Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Számít, hogyhogy rágom meg...

Számít, hogyhogy rágom meg amit megeszek? Fogyókúrások ti figyeltek ilyenekre? Fogyás ütemét befolyásolja?

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem. Nem figyelek rá. Az ételekre figyelek, az egészségem, közérzetem, erőszintem s a kalóriadeficit esélyének javítása miatt. S más szempontból is biztosítani igyekszem a deficitet.


Persze fontos rendesen rágni, de szerintem az nekem megvan, nem falok gyorsan.

S nem véletlenül viktoriánus korabeli fogyókúrás módszer az egy falat sokszori megrágása, ez átlagos esetben csökkenti a kalóriabevitelt. De azt biztosítani lehet más, számunkra sokkal jobb módszerekkel is (én utálnék sokszor rágni, simán átmennék folyékony étel fogyasztására és böjtre, szinte bármi jobb, mint az ilyen abnormális dolog :D de nyilván van, akinek bejön).

2018. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még szép minnél jobban megrágod az ételt annál könnyebben emészted meg.
2018. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de a hizast/ nem hizast befolyasolja? igazabol ez lett volna a kerdesem
2018. dec. 21. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokat segít, ha a fogaiddal rágod meg, viszont ha a nyelveddel csinálod akkor kevesebbet fogsz enni.
2018. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Perzse, ha megakadt a torkodon és elhunysz egy idő után eltűnnek a nem kívánt feleslegek:
2018. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A válasz erre az, hogy lassan és alaposan kell megrágni az ételt, nem szabad sietni. A könnyebb emészthetőség mellett a fogyókúra szempontjából ennek az a jelentősége, hogy a vércukor szint emelkedése egy idő után együtt jár az éhségérzet megszűnésével. A vércukor szint azonban csak lassan emelkedik étkezés során. Ha tehát valaki gyorsan eszik, akkor rövid idő alatt a ténylegesen szükséges mennyiség többszörösét képes befalni, mert a vércukor szintje még nem érte el azt a szintet, amikor megszűnne vagy csillapodna az éhségérzet. Ha azonban lassan eszik, alaposabban rág, akkor akkor az éhségérzet csökkenése jó esetben akkor következik be, amikor még meg sem ette a tányérján az utolsó falatokat, így jó eséllyel nem fogja túlenni magát.
2018. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jó, tehát én csupán 23 kilót fogytam 5 hónap leforgása alatt azzal, hogy odafigyeltem, hogy mennyit eszek egy nap. ( Nem mit, hanem mennyit.) És mellette napi 5 kilóméter futás. Ami nem sok, tehát naponta fél órát vett igénybe. Szóval szerintem túl vannak tolva a fogyókúra receptek.
2018. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit a 6. ír, az az elmélet, ami sok esetben látványosan csődöt mond. Az éhségérzet trükkös dolog, van, akinek pl. egyáltalán nincs vagy 2 falattól azonnal jóllakik, de olyan is van, hogy 1 órás nagy étkezés után még órákig éhes az ember. Ha pedig fix tervet követ, ez nem számít.

Attól még ne együnk gyorsan, az nem egészséges s lelkileg sem olyan jó.

2018. dec. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rövid tömör válasz: nem
2018. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!