Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan aki életmódváltással...

Van olyan aki életmódváltással nagyobb súlyfeleslegből fogyott le, és meg is tudta tartani?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert sokszor nekifutottam minden diétánk, koplalásnak, életmódváltást is kipróbáltam, de nem tudtam tartani. Most viszont találtam egy olyan életmódváltást, amit eddig tudok tartani, és 5-6 kiló ment le, nem sok, de sikerélményt adott. Szóval érdekelne, másoknak hogy ment ez.

2018. jún. 28. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem tizensok kiló ment le életmódváltással. Bármivel meg tudom tartani a fogyást (ami még nem teljes, egy adott ponton eléggé megálltam, azóta hullámzok, ami onnan lemegy, az könnyen visszamegy, de feljebb soha), legalábbis sok évig, mivel a rossz, zabálós étrendemmel is pokolian lassan híztam. De ma már nem is tudnám túlenni magam, csak némi erőfeszítéssel, megváltoztatott egypár év életmódváltás. Szóval ha nem kifejezetten akarom, sosem fogok tartós többletben enni.


Több életmódváltásom volt. Először nagyjából paleo, aztán szénhidrátcsökkentés (paleo nélkül, de azért közel hozzá), aztán szénhidrátcsökkentés (ez volt a ketó), aztán a hozzáadott zsír minimalizálása (közben a szénhidrát mindenféle nem túl magas értékeket vett fel), végül pedig az étkezések számának csökkentése, ami necces volt és jelenleg megvalósíthatatlan, mert alig tudok enni, így ma már csak sima szénhidrátszegény időszakos böjtöt tartok, ami nekem természetes. Mozgok is valamit, bár sose eleget (napi 1,5-2 óra túrázással és fél óra intenzívebb testedzéssel már elégedett is lennék, de annyi sincs).


Nem tartom fontosnak, hogy mindenáron sokáig kitartsak. Vannak lazább időszakaim is. Máshogy nem lenne jó.


Mióta váltottál új életmódra s milyenre? 5-6 kiló nem is rossz, nekem az utolsó pár életmódváltásommal semennyi nem ment le, legfeljebb hosszú türelmi idő után. Viszont jobban éreztem magam, az is valami. S hosszútávon jót tesz a súlyproblémámnak is, ha elég ügyes vagyok.

2018. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bő egy hónapja, nem tudom pontosan mennyi ideje, vegán lettem. Valószínűleg azért ment le ilyen sok, mert elég nagy súlyfeleslegem van, 164 cm vagyok, és 85-86 kg-ról indultam. Most mértem magam reggel, és 78-79 kg vagyok, elég rossz a mérlegünk, ezért nem tudom pontosan, de már jó lenne egy digitális mérleg :D Igazából nagyon nehezen fogyok, de ez most szinte erőlködés nélkül ment le, úgyhogy eddig nagyon bizakodó vagyok. Köszi a választ! :)
2018. jún. 28. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Hoppá, ez rengeteg fogyás és vegánként gondolom, a szénhidrátcsökkentés miatti vízvesztés sem jellemző (bár sose lehet tudni, vannak nálam jóval szénhidrátszegényebben evő vegánok is, csak nagy kisebbségben, amit megértek).

Mi neked a sok, ha egy ilyen túlzottan gyors fogyás sem az?


Amúgy inkább a kalóriadeficit miatt ment le, ekkora felesleggel s életmódváltással nem mindenki fogy az első hónapban (tapasztalat. pedig olyan keveset ettem, amennyit csak bírtam, de éhes voltam). Attól még könnyebb szokott lenni, mint később, szó se róla.


A vegán étrend az jó (ha jól csinálják. de ez minden étrendnél így van), nekem is szimpatikus, csak nehezen tudom összehozni az egyéb korlátaimmal, talán majd a jövőben. Sok sikert és ne türelmetlenkedj, a fogyáshoz idő kell még akkor is, ha jó tempóban megy. Ha heti 1 kilónál több megy le, egyél többet, most már az első hetek esetleges extra fogyása sincs a képben, hogy bekavarjon, bár egy rossz mérleggel nehéz.

2018. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,30 at fogytam. Igazából nem foglalkozok a kilókkal. Sportolok,normálisan eszek. Ha azt mondom közel 76 kg vagyok a 173 centimhez,akkor mindenki lekövérez :D Közben meg izom és vékony vagyok,sem has,sem comb. MÁrmint nem a húsos.
2018. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!