Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék leadni 25 kg-ot,...

Szeretnék leadni 25 kg-ot, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
90 kg vagyok, 25 éves nő. Súlyos alkoholfüggőségben és buémiában szenvedek. Az alkoholt meg tudom már állni, de minden étkezés után bűntudatom van. Pszichológus kezel.Gyógyszert nem szedek.
2019. jan. 3. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hasonlókèpp vagyok, 88kg 159cm és 24 éves nő. Nekem a 30 a célom.

Pszichológus kezel, gyógyszert nem szedek.

Alkohollal nincs problémám, sőt, talán fél éve, hogy utoljára ittam, bár ezzel nem vagyok előrébb.

Van, hogy napi 2x is rámjön a falásroham, elkerülhetetlen az önhánytatás. Van, hogy napokig nem érzek késztetést, de mikor rámtör, az borzasztó.

Azt hiszem először meg kell tanulnunk az önhánytatást lekűzdeni, vagy minimálisra redukálni, mivel tönkreteszi az anyagcserét és elsavasítja a testet.

Kell valamilyen mozgásforma. És egy étrend, amit kővetünk.

Szerintem érdemes egy szénhidrát és kalóriaszámlálós diétát követni. Mondjuk 150 ch ——— 1500/1600 kcal

2019. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogyókúra - bármilyen jól csinálja is az ember - némileg megterhelő mind szellemileg, mind fizikailag. Ezért azt tanácsolom, hogy először gyógyulj meg, erősödj meg mentálisan, utána fogj csak hozzá!
2019. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mivel étkezési zavaros vagy ezért keress egy szakembert aki tud neked étrendet összeállítani. Az alkohol elleni harcban pedig sok erőt kívánok neked.
2019. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Sziasztok

Igazából, amíg ilyen problémád van, mint a bulémia, nem hiszem,hogy a fogyó kúrával kellene kezdened. Nem ártana egy szakember.

Azért elmondom a tapasztalataimat :)

Én is voltam túlsúlyos, lassan négy éve. 82kg a 164cm-es magasságomhoz.

Kezdetben nekem is megfordult a fejemben a hánytatás. Enni szeretek, de hízni nem gondolkodás móddal...

De szerencsére nem tudtam rá venni magam, inkább életmódot váltottam.

Tehát a lisztet, cukrot elhagytam.

Vagy lecseréltem teljeskiörlésűre, kókusz virág cukorra...

És elkezdtem kalóriát számolni a www.kaloriabazis.hu - n

Beállítod magadnak mennyit akarsz fogyni, mennyi idő alatt (de reális cél legyen! - nekem 22kg-ot összesen 8 hónap alatt sikerült leadni. Ment volna hamarabb is, de a csoki jó barátom volt)

Tulajdonképpen az éves boldogság forrás és mivel máshonnan sajnos általában nem kapjuk meg, eszünk és eszünk és eszünk... Sokat. Mértéktelenül.

Na most, ha szeretsz enni, akkor ezt a módszert is szeretni fogod.

Ötször eszel egy nap, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi és vacsi. (durván három óránként) de keveset. Sokkal kevesebbet, mint eddig. Éppen hogy kibírd a három órát.

Persze nem tésztát tésztával. (durum lehet vagy teljeskiörlésű)

De akkor ilyenek, hogy hal, csirke, pulyka, (fehér húsok előnyben)

Hozzá rizs, bulgur, zöldségek (főleg olyat érdemes ami zöld színű, abban általában sok a víz, mint az uborka és cukkini, de természetesen lehet más is) , köles...

Én amíg még nem vettem annyira komolyan, reggelire zabkását ettem, tízóraira gyümölcsöt (egyébként ez sem annyira jó, de inkább gyümölcs cukor mint más.)

Ebédre a kis csirkét körettel, uzsira egy cukormentes müzlit (mondjuk Cerbona hozzá adott cukor nélkül), vacsira meg változót...

Hetente követtem, mindig felírtam mit mikor eszek, hogy változatos legyen.

Most 60kg vagyok. Gyúrni járok mellette és szeretnék személyi edző lenni.

Úgyhogy semmi sem lehetetlen.

Pedig az elején utáltam edzeni. Első 6 hónapban edzés nélkül fogytam le...

2019. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Ja és 23 éves nő vagyok.

*előző voltam

2019. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A súlyvesztés első és egyetlen "titka": kalóriadeficit. Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, fogyni fogsz. Ez alapján javaslom állíts össze egy kalórialistát a gyakran fogyasztott ételeidből, és számold ki menyi kalóriát viszel be belőlük naponta. Attól függően, hogy milyen magas vagy a 90 kilódhoz, körülbelül naponta olyan 1500-2000 kalória kell neked. Az alkoholt felejtsd el rengeteg cukor van benne, teljesen semlegesít mindenféle edzést amit csinálsz. Edzést pedig legalább heti 3-szor végezz, ha csak fogyni akarsz, akkor sok kardióra van szükséged, de emlékezz erre: a fogyás 1/3-ban edzés, 2/3-ban diéta. Sok sikert, ha van kérdésed írj nyugodtan :)
2019. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!