Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak? Változtatni...

Hogyan fogyjak? Változtatni szeretnék! Mostani étrendem /tudom, hogy nagyon rossz/:8-kor kávé,12-kor a közeli cukrászdában 1-2 süti,3-kor ebéd, de amíg melegszik bekapok 2 kiflit,4 után keksz, csoki,6-kor ugyanaz mint ebédre,8-kor kifli joghurtal.

Figyelt kérdés
Ez volt eddig, ami tudom, hogy rossz. /160 cm és 80 kg vagyok/. Ezentúl ha reggelire ennék pl. két kiflit sajtal vagy vajjal, ebédelnék rendesen, de 3 után már csak zöldséget, gyümölcsöt, vagy natur joghurtot, vagy párolt halat ill. csirkét ennék lefogynék kb.10 kg-ot szépen, lassan? Esetleg egyébb tanács?
2010. jún. 23. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is a kávé helyett zöld tea. De ez legyen a legkisebb baj. Igazából ehetsz mindent, csak keveset. Az lenne a jó, ha naponta ötször étkeznél. A zöldség-gyümölcsöt jól látod, az hiányzik is az étrendedből, amit leírtál. Lefekvés előtt 3 órával már semmit ne egyél. Lényeg a sok rost, sok folyadék (víz, frissen facsart gyümölcs- és zöldséglé) és a sport, ha teheted. Heti egy nap lehet léböjt, amikor csak zöldség és gyümölcslét fogyasztassz. Ha nem megy a teljes nap, legalább a délelőttöt megpróbálhatod így. Lehetőleg akkor, amikor nem dolgozol. Nem tuti, hogy lefogysz, de az esélyt megadod magadnak.
2010. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb amit tehetsz, hogy kevesebbet eszel, és lehetőleg kevésbé híztaló ételeket.

Valamint rendszeresen sokat és intenzíven végzel valamilyen testmozgást.


Étkezésnél teljes mértékben mondj le a tésztafélértől. (kenyér, zsemle, tészta sütemény stb.)

Testmozgásnál legjobb a futás. (kocogás, gyaloglás) Lehetőleg minden nap. Célozd meg a napi 1 órát. Fontos az intezitás, de csak annyira, hogy hosszú távon is bírd.

2010. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit teszel, az csak arra elég, hogy nem hízol tovább. Fogyáshoz 2 kifli reggelire rengeteg és rossz. Gyakorlatilag semmi hasznosat nem ennél. Kell enni szénhidrátot is, de nem így. 1-2 szelet teljes kiörl. kenyér mehet, de nem üresen, vajjal. Sonka, sovány sajt, hozzá többféle és sok zöldség, azzal kell jóllakni elsősorban, nem a kenyérrel. Te pont a hízlaló részét ennéd meg, a többiről lemondanál.

Tízóra, uzsonna: natúr joghurt, kefír vagy gyümölcs.

Ebéd: ha fogyni akarsz, nem lehet "rendesen" ebédelni. Csak olyat ehetsz, amiben nincs fehér liszt és cukor. Halpárolással nem nyersz sokat, cserébe megundorodsz az íztelen párolt holmitól. Nem a hús hízlal, hanem amit mellé eszel. Egyél normálisan megsütött (de nem zsírtól csöpögő) húst, elsősorban halat, csirkét, de nem baj, ha más is becsúszik néha. Viszont salátával vagy párolt zöldséggel edd. (A kész öntetek, a por is hízlalnak, joghurtba tegyél fűszereket, ha kell öntet.) Néha lehet főzeléket enni, kevés teljes kiörl. liszttel habarva vagy rántva, ill. saját anyagával sürítve, de szarrá főzve, rengeteg liszttel semmi értelme, hanyagold. Csak átvered magad, azt hiszed, egészséges, közben nem. Levest lehet, ha nincs fehér lisztel rántva vagy habarva, ill. nincs benne tészta vagy gombóc.

Vacsorára kb. ugyanezek, a hús helyett lehet sonkát, vislit vagy sajtot enni.

Na így fogsz szép lassan fogyni 10 kilót, mert csodák nincsenek.

És... mozognod is kell.

2010. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cass90 ***** válasza:
Napi egy kávé még jót is tesz (igaz én 2őt szoktam általában, de hát függőség...suli,vizsgaidőszakban 3-4) Na, de nem ez a téma. Mondjuk ne egyél ennyi édességet... a kifli helyett pld. ehetsz pudirizst. Ne válts drasztikusan szerintem - már nem azért, de aki ilyen étrendhez van szokva próbálja csak meg a semmi cukor, semmi lisztet - szerintem régóta berögzött dolgokon elég nehéz egyik napról a másikra váltani... Csökkenteni kell az adagot, illetve megosztani - hiszen a gyümölcsök nagyon finomak - és lehet amúgy kcal szegény édességeket is készteni. Liszt, cukor nélkül. De annak abszolút semmi értelme ha néhány napig bírja az abszolút cukor, lisztmentes életmódot, utána jön a visszaesés. Persze át is lehet térni - de szerintem ha mértékkel eszel mindent belefér.
2010. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gond azzal van, hogy egysíkú az étkezésed, egész nap eszel ( folyamatosan rágcsálsz valamit) 5 ször egyél, keveset. Legyen változatos, mert ha minden nap ugyanazt eszed, az nem csak unalmas, de a szervezeted nem jut elég tápanyaghoz.

Ne vonj meg magadtól mindent drasztikusan, csak szépen fokozatosan.

Torna, egy kis kitartás és az étel adag felére csökkentésével érhetsz el eredményt.

Próbálj meg tartani egy kis rendszert.

Nálam a reggeli és az ebéd tápláló (bár a reggeli mostanában csak joghurt), a másik három étkezés már light-osabb: joghurt, gyümölcs, olajos magvak.

Sok sikert!

2010. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!