Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 155 centihez kb 80-85 kg...

Ha 155 centihez kb 80-85 kg vagyok, akkor árt, ha egyből futással kezdek?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem, hogy mivel nem szoptatok már,nekiállok futni. Viszont annyi helyen olvastam, hogy nem egészséges ekkora felesleggel elkezdeni, hogy elbizonytalamodtam. Szabad futni ekkora felesleggel?
2019. jan. 20. 18:28
 1/9 anonim válasza:
0%
Pont ezer hiztal meg mert gyakori kérdéseken kérdezed meg h mozoghatsz e ekkora testsullyal nem lehet mozogni hanem kell
2019. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Lehet jobb lenne ha sétálnál kezdésnek. Minnél többet mozogj. A séta nem nagyon intenzív, de a semmitől jóval több. Meg a kaján is sok mullik. Ha ugyan úgy zabálsz, akkor hiába mozogsz.
2019. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha bírod akkor mehet
2019. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem zabáltam. Ugyan annyit ettem, mint előtte, amikor nem voltam ennyi. Az okát nem itt kell szerintem idegeneknek megmagyaráznom.


A mozgással nincs problémám, gyalog járok dolgozni, ami tempós sétával 35 perc gyalog csak oda. Mindehova gyalog megyek, betegségkor fekszek maximum és nagybevásárláskor visznek csak kocsival bárhova.


A futás viszont azt olvastam több helyen, hogy túl megterhelő kezdésnek a szervezetre nézve.

2019. jan. 20. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy túlsúllyal futsz, akkor nagy terhelés esik a térdeidre és sérülni fogsz. Ezért javasolják a biciklizést, úszást helyette. A séta se rossz ötlet. Én e három közül választanék.
2019. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasznosabb a nordic walking.
2019. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Térded, bokád, szalagjaid nem biztos hogy megköszönik. Sokat sétálsz, rendben van a mozgás. Tudom, én is gyalog járok.... Szerintem az étkezéseden próbálj változtatni. Lényeg a lényeg, szerintem túlsúlyos embernek nem a futás a legjobb. Valószínűleg 5 perc után szorítanád a mellkasod, szarul lennél. Sikeres fogyást!
2019. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2019. jan. 20. 20:40
 9/9 anonim válasza:

Szia.


Én is ennyi kilóval (csak 173 cmvel) kezdtem el futni. Mondjuk én sportoltam előtte is mindig rendszeresen (úszás, aerobic) szóval nem nulla izomzattal. Nem tudom te hogy állsz, de én úgy kezdtem h fél távot sétáltam, felet futottam, mindig emeltem az futásrészt, épp csak annyira h bírjam, de azért lefárasszon. Kb 2-3 hét után elmaradt a sétarész, és 1 hónap után már elég jó távokat lefutottam megállás nélkül. Szerintem ennyi kiloval kipróbálhatod simán csak melegíts be előtte, mikor nekem az elmaradt fájt a térdem.

2019. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!