Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális dolog? Megéri?

Nodiggity202 kérdése:

Ez normális dolog? Megéri?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnél voltam ottalvósban most szombaton.

Amit tudni kell róla hogy hétköznap, tehát 5 napon keresztül 1200 kcal-nyi ételt eszik ugyebár naponta. Mivel kolis, ezért.

Mellette 3 km-et fut hétfőn, szerdán és pénteken.

Mégis amikor nála voltam furcsalltam hogy szombaton és vasárnap minden féle ételt megeszik. És nem sportol mellé.

Ennek így van egyáltalán értelme? Fogyni tud így egyáltalán? Nem tudom megérteni.


2018. okt. 14. 21:08
 1/9 A kérdező kommentje:
A mindenféle alatt a paprikás krumplit, nutellas kenyeret, mogyorót, dioféléket, lecsót, melegszendvicset értem. Egyszóval mindent.
2018. okt. 14. 21:14
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha egy hétre bontva, vagy akár havi szinten az összes kalóriája amit bevitt kevesebb mint a szükséges, akkor fogyni fog, attól függetlenül hogy egy egy nap bőséggel teleette magát.

Persze ez nem egészséges, mert megterheli a szervezetet.

2018. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1200???? :O
2018. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, 1200at visz be.

De mellé rengeteg vizet is iszik, azzal telíti a gyomrát.

2018. okt. 14. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem jóval szimpatikusabb a kiegyenlítettebb, de nem írod, mennyit eszik a mindenféle ételből. 2000 kcal vagy 4000, nem mindegy. Miért baj, hogy nem sportol hétvégén? Rendszeresen fut, jó, nem nagy távot, de az is jó.


Akkor fogy, ha átlagban kalóriadeficitben van.

Sokan csinálják így, hogy szigorúbbak a hétközben, amikor úgyis leköti őket az iskola, munka, hétvégén pedig lazáznak, lelkileg sokkal jobb nekik így. Még én is lazább vagyok hétvégén, pláne szociálisabb napokon, pedig nekem a legszigorúbb diétás napom se ilyen durva. Sokunknak eleve kellenek laza napok néha, adódik a hétvége (jobb, ha csak egy laza nap van, de van, aki megengedheti magának a 2-t is).

Ez az értelme.

2018. okt. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy ha mindenféle ételt eszel mindennap, akkor is fogyhatsz, hiszen az a kalóriaegyenlegen múlik, nem az ételek típusán (persze ezek összefügghetnek, én pl. rossz étrenden többet eszem, ha nem akarok éhezni, mert rosszabbul laktat. de egyéni, kinek mi a rosszul laktató étrend és az elosztás is számít).
2018. okt. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Fogyni akar amúgy? Mert így nem fog, sőt. Az 1200 kcal meg maxmimum csak átmenetileg okés, ha elötte koplalt és most rendes étrendre akarna áttérni, mert ez úgy rehab étrend.
2018. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző, miért ne fogyna? Valószínűleg azt teszi, ennyi étellel, persze egyikünk sem tudja, hogy 1500 kcal a kalóriaigénye és 3000+ kcalt eszik hétvégén vagy 2500 és 2000-t (bár akkor koplal, de az anyagcserelassulással is jól kell fogynia így)...


1200 kcal pedig sokaknak jó, nincs azzal baj. Megintcsak fogalmunk sincs, hogy koplal, kis decitiben van vagy nagyban. De határozottan kicsiny az esélye, hogy ne legyen deficitben. Akkor pedig fogy.

2018. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért nem fog fogyni, mert a fogyás nem azt jelenti, hogy ideig-óráig minusz x kg, hanem hogy tartósan tudja tartani azt a súlyt. De ennyi akalóriabevitellel hosszú távon nem fog tudni működni, mert egy felnőtt embernek többre van szüksége az éelthez, a munkához meg mindenhez. Szóval vagy kicsinálja magát és összeesik, vagy növeli a kalóriabevitelt és akkor máris hízik, mivel nem olvasott utána, hogy működik ez pontosan.


Ha ésszel csinálná, akkor tudna fogyni úgy is, hogy nem éhezik és rendesen sportol, nem béna 3 km-ket fut, közbe meg zabál.

2018. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!