Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogen dietat hogy csinaljam?

Ketogen dietat hogy csinaljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem abba kene segiteni,hogy mit egyem hogy csinaljam a ketogen dietat eloszor leirom amit rolam tudni lehet”175cm vagyok es 93 kg 2 eve rendszeresen 1 heten 3 szor kuzdosportolok”

2019. jan. 7. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
23%

Keto diètát?

Sehogy.

Fogyni akkor fogsz ha többet használsz fel mint amennyit beviszel.

A küzdő sport jó

2019. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én mikor csináltam, először ezt olvastam el:

[link]

Egy nagyon jó, és tartalmas cikk.

2019. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor először csináltam, akkor először belőttem a 20g CH-t. Egy hét múlva (amikor már pár napja ketózisban voltam) elkezdtem fokozatosan emelni a CH mennyiségét (5g/nap). Végül nálam az jött ki, hogy napi 40g CH OK, feltéve, ha egy étkezésre nem eszem 30g CH-nál többet.


Az étrendem általában így néz ki:

- reggeli: 2 tojás akármilyen formában, mellé pár karika kolbász, paprika, paradicsom stb. VAGY 10-15 dkg jó minőségű felvágott, mellé szintén paprika, paradicsom, sajt stb.

- ebéd: zöldségleves, valamilyen formában hús / hal valamilyen zöldségkörettel, esetleg pár falat krumplival (de ki kell mérni, hogy ne legyen sok!) Vagy pl. tojásos lecsó, túrógombóc (a szokásosnál kevesebb liszttel vagy CH szegény liszttel) A szószok általában nem férnek bele a keretbe:( De amikor "belejöttem", olyan is volt, hogy csináltam CH csökkentett szósszal bolognai spaghettit + kimértem a max. (egyébként röhejes mennyiségű) tésztát hozzá - kb. fordított arányú volt a hús és a tészta, mint normális esetben, de néha nagyon jól esett:)

- uzsonna: ezek közül valami: pár szelet sajt, pár szem málna, pár szelet jó minőségű felvágott, paprika, paradicsom

- vacsora: ezek közül valami: túró tejföllel, pár szelet jó minőségű felvágott, pár szelet sajt, esetleg 2 jó minőségű virsli, esetleg egy kis szelet CH csökkentett kenyér (megint csak mérni kell, mert ha csalsz, nem ér semmit az egész)

Általában a nap végén belefért a keretbe egy kocka csoki is:)


A lényeg:

- kísérletezd ki, mennyi a te szervezetednek a max. CH (gyógyszertárban vehetsz ehhez tesztcsíkot), és tartsd be! (De a max-ot érdemes kihasználni, ha épphogy, de stabilan ketózisban vagy, az a legjobb.)

- a kalóriakereted ettől függetlenül NE lépd túl, ez a diéta nem csodaszer, a fogyáshoz kalóriadeficit kell!

- próbáld a lehető legjobban kombinálni az ételeket, ne legyen unalmas! Szinte mindenből lehet enni, csak van, amiből nagyon keveset - így hát TELJESEN ne is vond meg magadtól azokat, amiket nagyon szeretsz, csak tanulj meg mértéket tartani (hosszabb távon is hasznos!)

- Csalónapot ugye nem lehet tartani, mert hazavágod vele az egész diétádat, de velem volt olyan, hogy 1 hónap után egyszer elmentem egy pizzériába, és ettem egy fél pizzát:D Kb. fél nap után visszaállt a ketózis DE! ez ugye nem működik akkor, ha mindig túllépegeted valamivel a kereted, és ezért hol ketózisban vagy hol meg nem, akkor sokkal több kárt is okozhat egy ilyen "kilengés"

- Ne feledkezz meg az italok CH tartalmáról! - mert ugye pl. a tej is csak korlátozottan fogyasztható:(

- Sajnos a gyümölcsök nagy része kiesik, de azért van kivétel, azokat érdemes enni!


Nekem szerencsém volt, könnyen ment az átállás, könnyen alkalmazkodtam az étrendhez, nem voltam fáradt, éhes, nem volt semmi mellékhatás nálam, és egy ideig tényleg gyorsan fogytam (10 kg-t 6 hét alatt). Aztán belassult a fogyás és feladtam DE! (majdnem egy évig) nem híztam vissza, utána is csak a töredékét (de az utóbbi hónapok étkezéseimre visszatekintve nem is csoda) Most kezdtem újra kb. 2-3 kg plusszal ahhoz képest, ahol múltkor abbahagytam (és még kb. 10-15 kg-t szeretnék leadni).

2019. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!