Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak, milyen étrendd...

Hogyan fogyjak, milyen étrenddel, lassan de tartósan, vagy mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok, jelenleg 72 kg. Lány, 19 éves. Szeretnék 8-10kg-ot fogyni a lehető legintenzívebben, persze úgy, hogy tartós is maradjon. Nyilván nem 2 hét alatt gondoltam mindezt elérni, hanem reálisan talán 2-3 hónap alatt. Fogamzásgátlót szedtem 17 éves koromtól, kb fél éve elhagytam, de még mindig nem ment le egy deka se, holott tabi előtt 61-63kg közt voltam. Milyen étrendet kéne követnem, hogyan kéne edzenem?

2018. okt. 6. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Étrendet követni szerintem hülyeség, én legalábbis nem tudok úgy enni, hogy nekem vagy minden nap ugyanazt kelljen enni, vagy két hétre előre megmondja valaki, mit egyek.

Érdemesebb kalóriaszámolással tervezni saját magadnak étrendet, úgyis látni fogod belőle, hogy mi az ami belefér, mi az ami nem. Én úgy szoktam, hogy a holnapi napot mindig beírom, már amit tudok előre, és ha közbejön más kaja is, vagy csak még kívánnék valamit, akkor tudom, hogy azt lehet-e vagy sem.

Ha fogyni szeretnél, akkor kalóriadeficitben kell lenned, a mozgás csak azért kell mellé, hogy végül legyen majd formád. A mozgás bármi lehet, ezt te tudod,én nem fogom a futást csak azért javasolni, mert én is futok, lehet, neked az nem tetszene. Valami olyat válassz, ami tetszik.

2018. okt. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :) és kb hány kalória az ami nekem megengedett? Közepes fizikai munkát végzek. Azaz álló munkát, olykor emelni is kell.

Sportolásnak a biciklit választom, mert személy szerint én nem szeretek futni. Erősíteni is szeretek, mint pl guggolás, gumi forgatás, stb. A fenekemre és a combomra vagyok nagyon hízékony.

2018. okt. 6. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan 2000,2100 körül lehet a kalóriaszükségleted, de jobb, ha regisztrálsz valami oldalra, és ott számítod ki, már csak azért is, mert ott lehet vezetni, hogy mennyit eszel. 500 kcal mínusz, vagyis 1500 körülire leviheted, odafigyelve, hogy a szénhidrát, fehérje és zsír aránya is jó legyen. Ezt is számolják a kalória oldalak, egy idő után már fejből lehet tudni, melyik ételnek milyen a tápanyag tartalma.

A biciklizés tökéletes, elég jelentős mennyiségű kalória elégethető vele.

2018. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!