Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csicseriborsó mennyi kalória?

Csicseriborsó mennyi kalória?

Figyelt kérdés
Arra lettem figyelmes, hogy az itthon megfőzött csicseriborsó kb 150-160 kcal (100g), még a penny-s csicseriborsó konzervben 76 kcal (100g). Ez mitől lehetséges?

2019. jan. 28. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A csicseriborsó (meg a legtöbb egyéb élelmiszer is) nyersen X kalória, megfözve meg jóval kevesebb.

Ennek az az oka, hogy pl a csicseriborsó a fözés során vezet vesz fel, azaz 100 g nyersböl lesz 200-250 g megfött, attól függöen, mennyire fözöd meg.

Amit veszel, az nyers, száraz, a konzerv meg fött.

2019. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mind a két adatot főzve adtam meg, emiatt nem értem. De lehet tényleg a víztől függ.
2019. jan. 28. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy jon ki neked a megfözött csicseriborsóra 150 kcal?

Mert ez a száraz kalóratartalma, fözés elött!

Ha megfözöd, akkor például 100 g-ból lesz 250 g fött csicseriborsó, amiben továbbra is összesen van 150 kcal, ezért ebböl - a megfözöttböl - 100 g kb 60 kcal lesz megfözve.


Szerintem valamit félreértettél

2019. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!