Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Digitális vagy hagyományos...

Digitális vagy hagyományos mérleg? Melyik pontosabb?

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mert ha rosszul mér, akkor mindig rosszul mér.

Példa.

Vettem 10.000Ft-ért egy digitális mérleget, amin x kg vagyok.


Vettem most egy 60.000Ft-os Nokia mérleget amin 1kg-mal kevesebbet mutat.


De teljesen mindegy, ha mindig ugyanazon mérem magam.

2017. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő lehet pontatlan és pontos is. A hitelesítés és a megfelelő mérési körülmények a fontosak. De ha a fogyókúra rovatba írod, akkor szerintem nem is a pontosság, hanem a következetes mérés a lényeg. Ha belegondolsz, teljesen mindegy, hogy valójában 65 vagy 66 kiló vagy. A lényeg az, hogy akár tized kg pontossággal tudd követni a változást. Abban pedig a digitális már csak a leolvashatósága miatt is jobb.
2017. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Reggel ébredéskor megmértem magam. 67 kiló voltam.

Aztán elmentem pisilni-kakálni. Megmértem magam. 66 kiló voltam.

Aztán megreggeliztem és ittam egy fél liter kakaót. 67 kiló lettem.


Nade hány kiló vagyok?


Szóval teljesen felesleges állandóan és pontosan méricskélnie az embernek magát. Hetente bőven elég egyszer, ha lehet ugyanabban a léthelyzetben. A trendet elég tudni.

2017. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csakis a digitális ér valamit. ha veszel egy pár ezer forintosat, először is hitelesítsd megbízható súlyjal.

Ha pontos, akkor még arra kell ügyelni, hogy mind a négy lába vízszintes felületen, azonos nyomással érje a parkettát, vagy bár mit. Csakis dekásat, vagy grammosat vegyél, nagy kijelzővel. Ha lehet ne gombakkumulátoros legyen, hanem elemes.


ennyi a titok.

2017. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: *súllyal
2017. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A személymérlegek nem pontosak, a digitális is mutathat 1 kilóval mást, ha ráállsz kétszer, tapasztalat.

De mivel a testsúlyod ennél többet ingadozik természetes módon, semmi gond, ha nm tudod kilóra pontosan a súlyod. S azért ha ugyanott, ugyanúgy többször ráállsz s átlagolod az eredményeket, azért látható a változás, ha van :) Hosszú távon mindenképp, rövid távon pedig a már említett testsúlyváltozások miatt úgyis mindegy.

2017. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet pontosabb vagy pontatlanabb, de egy biztos: A hagyományos mérlegünk 50-60 éve hozza ugyanazt a pontosságát, akármilyen is az, az elmúlt 5-15 évben vett digitális mérlegek pedig már sehol sincsenek. Tönkrementek.
2017. szept. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!