Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek bele a fogyókúrába?

Hogy kezdjek bele a fogyókúrába?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 160 cm és 69kg. Soha nem fogyókúráztam, de mióta leszoktam a dohányzásról (1,5 éve), azóta 15 kg-t híztam. Mindig szerettem enni, de valahogy sose szedtem fel plusz kilókat. Azt tudom, hogy életmódváltás is kell, meg sok mozgás, de miota ülőmunkát végzek, még jobban ellustultam.

Nézem az adagokat, amiket a vékony lányok esznek, és azt érzem, hogy nekem az max. desszertnek lenne elég :( szeretnénk kisbabát a párommal, de már így is utálok magamra nézni, és fogalmam sincs, hogy hogy kéne nekifogni a fogyásnak. Nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, de mellette imádom a tésztákat, és a zsíros dolgokat.


2018. aug. 6. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] ajánlom ezt az oldalt. Egy idő után tudod h mit ne egyél meg. Pont azért hízol mert a tészta és a zsíros dolgokban található a legtöbb kalória.
2018. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Előszőr teljes körüen vizsgáltasd ki magad, és a hormonrendszered. Ha semmi nem tökéletes, kapsz gyógyszert, ha minden tökéletes, akkor csinálj egy minimum 1 hetes léböjt kúrát (ez ki fog tisztítani), és közben szervezd át az étkezésed, kezdj el mozogni.
2018. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ülőmunkát végzel, eleve szükséged van valami mozgásra az egészségedhez... Mivel a kevés étel neked nem tűnik opciónak (megértelek, bár a mindenféle netes oldal kolalós, sivár menüjei azért távol állnak egy értelmesebb fogyózó nő étrendjétől), különösen ajánlott sokat mozognod. De az ételmennyiség akkor is fontos s ugye, nemcsak a mennyiség.

Vannak ételek, amikkel nagyon könnyű elszállni. S nem mindenkit laktat ugyanaz. Én pl. 10 kis adag zabkásától ugyanolyan éhes maradnék, mint 2 kiló megfelelően zsíros zöldségételtől... Én inkább valami fehérjedús cuccot eszem és mozgok :D S tudomásul veszem, hogy tempósan nem tudok fogyni, illetve talán majd ha képes leszek egész napos biciklitúrákra... Nem baj, nekem sincs olyan sok feleslegem, neked sem, a lassú fogyás is elhozza a sikert a nem annyira távoli jövőben.


A gyümölcs, tészta, zsíros étel... Külön s megfelelő mennyiségben nem gond, de ha mindet lelkesen eszed, az nyilván nem fér bele. Szeretheted őket, csak ne szállj el velük s ha ez nehéz, akkor ne edd őket. Én is nagy tésztás voltam, de simán leszoktam róla, igaz, a valódi kedvenceim zöméről nem. A zsíros ételek pl. minden étkezésem gerincét képezik, de ez nem gond, amíg a szénhidrát elég alacsonyan van (s azért a zsír sem túl sok. ma már minimális hozzáadott zsírt használok s rá se nézek olyan receptekre, amik 10-20 dkg vajjal kezdődnek, még súlytartáskor sem).

A gyümölcsöt is igyekszem kerülni, rengeteg cukor és nem laktat. Most szezon van, nyilván eszem gyümölcsöt, de kontrollált mennyiségben. Néha elszállok, mert jólesik, de hogy aznap kalóriatöbbletben leszek, abban is biztos lehetek, kivételes eseteket kivéve. Ez ilyen.


Érdemes lenne kiszámolnod pár napod makróit, igen tanulságos tud lenni, főleg egyes trükkös ételeknél. Eszem pár körtét, egy kevés dinnyét s pár falat banánt? Már ez tönkretesz egy szolid fogyásos napot s ezek még nem is különösen kalóriadús ételek, mint a kenyér vagy a zsírban sült padlizsán...

Rá kéne jönnöd, hogyan tudsz ugyanabban a kalóriában tartalmasabban, laktatóbban enni. Próbálkozz, alapozz zöldségre és fehérjére, kevés zsírra, persze más is kell... Zsíros tésztákkal sokkal nehezebb.

2018. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Lègy vegán!
2018. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennél a kérdésnél felsoroltam az alapokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__9..

2018. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!