Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tejfeherje allergiaval,...

Tejfeherje allergiaval, hogyan fogyjak 5 kg?

Figyelt kérdés
Nemreg derult ki, h a tejfeherjere vagyok allergias (barmi amibe tej van elo jon az allergiam, laktozmentes termekeknel is). Kb 1 honapja kezdtem el tudatosan figyelni mibe van tej es mibe nincs. Viszont, ugy dontottem h fogyni szeretnek min. 5 kg (176 cm magas es 83,5 kg vagyok).... sok dietar neztem, de sokan hasznalnak tejtermeket a dietaba, ezt mivel kompenzalom?

2019. jan. 27. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is tejfehérje allergiás vagyok, de szinte mindent ugyanúgy meg tudok enni, mint elötte, mert mindenből van növényi verzió. Nem minden finom ugyan, de ez van. De a fogyókúrába nem is értem, hogy mit keres a tej. De ha annyira hiányzik, akkor igyál kókusztejet helyette
2019. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Próbáld ki a vegán étrendet.


A tejtermék diétában eleve hülyeség, mivel a legtöbb nagyon kalóriadús, ráadásul gyulladást, aknét, puffadást okoz, és a legtöbbje zsíros is, és telített zsírsavval na meg koleszterinnel van tele.


Tejtermékek helyett válassz egészséges (ásványi anyagokkal teli) növényi alternatívákat pl. mandulatej, mogyorótej, kókuszjoghurt, zabtej, zabtejszín, stb.

2019. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"barmi amibe tej van elo jon az allergiam, laktozmentes termekeknel is"


Természetes, hogy laktózmentes termékeknél is kijön, mivel azokban csak a laktózt bontják le, a fehérje változatlan formában benne marad.


Hogy hogyan fogyj? Úgy, mint mások, csak kerüld a tejfehérjét.

Nem tudom, milyen diétákat néztél, de szerintem egyikben se kötelező a tej, kiv. ha van kifejezetten tej diéta.

Szóval, amikor életmódot váltasz, az új étrendedbe ne tedd bele a tejtermékeket. Ott vannak a zöldségek, gyümölcsök, tojás, hal, magvak, teljes kiőrlésű gabonák, feldolgozatlan húsfélék, s ezekből össze lehet állítani egy számodra megfelelő étrendet.

2019. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen mások által készített étrendet szeretnél követni ahelyett, hogy összeállítanál egyet magadnak, akkor a sajt és a túró helyett egyél ugyanannyi húst, a joghurt és kefír helyett tojást. Egyél olyan zöldségeket, amikben sok K vitamin és kálcium van.

De még jobb lenne, ha a saját megszokott ételeidből kivennéd a tejtermékeket, kevesebb cukros-lisztes ételt és több zöldséget ennél, és számolnád a kalóriákat és a makrókat (szénhidrát, fehérje, zsír).

2019. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehetsz zöldséget,gyümölcsöt,gabonafélèket feldolgozatlan formàban,halat,magvakatn? Mi a gond?
2019. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!