Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő súlom: 91,6 kg. Ha...

Kezdő súlom: 91,6 kg. Ha odadigyelek az étkezésre és elkezdek sportolni nyárig mennyi tud lemenni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha benne vagy a keretedben akkor akár 20kg is bár ahhoz szerencse is kell
2019. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Semennyi.
2019. jan. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad a magasságod, azt, hogy mit jelent az, hogy "odafigyelsz" az étkezésre, mozogsz-e, ha igen, mennyit stb.

Ennyi alapján lehetetlen megmondani.

2019. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha rendesen diétázol, tényleg, esetleg mellé még mozogsz is (bár a diéta fontosabb), akkor számolj egy 3 kg/hónappal. Az elején több fog lemenni, a végén kevesebb, és lesznek időszakok, amikor úgy látod, hogy semmi nem ment le egy hétig, vagy akár vissza is jött... de ezzel nem kell foglalkozni, ezek a természetes ingadozások a testtömegben, főleg, ha lány vagy. Én is mérem magam minden hétfőn, de 2 év tapasztalatai alapján a havi adatok megbízhatóbbak.

Azért jó, ha erre a 3 kg-ra kalkulálsz, mert bár lesznek, akik azt mondják, hogy havi 5 kg is lemehet, de ez egyrészt nem biztos, másrészt nem is lesz meg mindig.

Ha most úgy indulsz neki, hogy fú, havi 5 kilót fogok fogyni, és mégsem, akkor nagyon könnyű a lelkesedést, motivációt elveszíteni.

Több kutatás is igazolja, hogy elsősorban nem az a fontos, hogy ki milyen típusú étrendet követ, pl. inkább fehérjés, inkább szénhidrátos stb., mert minden embernek más működhet. Az a lényeg, hogy mennyire KÖVETI a neki megfelelő étrendet. Ha ragaszkodik hozzá, ugyanúgy fogyhat az ember alacsony zsírral, mint alacsony szénhidráttal a kalóriakeretén belül. Csak egyeseknek az egyiket, másoknak a másikat könnyebb betartani.

Viszont, ha elveszíted a hajtóerőt, a motivációt, akkor vége, SEMMILYEN étrend nem fog rajtad segíteni. Ezért inkább indulj úgy neki, hogy havi 2-3 kg-ot fogok fogyni. Ha több lesz, az csak jó, nagyobb lesz a lelkesedésed. És egy jó étrenddel ennyit teljesen reális elvárni.

2019. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Havonta 2, esetleg 3 kg a fogyás normális üteme, így nyárig 10-15 kilótól tudsz megszabadulni.
2019. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az sajnos nagyon keves. 164 centi vagyok.
2019. jan. 14. 10:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valamit mától nem holnaptól meg majd ha úgy lesz akkortól. Kezdj el kalóriaszükségleteden belül enni, járj el rendszeresen mozogni és figyelj oda arra mit eszel. Nyár elején nézd meg súlyot és mit a tükör aztán tudni is fogod a választ.
2019. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor igazam lesz!2es vagyok
2019. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel bőven van rajtad felesleg, ezért szerintem a heti 1 kg bőven teljesíthető (annál több viszont ne legyen). Mivel nyárig még durván 5 hónap van, ezért a 20 kg tényleg reális, és ne azt nézd, hogy akkor még mindig lesz rajtad felesleg és ezen a nyáron még nem lesz bomba alakod, hanem hogy woow, hát mennyit tettél már magadért és mennyivel jobban érzed magad 20 kilóval könnyebben. Le fog menni szépen lassan a többi felesleg is, lehet még a nyáron, de lehet csak jövő tavaszig, akkor sincs semmi baj. Ráérsz, elvégre eddig is túlélted a nyarakat 90 kilósan, ráadásul abba gondolj bele, hogy ha jól csinálod a dolgokat, akkor innentől kezdve életed hátra lévő nyarai viszont sokkal jobbak lesznek :) Hosszútávon gondolkodj, ne pedig azon hogy most még nem lesz ideális az alakod. De 70 kilósan tényleg sokkal jobban fogsz kinezni mint most, ezt garantálhatom neked (én 16 kilónal tartok jelenleg, úgyhogy tudom miről beszélek, nekem is hátra van még kb 20).
2019. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!