emellett persze oda figyeltem az étkezésre is.
2018. jún. 2. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Életmódváltás kell. Csak mert lefogysz, nem szabad feladni az étrendet és a mozgást...
2018. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De mi lenne, ha nem ilyen magadra erőltetett dolgokat csinálnál? Azért hagyod abba a futást, a tornát, mert csak egy nyűg. Ha elmész csapatban sportolni, az sokkal jobb, mert élvezed is ha mozogsz. Nem pedig csak az eredményt várod, ami sajnos lassan jön.
2018. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok tehetséges a csapat sportokban, mai önmagában persze nem lenne olyan nagy probléma persze "majd belejössz" ugye. Viszont a környéken nincs olyan csapat ahová beállhatnék így mert finoman szólva is bunkók, az edzők is,és a sportolók is.

És persze, ki lehetne csak úgy menni valakikkel, de akik meg kijárnak csak így azok ilyen szó szerint kisgyerekek.


Ez ilyen ördögi kör...

2018. jún. 2. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz, mikor elkezdtem egy új sportot, majdnem elsírtam magam mindig, mikor nem sikerült amit akartam, pedig nagyon kezdő voltam. Még mostanában is van ilyen, legszívesebben abbahagynám. Ezek a hullámvölgyek, amik ugyanúgy megvannak a fogyásban is. Esetleg nincs valaki, akivel megoszthatnád, hogy most fogyni akarsz? Aki támogat? Vagy egyszerűen jobban hajt majd a tudat, hogy ő is "elvár" tőled valamit?
2018. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szociális szorongásra a legjobb ha megerőlteted magad és elkezdesz társaságba járni,programokat csinálni .

Egy idő után könnyebb és jobb lesz,csak nem szabad abbahagyni ,én is így estem vissza . Tűzzél ki valami nagyobb (de nem irreális célt) magad elé,pl keress egy testet amivel elégedett lennél ,és kislépésekben haladj felé. Értem ez alatt,hogy koncentrálj az aznapi kajára,az aznapi edzésre ,és ha kimarad egy nap vagy felborul ne foglalkozz vele .

Illetve fogyásnál ,ha hosszútávú a projekt fontos,hogy ne akard egyik pillanatról a másikra gyökeresen megváltoztatni az életmódodat , kezdetnek elég lenne ha a kalóriákat számolnád meg a fehérjét,és ha belefér megeszel egy péksütit vagy csokit vagy bármit amit eddig is ettél .

Nekem az a tapasztalatom,hogyha jönnek az eredmények (=fogysz , elkezded magad jobban érezni ,nő az önbizalmad) magától "szigorit" ugyis az ember,mert még jobb és hatékonyabb akar lenni,de így már nem megvonásnak éli meg .

És a másik dolog,ami nekem még segít , próbálok semmin nem aggódni,olyan dolgokat csinálni amiket élvezek,örömmel töltenek el ,nem kattogok a jövőn és a múlton . Persze ez nem egyszerű ,nem mindig megy ,de így kevésbé lehet mélyre zuhanni lelkileg .

2018. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!