Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom miért hizok?

Nem tudom miért hizok?

Figyelt kérdés
elégetem az összes kcalt amit beviszek sőt még többet is!Mert van egy kalória égetés számlálóm meg egy kcal számlálom!Mozgok és egészségesen táplálkozom (az anyagcserém is rendben) jó bár lehet hogy számomra kicsit sok az amit megeszek(szokott utána fájni a hasam) de így is kevés a kcal!Másnapra mindig gyarapodok!Ez miért van így?
2018. júl. 25. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem igazan ertem. keves a kcal de neked megis sok? mennyi az? mit sportolsz? jol es pontosan mered?
2018. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hat en nagyon eltelítődök tőle de csak 600-800kcalt eszek...csinálok egy hasizom edzés programot bár azok elég tövid edzések de emellet napi 1,5 órát sétálok
2018. júl. 25. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert koplalsz. A szervezeted átállt raktározásra. Növeld a kalóriát 1500-ra és folytasd a sportot.
2018. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké...de hogyha rögtön felmegyek nem fogok nagyon meghizni?
2018. júl. 25. 21:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy feljön pár kg ha normálisan kezdesz enni megint, de nem tök mindegy, ha még koplalás mellett is hízol? Először rakd rendbe az anyagcseréd, és utána egészséges ütemben kezdj el fogyózni/súlyt tartani.
2018. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1200 kalória alatt már koplalás van. Jól mondták, raktároz a szervezeted, és ne bánd, hogy a hirtelen átállástól talán feljön pár kiló, legalább egészséges leszel és folytathatod a diétát normálisan.
2018. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miből viszed be?

Fehérje szénhidrát, zsír makrók hogy néznek ki?

Ha az elsőt "eltüntetted" akkor az lehet a probléma egyik oka, de ahogy írták a 800kcal is kevés.

2018. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kemény koplaláskor mindenki fogy, teljesen lehetetlen hiányból raktározni.


Mióta van ez? Mert ha rövid idő, akkor nem tudhatod, mi történik (bár nyilván fogysz, extrém ritka eseteket kivéve, amikor valaki konkrétan megvan 800 kcalból, rejtély, hogyan, ez még lassú anyagcserével sem szokott menni, pláne mozgás mellett), hisz a testsúly kilókat is ingadozik, miközben nincs sem hízás, sem fogyás.


Ha nem koplalnál, azt mondanám, lehet, hogy azért hízol, mert többletben eszel. Nem sok fogalmunk sem lehet a kalóriaigényünkről alapból, mivel ezt nem lehet kiszámítani, csak kitapasztalni. A kalkulátorok csak tippelnek egy bátrat, illetve statisztikai adatokat használnak, de egyedszinten azok elég rosszul is működhetnek.


Viszont jelenleg nem a súlyod a fontos, hanem az egészséged. Szinte semmit sem eszel (az én szemszögemből), ettől nem lenne szabad fájnia a hasadnak (kivéve, ha a tápanyaghiány miatt fáj, bevallom, ezt nem ismerem, nekem még koplalva sem fájt, igaz, azt nem csináltam sokszor). Orvosnál jártál már? Illetve hány adagban eszed s mennyit? Mert mondjuk 3 kiló uborkától nekem is fájna a hasam, egyeseknek pedig egy 800 kcalos étkezéstől (de kétlem, hogy egyszer ennél)... Vannak egyéni érzékenységek is, nem vagy érzékeny valamire, amit eszel?

2018. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat azert en arra a 800kcal kivancsi lennek hogy jon ossze leirnal egy peldat?!
2018. júl. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ...

Mivel sokan kérték leírom egy napi étkezésem

3db Pilos natur joghurt egy kis gyümivel(bogyós) és egy nagyon magyon kicsi cukormentes baracklekvárral

Tojásrántotta kevés olajon 2db tojásból

Kb 85g brokkoli

Talán még egy fél szelet csirke de abból tényleg csak kb30-40g

2018. júl. 26. 06:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!