Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A digitális vagy a hagyományos...

A digitális vagy a hagyományos mérleg pontosabb?

Figyelt kérdés
Eddig hagyományoson mértem magam, ma ráálltam a digitálisra (nem kellett volna, már tudom), az 5 kilóval többnek mért, eléggé el is keseredtem. Melyik a valós súly?
2017. ápr. 12. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A digitális pontosabb, de egyik sem tévedhetetlen.

Egyébként meg nem kell minden szembejövő mérlegre ráállni, használd a sajátodat, a tendencia a fontos, nem a kilók száma, az meg a sajátod mutatja legjobban.

2017. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mindkettő a sajátom, csak a digitálisban eddig le volt merülve az elem. :D

Persze, tudom, hogy a tendencia a lényeg, csak most kezdem a diétát, kalóriát számolok, és ha 5 kilóval több a súlyom más értéket kapok kalória minimumnak és mások a makrók is.

2017. ápr. 13. 07:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, nekem a saját mérlegem két egymás utáni ráállásra is képes 1-2 kiló eltérést mutatni.

De anno én is így jártam, hogy vetten a hagyományos után digitálisat, és az kb. 4-5 kilóval többet mutatott. Hát majd' leszédültem róla.

Sajnos a franc tudja, nyilván egyik sem hitelesített mérőeszköz... Tényleg max. tendencia mérhető velük.

2017. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
En ugy figyeltem meg hogy digitalisnal sokat csal, ha pl nem teljesen egyenes a padlo, kicsit lejt. Ahany helyre teszem, annyifelet mer.
2017. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

De sokat csalhat.

Mennyi az a sok? 4 deka?

2017. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2-3 kilo:)
2017. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szia, nekünk a digitalis attól függ mennyit mér, hogy hova rakom, és merre forgatom :)

sztem a hagyomanyos pontosabban mér.

2017. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
digi merleg egyenes padlora tedd le, maskepp sokat csal. 3 heten keresztul mutatott ugyan annyit. :)))
2017. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyik sem pontos. 2-szer ráállok, 1 kiló eltérés mindkettőnél...

Nem tudom értelmezni a valós súlyt, máshogyan eszem, máris változhat a súlyom 2 kilót. Ha követni akarod a fogyásodat, inkább centit mérj vagy egyszerűen légy türelmes. 1-2 kiló nem jelent semmit s ennyit lazán változik is a súlyunk.

2017. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A hagyományos mérleg a legpontosabb még.

Ezt úgy írom, hogy elektroműszerész a végzettségem.



Az elődeink tudták, hogyan kell (ha nem is tizedes pontossággal), mérni.

A legmegbízhatóbb mérési eszköz, még ma is a fizikai és nem a digitális.

Aki nem hiszi, járjon utána.


Ha meg azt vesszük alapul, hogy nagyon pontos legyen a mérés, a Föld északi, vagy déli féltekén már az 1 Kg. sem egy kilogramm, mert a föld más helyén, más a tömegvonzás.

Ha már nagyon tudományosan vizsgáljuk.

2017. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!