Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így fogyhatok? Férjem a...

Így fogyhatok? Férjem a hagyományos étrendet szereti (mangalica zsír, tészta, főzelék, hús) így ez alapján étkezünk. Folyt

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon meghíztam kb. 20-25 kg felesleg van rajtam. Nincs lehetőségem magamnak külön főzni. Azzal, ha ugyanazt eszem mint a családom, csak kisebb adagot, illetve teljes kiörlésű kenyér +liszt, illetve a vacsit csökkenteném le, kefirre és zöldségre, az segíthetne? Mozgás nem nagyon van a napi lótásfutást leszámítva, de amíg nem megy le 5-6kg a lábaim miatt nem is szeretnék nagyon belemerülni.(futás)
2018. júl. 29. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Fogyhatsz, és hosszú távon ez még tarthatóbb is, mint a spéci diéták, amibe előbb-utóbb beleunnak. Én is így fogytam, bár a cukorról a családot is leszoktattam jórészt (süti azért nekik jár normális), lekvár, kompót, savanyúság édesítővel készül. Én futottam, heti 3-4 alkalommal, 5-10km-t.
2018. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Hagyományos étrendet is elkészítheted "lájtosan". Teljes kiőrlésű tészta, liszt, zsírszegény tejföl, vaj helyett olaj, vagy olaj nélküli sütés, stb. ezzel több száz kalóriát meg lehet spórolni, és alapvetően az ízeken nem változtat.

Nálunk is így van, de a férjem már teljesen megszokta a "barna tésztát", már nem reklamál miatta. Egyedül a sült gyökérzöldség köretemet nem szereti, ilyenkor kénytelen vagyok neki külön krumplit sütni.

Sok sikert a fogyáshoz!

2018. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészt a hagyományos ételeket is lehet (jóval) kevesebb zsírral készíteni, másrészt a fözelék sem feltétlen kell, hogy tele legyen liszttel (sok zöldség, pici rántás sokkal jobb), a tészták sem annyira probléma, ha nem sokat eszel belöle egyszerre, a húst meg valami soványabbat készíts - és egyböl a kalóriák egyharmadát megspóroltad.

Másrészt ezekböl egyél kisebb adagokat, és mellé salátákat vagy egyéb kalóriaszegény zöldségételeket, zöldségkörítéseket, azok laktatnak és jól lehet fogyni velük.

Harmadszor mozogni is lehet akár 50 kg fölösleggel is, ugyanis nem csak a futás létezik, söt az nem is feltétlen jó mindenkinek - otthoni súlyzós gyakorlatokkal is tudsz ersösdni meg fogyni és az izületeidet sem terheli meg.

2018. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
51%
Főétkezések, például húsok mellé egyél friss idényzöldséget fele-fele arányban (most pl. a paradicsom olcsó is), levesebb kalóriával jóllaksz. Főzeléket zsiradék nélkül, akár önmagával sűritve is el lehet készíteni, vagy ha a családodnak ez nem jön be, előtte vegyél ki magadnak egy adagot és azt készítsd el így.
2018. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fogygatsz. Ne feledd, ha éhes vagy vagy édeset kívánsz, opció lehet a joghurt, gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű zsemle.
2018. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fogyhatsz, még akkor is, ha neked nem jó akármilyen étrend fogyáskor, távolról sem, tapasztalat. Persze ha nagyon eltér a megfelelő étrended a párodétól, az necces, de ha csak pl. kevesebb szénhidrát kell, az nem gond. A párom igencsak szénhidrát- és kalóriadúsan eszik, én pedig csak erősen szénhidrátszegényen tudok fogyni s a kalóriaigényem is jóval kisebb. Sosem főztem külön. Ő rizst evett köretként, én nyers zöldséget (néha rizst is, de keveset), ami nem plusz munka, mert csak ki kellett vennem a hűtőből... Ő sokkal több desszertet is eszik s több étkezése van, így még szinte egyforma ebéd mellett is jelentősen eltér mind a kalóriabevitelünk, mind a 3 makró (a fehérje azért kb. megegyezik). A nem közös étkezéseknél is van mozgástered, a mozgás is sokat számít (némi séta, biciklizés is jó ám, de pl. én mozgs nélkül fogytam sokat, nyilván lehet azt is, csak jobb és könnyebb mozgással)...


A vacsora legyen megfelelő. Én kefirrel és zöldséggel farkaséhséget okoznék éjjelre, de ha neked működik, rendben. A tk liszt van, akinek segít, mert jobban laktatja (vagy utálja, így alig eszi), van, akinek pontosan olyan, mint a fehér, tapasztald ki.

2018. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak a régi menzán imádták az özön rántásos főzeléket? Annyira picike van benne normálisan, az miért okoz gondot bárkinek, pláne nagyobbacska felesleggel? Egy kisebb adag főzelék pár gramm lisztje és zsírja miért gond? De persze, lehet lisztmentesen is, csak sokszor nem ér annyit az egész, a normál családtagok jó eséllyel úgyis utálni fogják, pláne, ha a zsír is lecsökken (igenis érezhető az ételen ez, illetve ez emberfüggő lehet).

Nálunk a sárgaborsófőzelék megy, ami szétfő és besűrűsödik teljesen magától, az a legegyszerűbb opció, sajna csak eme egy esetben (plusz a felesborsónál, ami ugyanaz zöldben, csak drágább és alig más ízű).


A tk zsemlékkel azért nem árt vigyázni, ha az ember szereti őket, de nem laktatják jól. Bámulatosan sok kalória tud szorulni egybe, s roppant hamar elfogyhat.

2018. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tészta: csere teljes kiőrlésűre

zsír: csere egészségesebbre

hús: zsíros helyett soványabb húsok

köret: saláta


férjed nem kövér ilyen kaják mellett?

2018. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Férjem normál testalkatú (valaki szerint vékony, szerintem pont jó :) ) kemény fizikai munkát végez (hétvégén is).
2018. aug. 1. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!