Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sütikbe cukor helyett mi az...

Sütikbe cukor helyett mi az ami bevált?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn xilit-eritrit keveréket használok.
2018. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is, nyírfacukor, xilit, eritrit, ami előrébb van a polcon :)

Picit több kell belőle, mint a cukorból, arra figyelj :)

2018. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Xilit-eritrit keverék, mivel a xilit finom, az eritrit pedig olcsóbb, abból veszünk többet és majdnem kalóriamentes (engem a nettó szénhidrát érdekel). Teljesen jók együtt.

Magamnak sokszor sima eritrit, főleg ketogén diétában.


Ezekből is keveset használok. Ha egy krémes tortába (csak amit szétkapunk délben ketten) 40 grammot teszek, az már nekem nagy cukoralkoholhasználat, de enélkül nem édes, nincs mit tenni.

Sok éve nem eszünk cukrot, eléggé leesett az édesítésigényünk (az édességigényünk nem igazán).


Az eritrit állítólag elveszti az édesítő hatását a sütőben, szerintem ilyet nem vettem észre, de sosem használtam egyedül és akkor is keveset... Egyszer letesztelem.


Mézesbe xilitet és mézet teszek, bár az nem fogyókúrás ételem, csak jön a karácsony és muszáj újra letesztelni.


Hogy mennyi kell eritritből és xilitből, azt nem lehet megmondani, ez egyéni. A családomban valaki az eritritet érzi édesebbnek, valaki a xilitet... A stevia édességére különösen érzéketlenek vagyunk s amúgyis inkább rossz (de ez is remek édesítő annak, aki szereti, természetes és olcsóbb az előbbieknél, ha normális porban veszed).

Hivatalosan a cukor édessége alatt vannak kicsivel, főleg az eritrit. De ha megnézel direkt eritrites recepteket, néha durván lecsökkentik a cukorhoz képest, direkt a cukrot már nem evő, a szirupos édességtől elszokott embereknek. Az eritrit ráadásul szinte mar, ha sok van belőle, legalábbis nálam ez van, úgyhogy ezért is jó a xilit, azzal semmi bajom.

2018. nov. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitsėget!!
2018. nov. 29. 12:57
 5/12 kreténpali válasza:
27%
méz. csak nehezebben elegyedik. a mézes tészta nem az egyszerű tészták közé tartozik.
2018. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az a baj a mėz nem tul diėtás..
2018. nov. 29. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:
eritrit- és nyugodtan süthetsz is vele- kb.70-a az édesítőereje a cukornak, tehát ha 100 gr.cukrot ír a recept, akkor azt eritritből 143gr-al tudod helyettesíteni.(ha jól számolom)
2018. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi az infót!
2018. nov. 29. 18:27
 9/12 anonim válasza:
Xilitböl madneven nyirfacukorbol sose rakj sokat! A xilit cukoralkohol ha tudod mi az. A gyümölcscukrokat ajanlom. Ha van kutyad a xilitet vagd ko az ablakon mert az mergezo a kutyanak(meg az embernek is).
2018. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ha fogyókúrázok nem eszek sütit, vagy ha még is akkor úgy hogy bele férjen a kcal keretembe.

Azért ez nem olyan bonyolult 😂😂

2018. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!