Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zacskós leves egészségtelen?

A zacskós leves egészségtelen?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 23:18
 1/6 anonim válasza:
69%
Az.
2018. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
69%
Sok benne a só, meg nem véletlen ilyen olcsó.
2018. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a pontos összetétele. Gyakori, hogy sok sót tartalmaznak, ami egy átlagos étrendbe betéve túlzott sóbevitelhez vezet - de például egy 50 km-es nyári teljesítménytúra után még használ is. Nátrium-glutamát is lehet benne, amiről sokan vallják, hogy káros, de nem sikerült még komoly tudományos vizsgálattal káros hatását kimutatni (pedig voltak ilyenek, miután valaki gyanúba keverte). Tartósítószer általában nincs ezekben, mert a szárítás jól tartósítja, és tapasztalatom szerint színezék sem, legfeljebb sárgarépa-kivonat vagy ilyesmi.


Az egyetlen egészségre káros hatása az, hogy drága, és abból a pénzből vehetne az ember inkább több zöldséget-gyümölcsöt :-)

2018. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: olcsó??? Mondjuk lehet, hogy van olcsó is, biztos nagy a szórás a márkák között.
2018. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Van 100Ft-os kínai,meg van 350Ft-os is.Ritkán eszek,de talán a 100Ft-os jobban bejön mint a drágább.Múltkor kíváncsiságképpen megkóstoltam az erdei gyümölcslevest(zacskós),nagyon gagyi volt.Szinte az összes az ha azt nézem.Már csak az íze miatt se veszem ezeket.Inkább csinálok rendes zöldségből egy normális borsólevest,vagy akármit.Folyamatos fogyasztása az ilyen zacskós dolgoknak nem hinném hogy előnyös.
2018. nov. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sokáig vásároltam ezeket a Smack leveseket. Munkahelyemen elég sokszor ettem "gyors kaja" gyanánt, és egy idő után elkezdtem szédülni, és benne található nátrium glutamát nevű anyag okozhat szédülést.Utána többet nem is vettem. Nem mellesleg nálam mellkasi fájdalmakat okozott. Eleinte nem tudtam,hogy ez okozza, később észrevettem,hogy amint eszek ebből a levesből elkezd fájni a szívem környékén...
2020. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!