Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Annyi diétát kipróbáltam már,...

Annyi diétát kipróbáltam már, de mindre rosszul reagáltam. Már étrendet is vettem, az is rossz. Ami meg jó lenne, és hosszú távon tartható lenne, nem működik! Miért nem? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

166 cm, 87 kg lány vagyok. Leszenvedtem magamról 20 kg-t, de mivel ez szó szerint szenvedés volt, így egyszerűen nincs motivációm újrakezdeni, pedig van még feleslegem bőven...

150 g ch, 60 g zsír és 110g fehérjén voltam eddig. A szénhidrát alig laktat, zsírból szívesen ennék többet. Viszont ha mondjuk 75g zsírt eszem 120g szénhidráttal 100g fehérje mellett, ami így tökre tartható számomra hosszú távon is, akkor meg alig mozdul.... persze edzem is mellette.

Ragaszkodom ehhez a számolgatáshoz, mert ha vakon eszem saccolva a makrókat akkor végképp nagyobb a katasztrófa.

Ketogén diétában is gondolkodtam már.


2018. szept. 18. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Nem csoda, hogy hízol ennyi fehérjétől. Rengeteg.

Kicsit olvass utána az ideális arányoknak.

Biztosan sokat eszel, ha nincs semmi rossz szokásod (nassolás, cukros italok, energiaitalok, stb.) Kalóriát számolj elsősorban.

2018. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Mióta csinálod?

Egészségügyi probléma (pl. IR) van?

2018. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kalóriát is számolok, 1450 kcalt eszem (korábban 1700 kcalt ettem a 150 gramm szénhidráttal)

Bevallom őszintén, a fehérjét néha elcsalom, nem mindig fogyasztom el edzés után a shaket, így van hogy 80g van egy nap.


Hormonálisan nem vagyok OK, PCOS-em van. Pajzsmirigyem oké, az most lett nézetve. Voltam homonlaboron, mert nem menstruálok. IR-ről nem tudok, tavaly voltam terhelésen, akkor még nem volt

2018. szept. 18. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Mindenképp olyan étrendet válassz, amellyel jól érzed magad, különben nem fogod tudni tartani. A "jól érzed magad" persze viszonylagos, mert energiahiányos állapotban lenni hosszú távon sehogy sem kellemes.


Ha a 100 g F + 120 g SZH + 75 g ZS működik, ebből kellene kiindulni. Viszont ez kb. 1550 kcal, ami talán kicsit sok. Nem tudom, mennyit mozogsz, és mennyit edzel egy nap. Mégis azt mondom, tégy még egy próbát ezzel az összeállítással, és nézd meg, mennyit fogysz egy hónap alatt. De az egy hónapot szigorúan vedd, ne legyen se 20 nap, se 40. Ha lemegy 2 kg, akkor nincs teendőd. Ha viszont csak egy vagy másfél kiló megy le, akkor óvatosan csökkentsd a mennyiséget! Legyen például csak 110 g a szénhidrát, és 70 g a zsír. Ezzel lecsípsz 85 kalóriát minden nap, ami egy hónap alatt 2550 kcal, ez pedig kb. 350 gramm fogyást jelent. De csíphetsz kicsit a fehérjéből is, mert nincs szükség 100 grammra.

Sok sikert! Keress meg egy hónap múlva, kíváncsi vagyok hogy sikerült!

2018. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Illett volna elmondani már a kérdésben, hogy beteg vagy. A PCOS-ről ezt találtam:

"Számos vizsgálat szerint ugyanis a PCO-szindrómában szenvedő nők egyharmadában a fogyás önmagában is képes a hormonegyensúly visszaállítására, így a peteérés, tüszőrepedés normalizálására, és segíthet az inzulinrezisztencia felszámolásában is."

[link]

2018. szept. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván a hormonális problémák miatt van.

Speciális tanács, étrend kell, amit mi itt nem fogunk tudni megadni.

2018. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

20 kg leadása mindenkinek szenvedés. Ha a diéta olyan nagy öröm lenne akkor csak vékony emberek lennének a földön!!!!


Inkább dicsérd meg magadat, hogy 20 kg-t képes voltál leadni, inkább légy büszke magadra, hogy ügyes voltál.


Ès tüzzél ki új célt. Pl 83 Kg leszek december 2-ik hetére. Csinálj egy heti táblazatot és a táblázatba minden héten írd be a súlyodat, ezt tüzd a szobádba ki, és iszonyatosan örülni fogsz ahogy lefele mész minden héten.

Aztán ha karácsony elött 83 kg vagy legyen új cél: január 2-ik hetében még mindig 83 kg vagyok!!! Ha ezt elérted kezdhetsz neki az új célnak. Márciusra 80 kg leszek.

2018. szept. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Előbb szépen sétálj el orvoshoz, kapsz gyógyszert és utána célirányosan kezdj újból bele. Addig el se kezd. Teljesen értelmetlen.
2018. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A PCOS kéz a kézben jár a pajzsmirigy alulműködéssel.


Milyen pm hormont néztek?

2018. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

8+


Azután is utána kellene járnod, hogy egyáltalán mit, milyen élelmiszereket, gyümölcsöket stb-t ehetsz ezzel a problémával. És úgy átszerkeszteni a neked testre szabott diétát, ugyanis ami egy normál ember esetében jó, az neked koránt sem biztos, hogy megfelelő. Például a lisztes cuccok egyikét sem szabad a PCOS-nak, még egyetlen szelet kenyeret se.

2018. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!