Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kenyért, tésztát, édességet...

Kenyért, tésztát, édességet nem ehetek fógyi alatt!? Akkor mit ehetek ha 5 kg-ot le szeretnék adni?

Figyelt kérdés
lehetőleg minél előbb szeretném leadni!Mit ehetek?
2009. aug. 17. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

joghurt, kefír, csirkehús (nem rántott!!), zöldség köretként, gyümölcsök (bármikor, minden mennyiségben), müzlik...


a kenyeret pótolhatod egy kis abonettel.

2009. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Müzli 1,5 tejjel?

Amúgy ilyenek nem segítik elő a fogyást hogy:Alma ecet,citrom...meg ilyenek?

2009. aug. 17. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Reménytelen. Ilyen hozzáállással, még ha sikerül is fogyni valamennyit, utána úgyis visszajön. Fogyókúrának nincs értelme, állandó egészséges táplálkozásnak van csak, amitől lefogysz és nem is jön vissza. Gondolj bele, valamitől híztál, ha lefogysz, utána visszatérsz ugyanarra az étrendre, akkor megint meghízol...
2009. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt eszel, amit akarsz fogyókúra alatt, inkább a mennyiségen van a hangsúly. Azonban, ha pl. édességből eszed meg azt a kalóriamennyiséget amivel még fogysz, akkor valószínűleg jobban fogsz éhezni. Kenyeret, tésztát én ettem a fogyókúrám alatt, de szerintem ez személytől függ: engem a szénhidrát (még ha kevesebb is), jobban eltelített, mint húsok "normális" köret nélkül; zöldség-gyümölcstől pedig, ha magában ettem, csak még éhesebb lettem. Javaslom a zöldséges tésztákat (ha otthon főzöl, akkor nagyon sokféle lehet, ha nem, keresd a paradicsomos szószokat: a tejszínesekben jóval több a kalória). Kenyérnél én hasonló elvet alkalmaztam: a feltétet kalóriaszegényen alakítottam (nem kentem meg semmivel, zöldségek és esetleg sovány húsok, hal került rá), továbbá előnyben részesítettem a részben vagy egészen teljes őrlésű lisztből készült termékeket. A másik tápláléktípus amit jól lehet párosítani a kenyérhez, tésztához, a hüvelyesek (bab, borsó, lencse). Ezekben ugyan szintén nem kevés az energia, de általában nem kell belőlük nagy mennyiség, zsírszegényen is el lehet őket készíteni, és nagy rosttartalmuknál fogva szintén laktatóak. Készülhet belőlük főzve, fűszerezve és esetleg egy kevés vízzel leturmixolva akár szósz, akár szendvicskrém.

Összefoglalva: szerintem nem az egyes élelmiszercsoportokról való lemondás a fogyás titka, hanem a mennyiség. Más kérdés, hogy van, aki szívesebben lemond a köretről mint hogy kevesebbet szedjen.

2009. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóban sok a sötétség. A hús nagyrészt fehérje, míg a "köret" az szénhidrát, tehát eleve nincs értelme, és nem is lehet egymással helyettesíteni a kettőt. És bizony le kell mondani bizonyos élelmiszercsoportokból, mert vannak jó és nagyon rossz minőségű szénhidrátok, fehérjék. Így pl. a szárnyashús sokkal jobb, mint a disznó (telített zsírok), vagy ha szénhidrát nézünk, akkor a rizs a legjobb (ugyanahhoz a szénhidrátbevitelhez krumpliból 4-szer annyi kell, de a krumpli is jó), és ezzel szemben pedig a fehér kenyér, zsömle, kifli, péksütemény, tészta, ezek nagyon szarok.
2009. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sok zöltséget...igen a tésztafélék hizlalnak,édességet eggyáltalán ne egyél.Én 20éve nem eszem édességet,de amugy mindenben van cukor,mivel szervezetnek igenis kell..
2009. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22:50-es vagyok, és nem azt írtam, hogy köretet egyen hús helyett, hanem hogy önmagában az, ha eszik az illető szénhidrátot is, még nem hízlal, ergo köretet IS ehet a hús mellé (mértékkel és minőségit). Másrészt pedig a hüvelyesek gabonával kombinálva hús nélkül is teljes értékű fehérjeforrást jelentenek. Fehérjére természetesen szükségünk van, de szénhidrátra is. Valószínűleg azért értette félre a 12:42-es válaszoló, mivel félig-meddig vegetáriánusként csak mellékesen írtam a fogyis fórumokon " a csapból is folyó " sovány húst.
2009. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Teljesen egyetértek 22.50-es. Én se tudok bizonyos dolgokról lemondani (kenyér,tészta), DE pl. kevesebbet eszem karácsony óta, (kb. féladagot)odafigyelek miből, mennyit (pici husi, + rizs, hal+rizs, tészta + paradicsompüré meg ilyenek, kevés telj.kiö.kenyér+felvágott+zöldség) és másfél kiló leszaladt rólam 1 hét alatt, úgy hogy mellette napi kb. 10-15 percet mozgok (felülés, derék-csipőkörzés, has-lábgyakorlatok, ugri-bugri, tánc) mindezt kisbaba mellett, és nem eröltetem magam és eszek rendesen és nem éhezem. Az ilyen lefikázó válaszolókat meg nem értem miért nem zárják ki. Lehet eltérő véleménye valakinek, de azt tegye kultúráltan, nem kell le"-sötét"-ezni valakit, nem is ismered!!!
2010. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!