Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg mindent megpróbálok,...

Tényleg mindent megpróbálok, többször eszem keveset, de este mégis a hütőt felfalnám! Mit csinálok rosszUL?

Figyelt kérdés

A fenti kérdésre 2013-ban jött 2 válasz. Érdekelne, hogy ez mennyire igaz, hatásos.


,,Úgy tűnik, hogy gyors-szénhidrát függő vagy. Próbáld ki, hogy 2 hétig nem eszel semmi cukrot, keményítőt, de komolyan. Zéró keményítő (semmi rizs, krumpli, kenyér, tészta stb.) csak zöldség, hús és kevés gyümölcs. Két hét talán elég, hogy csökkenjen az inzulin rezisztenciád.


Sokféleképpen lehet fogyni. A módszert testre kell szabni. Te valószínűleg szénhidrát függő vagy. Minden kábítószer függésre az a legjobb megoldás, ha teljesen kiiktatjuk egy jó időre az életből. Két hétig ne egyél semmi cukrot, keményítőt. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor szerintem elég reménytelen a helyzeted. Egy kevés cukor, csoki is megemeli az inzulin szintet, 1-2 óra múlva megéhezel és nem tudod megállni, hogy egyél. Sajna ez ilyen. "


Nálam ugyanez a helyzet áll fenn, mint az akkori kerdezonek. Többször ettem keveset, mégis kívánom a kenyeret, tésztát, stb.

Ha 2 hétig teljesen megvonnám ezeket magamtól, mit érnek el? Valóban nem lennék éhes 2-3 óra múlva?


2018. okt. 29. 08:34
 1/5 anonim válasza:
38%

Egyrészt a 2 hét semmi. Másrészt a többször keveset módszerrel egyfolytában löveted az inzulint a testedbe, persze, hogy kívánja a szervezeted.


Hagyd ezeket a divatos semmiket.

2018. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Én meg pont a szénhidráttól lakom úgy jól, hogy utána hosszú ideig nem leszek éhes.

Egyébként meg az is fontos, hogy ez összesen mennyi kalóriában. Mennyit evett az illető előtte. Ha eddig zabált és most egy normális étrenden van, hogy olyanon, hogy még fogyjon is, akkor persze, hogy éhes, nem ehhez volt eddig hozzászokva.

2018. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudhatjuk, mi lesz veled.


Van, akinek rengeteg szénhidrát kell s éhezik, rosszul van nélküle.

Ha a kalória drasztikusan leesett, szintén nem csoda, ha éhezel, van, akinek nincs étrend, amin tudna keveset enni.


S ott van az elosztás is. Másoktól is hallottam, én is ilyen vagyok, többszöri evés evés mellett általában éhezem kalóriadeficitben. Az ilyenek jó esetben áttérnek kevés nagyobb étkezésre, amivel már jól tudnak lakni, miközben a bevitel ugyanaz. Az időpont is számíthat, hogy mikor eszel.


Kívánni lelkileg is lehet a dolgokat, ugye. Amit szeretsz, megszoktál, azt kívánod. Lehet, hogy ki tudod iktatni évekre is, de attól még újult erővel visszajöhet. De az igazi kedvenceket nehéz kiiktatnod, ha igazán odavagy értük s nem vagy az az önmegtartóztató típus ebben a témában (s talán még körülötted is vannak nap mint nap). Deficitben pedig még nehezebb. Ezért is szokták ajánlani pl. ketogén diétánál (ahol egész kevés szénhidrát van, persze a totális kiiktatás lehetetlen, de a ketó nem is arról szól, legfeljebb a zerocarb, ami teljesen más világ és még mindig nem nulla ch), hogy ha nehéz, akkor eleinte csak tartsd be a szénhidrátkeretet, de egyél, ha éhes vagy, ne foglalkozz a kalóriákkal.

Persze sok embernek rossz a ketó vagy nem rossz, de nem akarja csinálni, mert szereti a szénhidrátjait, nincs ezzel gond.


A drasztikus váltás is kemény. Kenyér, tészta kiesik, OK, de mi van a többi gabonával és a többi összetett s egyéb szénhidráttal? A túl nagy ugrás még annak is problémás lehet, aki amúgy fokozatosan megszokná a dolgot.

2018. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szlory ***** válasza:

Röviden? Be kell lőnöd egy kalóriafogyasztási értéket, azt felosztani tudatosan zsír-szénhidrát-fehérje szekciókra, aztán az egészet felépíteni tiszta, egyszerű élelmiszerekkel, úgy, hogy ébrenléted ideje alatt cirka 2.5-3.5 óránként jusson érdemi mennyiség a gyomrodba. Ha ez nem segít: vagy a számok rosszak, vagy te vagy beteg (sajnos).


Hogy mennyi kalória, abból mennyi a zsír/ch/protein arány, az már mind egyén- és életfüggő. Átlag embernek sok fehérje nem kell, 1-2g minden kilódra tök elég, a többi a májat terheli fölöslegesen. A szénhidrátból nyilván alacsony glikémiás indexűeket kell összszedned, ha inzulinrezisztenciád vagy hasonló betegséged lenne, arra ez megoldás.


Végezetül néhány gyors tanács: felfalnád a hűtőt? Kérlek alássan. Ettél már meg egy ültő helyedben, egyedül 300g salátát, mondjuk egy szelet hússal vagy bármilyen egyszerű tiszta "feltéttel"? Hidd el. Nincs az a gyomor, amit ne lehetne feltölteni rosttal csurig. Nekem cirka napi 1kg zöldség már a legrosszabb időkben is elég volt arra, hogy csúnyán telítsen egész nap. Egy másodpercig nem voltam éhes, soha. A másik, hogy szedhetnél krómot, pontosabban króm-pikolinátot, illetve anyagcserét kondícionáló étrend kiegészítőket. A kettő együtt tuti helyrehozna szerintem - viszont tényleg legyen meg a kalóriamatekod, különben cseszheted a sok tuningot, fölöslegesen.

2018. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Keveset eszel délelőtt és estére teljesen kiéhezel. A szénhidrát mennyiséged 90%át ebédig fogyaszd el. Délután zöldség, gyümölcs túró. Vacsira jó minöségű virsli zöldségekkel. Ha betartod h ebédig többet eszel és délután este pedig már mértékkel nem lesz ez. Nem tudsz annyira kivégezni estére.
2018. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!