Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha most elkezdek paleo étrende...

Ha most elkezdek paleo étrendet alkalmazni, de nyár végén abbahagyom, akkor fogok hízni?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a paleo étrend, különböző ételeket is próbáltam már. Nem fogyni szeretnék, csak egészségesebben táplálkozni. Viszont nekem nyár végével vissza kell mennem a kollégiumba, ahol ingyenes menzás vagyok, így nem opció, hogy saját magamnak készítsek ételeket.

A kérdésem tehát az, hogy ha leszokok a búzalisztről és a magas szénhidrát tartalmú zöldségekről stb. de aztán újra elkezdek fogyasztani (mértékkel) ilyesmit, akkor hízni is fogok?


2016. jún. 22. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor hízol, ha több kcal-t fogyasztasz, mint amit felhasználsz...
2016. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a kalóriadeficittől hízhatsz. Nekem semmi nincs váltáskor, bár ha bejönnek a szénhidrátbombák, akkor speciel én hajlamos vagyok mondjuk 1000 kcallal többet enni, mert a szénhidrát nem laktat. De ezt is lehet kontrollálni és a legtöbb embert igenis laktatja a szénhidrát, főleg a lassú, ha általában kevésbé is, mint a zsír s pláne a fehérje.


Inkább rosszul leszel. Több hónap laktóz-, glutén- és cukorkerülés után teleenni magad ilyenekből, nos, az általában büntet. Persze még sokkal rosszabb lenne, ha ketogéneznél, majd bedobnál egy csomó cukrot. Vagy ha nem ennél növényt évekig, majd újra. Az ember teste átalakul. Bizonyos ételek elhagyásával a bélflóra is, s az nem épül vissza könnyen.

Ismerek olyat, aki sosem paleózott, de elhagyta a laktózos tejtermékeket. Most már nem tudja meginni a tejet hasmenés nélkül, pedig sosem volt rá érzékeny. Elszokott tőle. Én sem bírom a cukrot. A laktózt és a glutént érdekes módon igen, pedig évek óta csak ritka kilengésként eszem.

2016. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*kalóriaTÖBBLETTŐL, bocs
2016. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig se, híztál ezektől, akkor nem hiszem, hogy hízni fogsz.


A menzán ha esetleg lehet választani, válogatni, akkor olykor ki tudod szórni a kevésbé jó dolgokat. Pl a húst megszed a zöldséggel (már ha van), de a sok krumpli köretet pl nem. Meg ilyenek.


Nem tudom reggelid, vacsorád is menzás-e. Ha nem, akkor két étkezésre tudsz magadnak egészséges kajákat venni, és akkor csak az ebédet kell "lenyelni". Így is kevésbé rossz.

2016. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A paleo étrend nem fogyókúra.

Egészségesen táplálkozni jó.


De tudni kéne, mi a cél? A fogyás? Mert az így nem megy tartósan.

2016. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző, igazad van, de írta, hogy nem akar fogyni, így OK.

Mert ha fogyna, majd visszatérne a régi étrendre, akkor azért esélyesebb lenne a visszahízás.

Mivel egészségesebben akar enni, remélem, fog figyelni később is, csak a menzával nem tud mit kezdeni.

2016. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, most már értem. :) egyébként igen, a reggeli és a vacsora is menzás.
2016. jún. 22. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:

A fentiekkel egyetértek. Mivel nincs választási lehetőséged, edd, amit kapsz, és hétvégéken, szünetekben folytathatod a paleót.

Én sem akartam fogyni, mégis lement rólam pár kiló. Abban az esetben, ha Te is így jársz, valószínű, hogy a menzás kajáktól egy idő után visszajön valamennyi a ledobott súlyból, de nem biztos. Ha nem vagy hízékony, nagy súlygyarapodásra szerintem nem kell számítani.

A bélflóra tényleg megváltozhat az étrendváltoztatástól, de erről még elég keveset lehet tudni. Ha valaki éveken keresztül nem fogyaszt tejterméket, akkor nem úgy kellene elkezdeni, hogy egyből megiszik egy liter tejet. Hanem kis mennyiséggel kezdve, fokozatosan növelve a mennyiséget. Talán ismeritek, hogyan kezdik a kisbabák hozzátáplálását. És savanyított tejtermékkel (pl. natúr joghurt) ajánlott kezdeni, mivel abban már benne van a segítség az emésztéshez pl. laktobacillusok formájában.

Olyat nem lehet kérni, hogy az étkezésed "mentes" legyen? Érdeklődd meg, hogy tej-, szója-, glutén-, illetve cukormentes étkezésre van-e lehetőség, szakorvosi igazolással vagy anélkül. Hátha megoldható.

2016. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!