Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Durum tesztat ehetek?

Durum tesztat ehetek?

Figyelt kérdés

Egyszeruen imadom a tesztat. :/ kb minden nap ennek... de nem tudom, hogy ez nagyon rossz otlet-e? Miert lenne jobb rizsbol bevinni a szenhidratot, a teljes kiorlesu vagy durum teszta nem ugyanolyan jo erre? Ebedre 100 g (75g ch van benne kb), pl paradicsommal, tonhallal, kis sajttal... ugy hogy a tobbi kajat ehhez igazitom, hogy kaloriakereten belul maradjak (tojas, salata, turo... inkabb feherje egyszoval)


Vagy el kene hagynom a tesztat? Mondjuk minden masnap enni?



2018. júl. 2. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha neked belefér, és nem éhezel meg tőle 2 órán belül, és kezdesz el enni megint, és ha kalóriakereten belül maradsz, akkor azt eszel, ami jólesik.
2018. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


A durum tészta semmivel nem jobb, mint egy sima fehérlisztes. A rizs sem jó amúgy. Barnarizs vagy teljes kiörlésű tészta. Az a baj amúgy a finomra őrölt/hántolt köretekkel, hogy kevesebb a rost-tartalma és többnyire gyorsan emelik a vércukorszintet, tehát nem fokozatosan, ahogy javallott lenne.

Jómagam is tészta rajongó vagyok, de egy héten maximum 2x eszek.

Amikor tésztát eszek jellemzően éhesebb is leszek estére :/ . Ekkor nagy önuralom kell, hogy ne egyek össze-vissza már lefekvés előtt.

2018. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De a durum tesztat nem pont azert ajanljak cukorbetegeknek, mert nem emeli annyira a vercukrot? Na de akkor marad a teljes kiorlesu... ennyi lemondas belefer...:D


Csak igazabol tenyleg nem ertem, hogy a rizst kb minden dietaban toljak orrbaszajba, testepitok is azt eszik, de ha nem eszem mas cht (no kenyer stb) akkor nem ertem, miert nem jo a teszta? A teljes kiorlesu kenyer, vagy abonett, vagy pufirizs, vagy rizs ugyanugy ch...

2018. júl. 2. 11:24
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Elárulom, hogy a teljes kiörlésü is ugyanolyan, mint a fehér lisztes vagy a durumbúzából készült.


Ha fogyni akarsz, akkor azonban NEM KELL lehagyni a tésztát (meg semmi mást sem), csak a mennyiségekere kell odafigyelni. Amíg a napi kalóriakeretet nem léped túl, addig nem hízol!

2018. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Bármit ehetsz, ha belefér.

Nem kell csak teljes kiőrlésű cuccokat enni. Főleg kalória szempontjából. Azokban sincs kevesebb.

Mondjuk szerintem minden másnap túl gyakori a tészta.

2018. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De MIERT tul gyakori? Ha figyelek a ch bevitelre, es a kaloriara? Nem mindegy, hogy tk kenyerbol, vagy abonettbol, vagy barnarizsbol viszem be a cht, vagy tk tesztabol? A minden napi rizsre senki nem mondja, hogy tul gyakori...


En csak tenyleg nem ertem emogott a logikat... valaki magyarazza el:D

2018. júl. 2. 12:08
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

6: Nekem a mindennapi rizs is túl gyakori lenne. :)

Egyszerűen nem változatos.

Én ebben hiszek, mindenfélét enni változatosan.

És soha nem is volt gond a súlyommal. Gondolom, nem véletlenül.

2018. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hat a legtobb fogyokura minden csak nem valtozatos :D csirkerizs:D


Amugy ertem amit mondasz, de pl engem pont nem zavarna h monoton, mert nagyon szeretem a tesztat (pl mar egy hete paradicsomos tonhalas tesztat csinalok ebedre es meg mindig nem unom...)


Meg sajna en ugy vagyok bekotve, hogy vagy kovetem teljesen a dietat vagy leszarom az egeszet. Nekem nem megy ez a mindent ehetek csak keveset dolog.


Meg azert ebben kozrejatszik a genetika is. Nem mondom, mozgasszegeny eletmodot folytattam es nem csoda h meghiztam, de van tobb baratnom aki ugyanilyen eletmod mellett vekony, es ehet barmit.

2018. júl. 2. 12:20
 9/12 anonim ***** válasza:

De az nem jó, ha nem változatos, mert nem lehet tartani.

Persze ki lehet mindenféle szart találni, mert hát arra lehet majd üzletet építeni. Csak minden, ami szélsőséges, az nem egészséges és nem is tartható hosszú távon.

Neked is inkább meg kéne tanulni normálisan étkezni, hogy ne ilyen "csoda diétákat" akarj követni.

2018. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De itt amugy semmifele csoda dietarol nincs szo. :D nem tesztadietan vagyok. Csak nagyon szeretem a tesztat, ezert a cht a heten abbol vittem be. Makrok szempontjabol ez miert mas, mint ha reggelire megeszem a tk kenyeret, ebedre meg a barnarizst? Chban ugyanott vagyok. De ezen kivul persze figyelek a feherjere es zsirra is.


A masik, hogy mikor "leszarom" a dietat akkor sem mcdonaldsot zabalok pizza huttal.... kenyeret is pl alig ettem a dieta elott is...


A "dieta" sem szerencses szovalasztas, de nyilvan neha frusztral, hogy ha jo no akarok lenni, akkor nekem bizonyos eteleket igenis ki kell zarnom az etrendembol, mert endomorfkent meg attol is hizok, ha rajuk nezek. Legalabb a kivant suly elereseig, sulytartasnal talan mar belefer neha egy kis bunozes, de amig nincs meg a cel?

2018. júl. 2. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!