Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindennapos futással vagy...

Mindennapos futással vagy biciklizéssel lehet jobban fogyni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy megértsed:

A tested energiát használ fel az anyagcseréhez és minden máshoz. Ezt tápanyagokkal fedezed. Ha diétázol akkor kevesebb a bevitt tápanyag, ezért a tested a zsírraktárakhoz nyúl energiáért. Ha emellett elmész futni napi 1 órát, azzal mondjuk még elégetsz 500 kalóriát amit szintén zsírból éget.

Tehát minél többet sportolsz, annál több zsírt égetsz el. Persze ez csak akkor működik ha megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot fogyasztasz, ha túl sokat akkor nem fog zsírt égetni mivel lesz számára biztosítva elég glikogén, ha túl keveset akkor meg az izmokat kezdi lebontani mivel úgy gyorsabban nyer energiát.

Tehát ha kb. 7000 kalória 1kg zsír, és te minden nap elégetsz futással 500 kalóriát (amiből mondjuk 300 kalória zsír), akkor kiszámolhatod hogy az havonta majdnem 1 kg-al több fogyás mint egyébként lenne.

2010. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Futással, mert az az intenzívebb, azaz azzal vmivel hamarabb látod a változást. DE én pl biciklizek, így is fogytam, és most is azt csinálom. Szerintem azt választ, amit szeretsz, mert úgy sokkal könnyebb rendszeressé tenni. Nekem ez a bicaj.
2010. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én nemrég találtam egy jó edzéstervet futáshoz. Sosem voltam képes futni, de ez bevált. Minden másnap kell csak futni. Két hete csinálom, lement 2,5 kg.

[link]

2010. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nap fuss a másik nap meg bicajozz. A bicajozás kevésbé terheli az ízületeket.
2010. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!