Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok? Valamit nem...

Miért nem fogyok? Valamit nem jól csinálok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok fogyni. Már 1 hónapja próbálok de egy gramm se ment le rólam. Nagyjából ezeket eszem pld:

Reggelire: alacsony cukortartalmú zabkása vagy 4 szelet csirkemell sonka 2 szelet extrudált kenyérrel sok paradicsommal, uborkával, paprikával, kávé édesítőszerrel kevés mandulatejjel

Ebéd:kevés csirkemellből egy kis leves sok répával, krumpli és tészta nélkül

Vacsora: kevés kókuszzsirba sült csirkemell sok zöldséggel vagy valamikor lecsót csinálok (mindenféle extra nélkül). Van, hogy amit vacsorának írtam azt eszem ebédre is.

Ha éhesnek érzem magam az étkezések között megeszek egy barackot vagy 4 szelet korpavit kekszet, vagy ha esetenként édeset ennék megeszek egy update pudingot.

Mindent amit csinálok csak kókuszzsírt és édesítőszert használok. Tésztát és hasonló dolgokat nem eszek.

Ezekkel jól lakok mielőtt valaki írná ennyivel nem lehet jól lakni. :)

Valamit nem jól csinálok? Egyszerűen már nem tudom mit tegyek :( voltam pajzsmirigy vizsgálaton az eredmény rendben lett nincs bajom. Akkor mi lehet a baj?

Normális válaszokat kérnék! Köszönöm :)


2018. júl. 18. 11:32
 1/8 anonim válasza:

Hat mondjuk sprotolj

Mozgas+helyes taplalkozas


Szerintem meg az edesiteszereket is dobd el, nem valami termszetes hogy ilyet egyen az ember

Probalj meg "tisztan" enni

2018. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ilyen kemény koplalással miért nem fogysz (kemény koplalással mindig, mindenki fogy, mert nagy a kalóriadeficit. nincs az az anyagcserelassulás, ami ellensúlyozni tudná a brutálkevés kalóriát), de lehet, hogy lassú az anyagcseréd, annnnyira azért nem kevés a kalória, s elég lassan fogysz ahhoz, hogy a testsúlyingadozásod elfedje. Lehet, hogy most 2-3 kiló vízzel több van benned, mint egy hónapja, sosem lehet tudni, ha ez atipikus is. Mindenesetre fura a dolog, de akárhogyan is, első körben egyél normálisabban, többet, mert ez egészségtelen.


S mozogj. Kismillió okból hasznos, a fogyás szempontjából is.

2018. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én sem értem ezt, hogy miért nem.. A futáson kívül valami más hasznos mozgás? Szobabicikli mennyire hatásos? :)
2018. júl. 18. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak úgy szólok, hogy az extrudált kenyér, kekszek (még akkor is, ha korpás) egyáltalán nem segít a fogyásban.


A fogyókúra első stádiumában a legjobb, ha EGYÁLTALÁN nem eszel gabonát, még zabot sem. Majd később fokozatosan visszatérhetsz rá, de ha ezeket egy időre szünetelteted, nagyon látványos eredményt érhetsz el rövid idő alatt.

Erre egy nagyon jó alternatíva a személyes kedvencem, az Aldiban kapható fehérjekenyér, ami borsófehérjéből, búzafehérjéből készül, és nagyon magas a rosttartalma.

Víz mellett napi kétszer igyál anyagcsere serkentő teát. Anno nekem a zöld tea segített, viszont a refluxos gyomrom egy idő után már nem bírta, így azóta csalánteát iszom, ami legalább annyira jó.

Bátran egyél sajtokat, tojást, és hidegen sajtolt olajakat.

A koplalással nem fogsz lefogyni, ellentétben ha gigantikus rost tartalmú és alacsony glikémiás indexű ételeket eszel, akkor a szervezeted felpörög, szó szerint kimos belőled mindent, és rengeteg kilótól szabadulhatsz meg.

Édesítőszerből sem mindegy, hogy milyet használsz, mert bizony ezek között is van egy csomó “kamu”, ami lehet, hogy nem répa-, vagy szőlőcukor, de legalább annyira káros.

Az eritrit és a stevia a legjobb.

A krumplit, rizst, péksütiket, tésztát és a nagyon cukros gyümölcsöket (mangó, ananász, datolya, füge) továbbra is messziről kerüld el, de naponta egy almát/körtét, vagy egy fél grapefruitot mindenféle bűntudat nélkül megehetsz.

Ja, és bátran nassolj olajos magvakat: mandula, dió, kesudió, mert ezek is megteszik a hatásukat.

Az is egy fantasztikus szórakozás, ha egyébként “egészségtelennek” felcímkézett ételeket megpróbálsz “bűntudatmentesen” elkészíteni.

Az én kedvencem pl. a pizza, aminek a tésztája reszelt parmezánsajtból és mandulalisztből készül, és még a paradicsomszószt is magam készítem hozzá.

2018. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kicsit kevés infó. Mennyi idős vagy ,milyen súllyal?

A szerevezetednek idő kell,hogy átálljon..

Mennyi a napi ch beviteled?

Ha nagyobb a felesleg akkor a sulyod 3x mehet max ch.ba naponta. Ha nem olyan vészes akkor kezd 2x. És majd ezt kell lefaragnod lassan(ki hogy reagál rá)napi 100ch ra.


A sport se mindegy milyen intenzitáson megy..

A pulzusodnak zsírégetési tartományban kell lennie.

Erről is találsz cikkeket.

2018. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt tényleg jó lenne tudni hogy mennyi a kalória beviteled. Mármint elsőkörben azt nézném meg, hogy a napi alapanyag cserédhez mennyit kell enni. És ezt csökkenteném fokozatosan. Én arra tudok gondolni, hogy hirtelen vontad meg az ételt a szervezetedtől, és az leblokkolt.
2018. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fuss többet gyerünk kocca
2018. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4 kipróbálom a teát köszönöm szépen! :)

#5 22 éves vagyok 65 kg.

#6 nem számolom a kalóriát :/ igazság szerint a fogyókúra előtt se ettem sokat annyi a változás most hogy tésztát egyáltalán nem eszek, kenyeret ettem de nem vittem túlzásba, húsok közül meg csirkemellett eszem illetve olaj helyett kókuszzsírt használok.

2018. júl. 18. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!