Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 24 órás böjt egészséges?

András68 kérdése:

24 órás böjt egészséges?

Figyelt kérdés

Ma próbálom ki a 24 órás böjtöt,sok helyen olvastam,hogy ez a legjobb módszer a szervezet méregtelenítésére.

Nektek milyen módszeretek vált be?


2018. jún. 12. 06:03
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

semmilyen méregtelenítést nem csinál a szervezeted, ellenben gyönyörűen kiüríti 24 óra alatt a glikogén raktáraidat az izmaidból, és utána az izmaidat lebontja cukorrá, hogy legyen energiád.


Nyilván nem fogsz elfogyni 24 óra alatt, de sok értelme nincs, az biztos, maximum kipróbáld magad.


helyedben néha ennek valami gyümölcsöt pár óránként egy fürt szőlőt. Ez persze megöli a böjtöt, de cserében nem égeted el az izmaid.

2018. jún. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én múltkor úgy csináltam,hogy fehérjét ittam azért.
2018. jún. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz a böjt alatt? Semmi étel?

Én 4 napos léböjtöt csináltam eddig, de csak azért, mert úgy gondoltam egészséges és fogyókúrának is jó. A lényege az volt, hogy csak frissen préselt leveket ittam. Döntően narancslét napi 1-2 litert. Mellette meg smoothiekat, ami épp volt. Szerintem jó.

2018. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
36%
Nőklapjás ostoba baromság mindenféle "méregtelenítés".
2018. jún. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, néha egy nap kihagyás jó - próbáltam, megkönnyebbül a szervezet. Citromos vizet igyál.
2018. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,semmi kaja esetleg ,ha már nagyon nem bírom egy kis zöldség,zöld tea,víz de csak ma reggeltől holnap reggelig
2018. jún. 12. 08:40
 7/10 anonim válasza:
58%
Gratulálok.
2018. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Bírod, ha akarod... Akik itt izomleépülést, végelgyengülést, halát vizionáltak tévednek. Fogyókúrának nem jó, de más szempontból jó. Pont.

Ha tévednék, és nálad mégis tragédiába torkollana 24 óra nemevés, majd segítek az ásatásnál:

[link]

2018. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
a szervezeted folyamatosan méregtelenít, a máj nevű szerv végzi ezt a feladatot. így tehát neked teljesen felesleges böjtölni, max ártani tudsz vele a szervezetednek
2018. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen jó, autofágia rulez :D Legalábbis akik értenek hozzá, azok szerint az, nekem ez túl mély.

Méregtelenítést a szervezetem enélkül is végez, de haszna attól még lehet. 24 óra annyira rövidke, rengetegen böjtölnek ennyit akár véletlenül is. Az izmaimat pont nem féltem, csak fölötte, akármit is mondanak a hsoszabban böjtölők. Ha egyszer remekül lehet izmosodni napi egy evéssel (mindennap 23 órás böjt), fura lenne, ha egy 24 órás böjtben leugranának az izmok :D De amúgyis lassú dolog az izombontás (extrém eseteket kivéve), úgyhogy ha nem akarsz heti több ekkora böjtöt, csak néha egyet-egyet, ez irreleváns.


A cukorevésnek nem látom értelmét, az a helyzet, ilyen rövid távon. A legtöbbeknél nincs ketózis, aminek az elején evés nélkül izmot bont a test, hogy elég cukor legyen (legalábbis ezt olvastam. nem értem, miért pont cukrot bont, amikor lehetne zsírt is, abból legalább van tartalék), az aminosavak elfogyása után pedig így is, úgy is izmot kell bontani, mert a cukorból sose lesz fehérje. Ez utóbbi miatt nem böjtölök soha hosszan s mindig ügyelek a fehérjebevitelemre. Nem akarok izmot veszteni.


Most olvasom a második kérdés. Milyen módszer... Ezt hogyan érted? Mikor kezdtük a nap folyamán vagy mi? Mert a menü elég egyszerű: víz, lazábbaknak üres kávé és tea.

Speciel én eltolom az egyik ebédemet és voila. De ahhoz muszáj, hogy első nap véletlenül sem vacsorázzak (néha azért előfordul, legalább falatok szintjén). Pl. most meg tudnám csinálni, mert a következő két közös családi étkezés (ami számomra szinte kihagyhatatlan) között 26 óra fog eltelni. De szerintem dobom az ötletet, mert előnyét nem látom a 20-23 óra napi böjtök mellett, este pedig mindig málnázom mostanság.

2018. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!