Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha fél a húgom?

Mit tegyek, ha fél a húgom?

Figyelt kérdés

Én 16 éves vagyok, ő 13.

Kb. 1 hónapja kezdtem el konditermezni, és őt is vinném magammal. Nagyon szeretne jönni, mindig is érdekelte, de ha hívom sose jön el. Fél, hogy kinevetik, hogy lenézőek lesznek vele, a kora miatt. Én mondtam neki, hogy nem lesz semmi baj, csak próbálja ki, nem is kell gyúrni, meg semmi, csak kicsit futópadozna, meg elliptikus trénerezni (ezeket nagyon szereti), meg persze ha talál valami érdekeset.

Nem értem miért fél kell ettől félni.

Mivel nyugtathatnám meg, hogy növelhetném kicsit az önbizalmát?


(Ui.: Szerintem azért fél meg egy kicsit, mert szégyenlős a súlya miatt. Mindig is az volt, pedig szerintem egyáltalán nincs rossz alakja/súlya. 167cm és 63 kg)


2019. jan. 4. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne abból induljon ki, hogy milyen a barátai/osztálytársai. Egy normális edzős közösség sokkal befogadóbb és biztos hogy nem fogják megszólni. Alapvetően amúgy se dumálni megyünk a terembe, én is az ott töltött másfél órában meg se szólalok. Azért megyünk amire való, edzeni.
2019. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez is lehet gond.

Legfőképp régebben, de még most is előfordul, hogy a suliban cikizik, bántják. Többször volt, hogy sírva jött haza, és nem akart többet iskolába menni. Nagyon szemetek az osztálytársai, pedig nem néz ki rosszul, sőt. Két barátja van, meg néhány "haver", de ők nem is az osztályból.

2019. jan. 4. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg a súlya miatt nem akar, akkor én mint mondjak? 100+kilóval elmentem és még csak meg se bámultak.
2019. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nem tudom milyen termek vannak a környékeden, de nálunk vannak női termek, ahol kizárólag nők vannak, és azért, mert tesznek az alakjukert, független attól hogy az út melyik részén tartanak.


Ahová én járok, az egy normál terem, de van egy elkülönített hely nők számára, ami baromi kedvező. Ha egy gyakorlatot tudok bent csinálni akkor ott csinálom.


És több pályakezdő kondis van, mint már kondiangyallá avanzsált.


16/l, kb. fél éve kondizas.

2019. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
El ne hidd, ez csak kifogás, ő is jól tudja hogy ennek semmi alapja nincs. Szimplán nem akar menni.
2019. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt nőként nekem is voltak ilyen félelmeim. Ezek nagyrészt ugyanabból táplálkoznak, mint maguk a szépségideálok, a reklámokban, filmekben, mindenhol azt látod, hogy az edzőteremben izmos pasik és jó csajok vannak. :) Egy fiatal kamasz gyerekre, akinek amúgy is önértékelési gondjai vannak, amúgy is bántják, ez fokozott hatással van. Talán ezt neked sem kell bemutatni. :)


No mindegy, lényeg a lényeg, hogy én magam is pozitívan csalódtam, nem kaptam fura pillantásokat, hogy mit csinálok ott 110 kilósan, nem éreztem, hogy kinéznek, amiért bénázok a gépekkel, meg semmi. Pedig én szó szerint remegve mentem le az első órámra, hogy úristenmitkeresekitt. =) Nagyon jó élmény volt, az első perctől imádtam járni.

Beszéljétek meg, hogy egyszer úgy mentek le, mikor kevesen vannak (pl iskolai szünetben nap közepén, de megkérdezheted az adott termet, hogy mikor szoktak kevesebben lenni), hogy ne érezze cikinek. Ha nem tetszik, legközelebb nem megy el, ennyi. :)

2019. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Remélem nem veszed tolakodásnak amit írok, de őszinte leszek.

Erősíteni otthon is lehet.

Kardió például tökéletesen elég egy lánynak.

Kicsit megmozgatja a kart, lábat, hátat hasat jó zsírègető.

Nem kell mindenképpen edzés. Vagy csak simán táncolhatna is.

Ez is valami, ami elég ahhoz hogy jól nézzen ki egy lány.

Nem kell izmosítani (gyùrni), ha nem szeretne, csak sportos alkata legyen a lánynak az a lényeg.

Hogyha a szalkasitás a célja, akkor is jók ezek, mert sok kcalt ègetnek el.

Nyugodtan írj ha van kérdésed, vagy írhat ő is, segítek neked, mert ha nem akartok edzőterembe menni akkor van lehetőség másra.

Ja igen, hogy mitől fél az volt a kérdés.

Ugye jól írtad a lányok az alakjuk és a koruk miatt félnek általában.

Akkor vegyétek fel személyi edzőt, aki megoldja, hogy csak ketten legyetek egy helyen.

Azért megjegyzem hogy nem kövér ilyen súllyal az biztos, de ha formába szeretne jönni még jobban akkor hajrá.

2019. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül rá tudtam venni, hogy elmenjünk. Pozitívan csalódott. Senki nem nézett rá furcsán, sőt, még egy vele egykorú lánnyal is összebarátkozott. Már ma vissza akart menni, meg is vettük a 3 hónapos bérletet!


Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!

2019. jan. 4. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!