Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás futással: Ez a heti...

Fogyás futással: Ez a heti edzés jó lehet?

Figyelt kérdés

Már csak pár kilótól szeretnék megszabadulni, kábé olyan 5 kg-tól. Eddig kábé 10-et sikerült leadnom, de most edzek fél maratonra, ami pár hét múlva lesz. Szóval egy ideje már leálltam a fogyókúrával.

Hétfőn sprintes intervallumos rövid edzést tartanék. 100, 200, 300, 400, 300, 200, 100 méter, közben vagy gyaloglás vagy teljesen megállás...nem tudom, 1-5 percig pihenő közötte, lehet azt is így piramis szerűen felépítve.

Kedden rövid kényelmes tempós futást tartanék, max 7km-ig.

Szerdán pihi.

Csütörtökön rövid, gyors fuáts, van egy bevált 3km-es köröm, amit 16 perc alatt futok, ha rákapcsolok.

Pénteken pihenő

Szombaton hosszú futás, kényelmes, lassú tempóban 15km-ig max.

Vasárnap pihenő.

Hallottam, hogy a sprintes futás jó a hason lévő zsír ellen. Hát nekem sajnos ott nagyon sok van. Nem tudom, hogy a 2 gyorsfutás elég lesz e, vagy még iktassak e be sprintes edzést.

Júniusban kezdtem futni, hihetetlen, de azonnal megszerettem, ha sikerül elérnem a kívánt testalakot, utána is szeretném folytatni a futást, hogy megtartsam az alakom, meg hobbiként, kikapcsolódásnak is jó.


2018. szept. 20. 12:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nekem jónak tűnik.

De helyi fogyás, olyan, hogy x gyakorlat jó y testrészen levő zsírra, olyan nincs.

Genetika, hogy ki honnan fogy/hova hízik/milyen sorrendben és honnan adja le a zsírt először-utoljára.

A futás amúgy alapvetően jó kardió/kalóriaégető mozgás.

2018. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Jó ez, de szerintem erősítő edzést is kellene csinálnod, mert így ami van izom rajtad, azt is elveszted. Heti 2-3-szor kellene erősítened is, ugyanis az izmok adják a tartást, attól fogsz vhogyan kinézni.
2018. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ha félmaratonra készülsz, akkor ne sprintelgess, hanem fuss hosszú távokat, egy-két órákat egyhuzamban! Kérdés, jó ötlet-e a félmaraton, ha nyáron kezdtél ismerkedni a futással. Fogyni kalóriahiánnyal lehet. Még mindig.
2018. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 grafno ***** válasza:

Az edzés terv jó lehet. De szerintem többet lehetne hosszan futnia. Pl 60p lassú futás km megkötés nélkül. Pl 3-4km bemelegites lassú futassal utána 4x1km lenduletes a végén 3km lassú futás. Pl emelkedőre felfutás lendülettel lefelé nagyon lassan. A sprintet nem erőltetnem felmaratonra,inkabb 800m feletti lendületest és többször azon a napon. 3-6x.

Pár honap és az 1 óra fútást észre sem veszi majd. Zsír csak akkor lesz önön, ha nem mos hajat pár napig.

2018. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

13 felmaratont futottam le egy ev alatt, megis zsiros maradtam... Azota atvaltottam HIIT edzesre, es szepen leolvadtak rolam az utolso kilok, feszes es izmos lettem, olyan, amilyen evek alatt nem jott ossze futassal.


Jo dolog a felmaratonozas, de ne fogyas miatt csinald. Ahhoz kell az erosito edzes is.

2018. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

#5

Fogyáshoz pont nem erősítő/izomépítő edzés kell...

Sőt. Izomtömeg növeléshez kalóriatöbblet kell.

2018. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

#6 the mennyire tájékozatlan vagy! Az nincs meg, hogy minél több az izmod, annál több energiát használ fel a tested csak létezésre? Ráadásul amikor izom van a bőr alatt, az szép feszesen mutat, ellenben a zsírral, ami csak puha és löttyedt.


A fogyáshoz mindkettő kell, nem csak kardió vagy csak erősítés.

2018. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ja azt nem írtam, hogy a verseny után akarok átkapcsolni erre az edzésre.

Most félmaratonra való edzéstervet követek. Hétről hétre emeli az időtartamot a hétvégi futással főleg. Most 100 perc futás volt legutóbb, jövő héten 120 perc, aztán 60-ra visszamegy, mert a rá következő héten van a verseny.

Az az utáni héten pihenek pár napot, laza edzéseket tartok, aztán kezdem el a sprintes edzéseket.

Tudom, hogy erősítős edzést is kellene csinálnom, csak még nem vettem rá magam. Már verseny előtt nem is kezdem el.

Az a baj, hogy se pénzem, se időm eljárni. A futást úgy oldom meg, hogy reggel 5-kor futok, legkésőbb 6.30-ra visszaérek és így nem esik ki idő a napomból. Persze be lehetne szorítani valahova az edzést, ha nagyon akarom, megoldom. Vettem szivacsot már meg egy ...nem tudom minek hívjákot, amivel belső combot, mellkast és karizmot lehet erősíteni, mert pont ezeket is akarom kicsit formálni.

Nagyon ugrabugrálni nem tudok a lakásban, kicsi a hely.

Ezért gondoltam olyan gyakorlatokra, amihez akkora hely kell, amekkora az a szivacs, amit vettem.

Mit tudtok ajánlani erősítős edzésnek?

2018. szept. 20. 20:08
 9/26 A kérdező kommentje:

Legutóbb 14.5km-t futottam, most a hosszú futással a 17-et akarom megcélozni.

A hétre két 50 prces futás volt kiírva egy pihenőnappal közöttük. 7.4km-t futottam ez alatt az idő alatt.

Föl-le rendesen van errefelé, ami jó, mert a versenytávot megnéztem és 33% fölfele, 33% lefele lesz.

Olvastam most egy cikket, hogyan lőjük be magunknak a versenytempót. 3 zónára osztja, az első zóna minimum a felét kell, hogy kitegye. Ezt boldog szakasznak írja, és azt írja, hogy ha a futó társammal nem tudok beszélgetni, akkor túl gyorsan futok. A következő szakaszban már csak szavakat tudok mondani, és az utolsó szakaszt 1-2 km szabad csak legyen. Ebben a szakaszban meg hajtani kell.

Tetszik az elgondolás. Azzal kiegészítve, hogy igazodni fogok a terephez. A happy szakaszban a lefele menetet megnyomom, a hajtós szakaszban felfelé visszább veszek, nem próbálok meg gyorsan felfutni.

Attól a válaszolótól kérdezem, aki 13 fél maratont nyomott le egy évben. Mit gondolsz errő a technikáról? Bevállhat? Azt írja, ez

2018. szept. 20. 20:21
 10/26 A kérdező kommentje:

elküldtem véletlen.

Azt írja, ez a technika azoknak jó, akik elsőnek futják a fél maratont.

2018. szept. 20. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!