Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vastag csontozatuaknal igaz...

Vastag csontozatuaknal igaz hogy nem lehet alkalmazni a bmit?

Figyelt kérdés
Mivel a bmi a sulybol következik de egy vastag csontozatu sosem lehet 20 kiló ezért az alapján sosem kerulhetne életveszélyes sovanysagba. De ez nem igaz. Értitek mit mondok?

2019. jan. 26. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Vastag csontozata annak van, aki 15-20 éves koráig rendszeresen sportolt, max pár kg többltről van szó, vagyis, ha a bmi szerint kövér vagy és noncs extra mennyiségű iod, akkor kövér vagy
2019. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is az életveszélyes sováynság sosem 20 kg, mert ennél mindenkinek nehezebb a csontozata.

Másrészt a "nehéz" meg "könnyü" csontozat legfeljebb 4-5 kg különbség van, ami elég kis eltérés.

Harmadszor a BMI által megadott alsó és felsö értékek közt ennél jóval nagyobb a diferencia, szóval semmit nem számít

Negyedszer meglepö módon a "nehéz csontozatú" emberek általában nem azok, hanem egyszerüen kövérek és ezzel csak mentegetik magukat.

Ötödször a normál súly és az életveszélyes soványság közt is igen nagy az eltérés, sokkal több, mint ami a csontozat súlyából adódhatna.


Szóval ha túlsúlyod van, akkor kezdj el életmódot váltani, sportolni és ne takarózz ilyen értelmetlen ötletekkel.

2019. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

én nem tudom , de én pl 172 cm vagyok 85 kg mégis soányak néznek meg anorexiásnak.

anyám 160 cm 72 kg detto

valami égis lehet ebben.

2019. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a csontozat miatt van, hanem nektek magasabb az izomarány és kevesebb a zsír, mint a legtöbb ilyen magasságú, súlyú embereknél.

Másrészt pl a végtagok hossza is soakt számít, mert jobban "eltünteti" a súlyt.

2019. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az lehet . a kezem majdnem a bokámig leér :D más emrnek jó ha a térdéig
2019. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A bmi-t akkor nem lehet alkalmazni ha valaki jelentős izomtömeggel rendelkezik. Én is a bmi szerint elhízott vagyok, pedig 12% testzsírral rendelkezek ami jóval átlag alatti :)

Ha nem végzel erősportot vagy testépítesz, akkor hallgass a bmi-re, ha azt mondja kövér vagy, nagy valószínűsséggel igazat mond.

2019. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván fellelhetők olyan bmi számítások is, amik korral, izomzattal, stb némileg korrigálva vannak.


De azért azt megmondja a sima bmi is, hogy mekkora pacák az a másik ember. Ha XY-nak például a vékony, törékeny a zsánere, akkor édes mindegy, hogy 20 kiló hájtól vagy 20 kiló izomtól vagy a méteres csípőcsontjától akkora a másik, mint egy hirdetőoszlop vagy egy diszkoszvető.

2019. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A BMI csak az átlagos emberekre vonatkoztatható, alacsonyaknál és magasoknál is korrigálni kell, mert nem egyenletes, egyenes arányú a magasság-tömeg összefüggés. A testalkat is számít, mert ugye a pálcika és a vaskos alkat is kiesik a normál tartományból; ahogy a testösszetétel sem lehet igazán szélsőséges, mert úgy az izmosok is "túlsúlyosak" lesznek, míg az egészségtelen fat skinnyk meg pont jók.
2019. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!