Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség, hogyan tudok megszab...

Segítség, hogyan tudok megszabadulni ettől a feleslegtől (kb.6-8 kiló)?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy világ életeben olyan alkat voltam, aki bármennyit és bármit eszik, nem hízik semmit sem. De mostanában észevettem, hogy sajnos híztam. Egy éve újféle fogamzásgátlót szedek, ami állítólag eredményezhet súlygyarapodást, plusz egy ideje sajnos nagyon sok gyors kaját ettem (azóta ezzel felhagytam). És hát a jól megszokott 48 kilómból (162 cm vagyok), amivel pont jól éreztem magam a bőrömben, lett 54-56 kiló (nem tudom pontosan, mert nem a legjobb a mérlegünk). Ezzel nem is lenne gond, de olyan helyekre jött a zsír, amire olyanokat írnak, hogy kb lehetetlen leadni. Leírnám ezeket:

1. Belső comb. Az a híres háromszög még megvan, de régen sokkal nagyobb volt, és jobban tetszett.

2. Fenék oldala, de inkább a külső comb oldala, nem tudom jól elmagyarázni, de angolul, ha rákerestek arra, hogy "saddlebag fat", akkor kiadja.

3. Has. Világéletemben olyan lapos hasam volt, hogy szinte behorpadt, most meg egy pici dudor valahogy mindig ott van, és becsapós, mert valahogy mindig más a mérete attól függően, ettem-e, de a lényeg, hogy mikor a leglaposabb, akkor sem olyan lapos, mint régen. Főleg erre a köldök alatti puklira olvastam, hogy nem lehet eltűntetni.

4. Felkar. Ha odaszorítom a karomat a testemhez, akkor így szétfolyik, amit ezelőtt nem csinált, legalábbis nem ennyire, és utálom. Főleg, hogy az alkarom csont és bőr, és így ez együtt elég hülye látványt nyújt.


Szóval kb. mindenhova híztam, csak a mellemre nem, aminek pont örültem volna (Régen ennek reményében próbáltm hízni mindig, de sose jött össze). Szóval csak negatív oldala lett ennek az egésznek.


Most elkezdtem egy egészségesebb ételekből álló, kb 1200 kalóriás étrendet, ezt nagyjából elégnek érzem.

Tényleg évekbe telik ezeket leadni és inkább menjek leszívatni, vagy van remény, és valamilyen tornával megszabadulhatok tőlük olyan 1 éven belül kb?

Ha igen, milyen gyakorlatokat javasoltok? Gyerekkori úszáson és táncon kívül jó pár éve szinte semmit nem mozogtam, de ennek nem is volt hátülütője kb fél-1 évvel ezelőttig. Nekem ez a "kövér vagyok" dolog elég új, szóval nagyon örülnék néhány tanácsnak, csak van néhány gond.


1. Nem futhatok csípőprobléma miatt.

2. Nem ugrálhatok előbbi miatt.

3. Nem úszhatok, ugyanis azt is azért hagytam abba, mert bőröm ekcémára hajlamos, és sajnos a klóros víz eléggé kihozza, néha még az itthoni csapvíz is, nem még az uszodai.


Kérlek segítsetek, hogy ezekkel a feltételekkel hogyan adhatnám le ezt a 6-8 kilót, mert nagyon csúnyának érzem így magam, és bár a diétát elkezdtem, félek, hogy ha tornával ne segítek rá, csak tovább hízok. :( Tudom, ezt sokan elbagatelizálnák, de én nem akkor akarok elkezdeni tenni valamit, mikor már gurulok.


Mielőtt jönnének a rosszindulatú vagy elbagatelizáló kommentek, nyugodtan nézzétek meg a boltban, hogy térfogatilag mennyi 8 kg disznóháj (vagy kacsa, liba, mindegy). Sok! Ahhoz a semmihez képest, ami eddig rajtam volt.


2018. szept. 12. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A fogamzásgátló miatt felkeresném az orvosom a helyedben. Ha valóban az a gond, akkor csere. A régit miért hagytad abba?


2. Mennyi idős vagy? A legtöbb nő bele esik abba a hibába, hogy fiatalon bármit megengedhet magának, aztán ahogy öregszik, jönnek a hormonális változások és a test bizony nem úgy viselkedik, mint régen. Elkezd "asszonyosodni". Ez van akinél akkor jelentkezik, mikor belép a huszas éveibe. Ugyancsak kritikus időszak a harmincas váltás.


3. Vérvétel, hormonvizsgálat. Bár ezt valószínű a gyógyszer miatt eleve ajánlanák.


4. Kerékpár (télen szobai, jó időben hagyományos) mennyire jöhet szóba?

Illetve próbálkozhatnál a hosszabb, tempósabb sétákkal is. Biztos láttál már idősebb embereket, ahogy bottal, vagy anélkül szapora léptekkel gyalogolnak.

2018. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy szántál időt a kérdésemre. :)


1. 16 éves koromban eleve azért lett felírva a régi, mert ilyen kétheteket végigmenstruáltam egyhuzamban, tehát azért adták, hogy segítsen beállítani a ciklust. Lecsökkent egy hétre az időtartama, de a mennyiség még mindig olyan sok volt, hogy abban a havi egy hétben rendszeresen szédültem, ájultam. Így amióta Magyarországra behozták, megkaptam ezt az új, szezonális fogamzásgátlót, amivel ez a tortúra csak háromhavonta következik be. Mondjuk ha emiatt hízok, akkor koolyan inkább bevállalom hogy keresek valami számomra is végezhető sportot, mert nem lenne jó megint havonta rettegni, hogy mikor ájulok el, mert nyilván nem ülhetek olyankor otthon, nem hiányozhatok mminden hónapban az egyetemről, míg háromhavonta simán megtehetem.


2. 21 vagyok, szóval lehet igazad van, és az asszonyodás miatt (is) van. :(


3. Ezt megfogadom, úgyis esedékes már a kontroll a vérszegénységem miatt.


4. Bicikli jó ötlet, köszönöm. :) Most erről eszembe jutott, hogy az orvos is mondta, hogy jó a csípőmre. Lehet ez lesz a megoldás.

2018. szept. 12. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kellenek évek. Ha megfelelő a kalóriadeficited, pár hónap alatt lemegy, tökmindegy, hol van. Nincs az, hogy speckó helyen van és a tested inkább fényből él, de nem veszti el, ez nonszensz.


Nos, valami mozgás azért jó lenne, eleve az egészséges élet része és számos haszna van, fogyáskor még több. Nem tudom, mi az, ami elég kímélő neked, de valamit jó lenne találni. A séta is jó, csak legyen belőle elég...


Mozgás nélkül is lehet fogyni, de a te számaiddal nagyon nehezen és lassan, egyszerűen koplalás nélkül valószínűleg túl kicsi kalóriadeficitet tudsz összehozni. Mondjuk a lassú fogyás sem vészes, csak legyél türelmes.


Ha az 1200 kcalt jól bírod, kicsit mozogsz és nem extrém lassú az anyagcseréd, egész rendesen kell fogynod.

2018. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!