Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy ha én fogyózom és hatékon...

Hogy ha én fogyózom és hatékonyan szeretnék, akkor tulajdonképpen mit ehetek meg?

Figyelt kérdés

Mármint ilyen cukornélküli csokis kekszet vagy ilyeneket. Esetleg tejet vagy tésztából készült főtt eteleket, rizst és hasonlókat ehetek vagy jobb ha azt kívánom az étrendemből??

Azt még hozzátenném hogy a kaloriabázist használom és 1200kcalt ehetek egy nap ezzel írta azt hogy fél év alatt leadhatom a plusz 15kgt.

Ez mennyire valós? Illetve egészséges?


Olyan írjon aki tapasztalt.


Illetve ha én már nem akarok tovább fogyni akkor elég visszaváltani 2000kcalra? Vagy ez hogyan működik?


Tényleg olyan írjon aki ért hozzá mert ez fontos nekem és tudni szeretném hogy másnál miként működött.


2019. febr. 5. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia! A cukormentes csokiskeksz nem feltétlenül diétás inkább egészségesebb, de attól még lehet hogy sok benne a kalória.

Tej,rizs jó.

Tésztát inkább hagyd.

Kevés szénhidrát sok fehérje zsír nem muszáj kevés.

1200 kcal-al biztos hogy nem fél év én heti egy kilót fogytam 1300-al én a yaziot használtam.

Ha nem akarsz fogyni számold ki a súlyodhoz megfelelő kalóriaigényt,ne legyen deficit, egyél egészségesen,sportolj így nem jön vissza.

Igaz ezt nem írtad de sportolnod is kellene közben.

Sok sikert remélem segítettem:)

2019. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Először is, ha 1200 kalóriát eszel naponta, akkor feltételezem(nem bántásból) nem vagy valami aktív, ami nem baj persze. De ez esetben nyilván sajnos a kaján kell lefaragni, hogy mit, és mennyit eszel. 1200 kalóriával kezded a diétát. Nyilván fogsz fogyni, hogyha ezt az 1200 kalóriát tartod(semmi extra, sem olajból, sem 1-1 apróbb falatból stb!). Valameddig!! Aztán a tested hozzászokik idővel, hogy 1200 kalória, ebből kell dolgoznia. Megáll a fogyás. Szépen majd le kell emelned 50-100 kalóriát, vagy aktivitást növelni(pl. napi 10 percet futsz, vagy ugrálókötelezel, vagy 5-10 perces HIT edzést csinálsz otthon). Esetleg amit én nagyon ajánlani tudok, és nem egy nagy ördöngőség, hogy próbáld ki az időszakos böjtölést. Több fajtája létezik, de a legbeváltabb: 16 órán át 1 kalóriát sem viszel be, 8 órás ablakban pedig eszel 2-3x (nagyon max 4x, de én inkább 2-3x étkezést ajánlanék). Így az egész nap folyamán alacsonyan lenne tartva az inzulin szinted, a tested így efektívebben égetne zsírt(nyilván nem az egyik napról fog a tested a másik napra belefogni ebbe a dologba, kell neki egy kis idő, hogy átálljon az újonnan jött helyzetre, és alkalmazkodjon). Egyszerű egyébként, pl. alszol este 10-től reggel 6-ig. Már 8 órát "koplaltál", maradt még 8 óra. Kihagyod a reggelit, tízórait, és ebédet is. Már 14 óra eltelt. Lassan 2 óra, és ehetsz. :) De természetesen máshogy is csinálhatod, pl. 12:00-20:00 eszel(2-3 esetleg 4x ez idő alatt). Fontos, hogy ekkor se edd össze magad mindenféle szarral. :D NA DE! A kérdésedre a válasz: próbálj meg feldolgozatlan élelmiszereket enni(szóval igen, ég veletek főtt ételek, tészták, stb:D). Mindent úgy vegyél, ahogy az a természetből jön(pl. zöldségeket sem fagyasztva, savanyúságokat se cukrozva vegyed, mert ja, sajnos erőszeretettel tartósítják azzal.). Tej? Ha nő vagy, ajánlom. :) Van benne női hormon, ösztrogén(többek között ettől van az, hogy 1-2 pasinak csajos melle van...pfejj:D). Ha pasi? Akkor sajnos nem(legalábbis nem nagy mértékben, napi 200-400ml max...:D) Sajnos sok benne a cukor(4,6gramm/dl). Ráadásul lassan emésztődik viszonylag, eltölt egy kis időt a gyomorban...(persze nem 3-4 órát, de azért 10-20 percet sem mint a víz..:D). Meggyűlik vele a gyomrunknak a baja. Cukormentes édességeket ehetsz, vagyis édesítőszerrel készülteket, meg te is csinálhatsz. :) (eritrolból, meg hasonlókból, nem emelik meg az inzulin szintet úgy mint a cukor, vagy szinte egyáltalán nem emelik meg:D) + kevesebb kalóriát is tartalmaz 1-1 gramm édesítőszer mint 1 gramm cukor(általában 1,5-2,5 kalóriát grammonként, a cukor 4-et). Csokik közül én az étcsokoládét ajánlanám, vagy bármilyet, de akkor napi 10-20 grammot csak.(étcsokiból mehetne akár a duplája is!:D). Próbálj meg minőségi zsírokat fogyasztani(ezek fognak a fogyásban segíteni, ugyanis a zsír nem raktározódik el, illetve jobban is telít mint a szénhidrát, hidd el!). A cukor sajnos olyan "aljas dög", hogy miután eszel cukrot/cukros ételt, még jobban fogod kívánni. :D Meg hamar éhes leszel a fogyasztásuk után. Mindenképp egyél tojást(napi 2-3-4db-ot(főtt, vagy rántott tojást, ha lehet jó minőségű zsírban(kókuszolaj/zsír/margarin)). Tejet igyál nyugodtan 1 vagy 2 pohárral ha nő vagy. Ha édes szájú vagy akkor mindenképp használj cukor helyett édesítőszereket(eritritol, polietilén, stb). Lehet kapni rengeteg édesítőszert, aminek a kalóriatartalma 0!(100gramm/100ml-ben). Nyugodtan használj olyanokat. :) Szénhidrátforrást próbálj MINŐSÉGI forrásból fedezni(gondolok én itt a különböző low carbos lisztekre). Pl. [link] - megnézheted, 7 gramm szénhidrát van benne 100 grammban. :) Mellé még 38 gramm rost, meg 39 gramm fehérje. Ráadásul sütéshez való. :) Ha nem akarsz tovább fogyni majd, miután elérted a célodat, akkor egy dolgot ne tegyél meg!!!! NE EMELJ AZONNAL ENNYIRE DRASZTIKUSAN KALÓRIÁT! Miért ne? Mert ha megteszed,a testednek hirtelen a megszokott (pl. 1000 kalória helyett) lesz naponta 2000 kalóriája. Szerinted mi fog történni azzal a + 1000 kalóriával, ami nélkül eddig hetekig elvolt?:) Na mi? Na ugye...nem kell neki, szépen elraktározza, és visszajön pár KG, ha nem több, mint amennyivel elkezdted a diétát. :D Szóval mikor abbaszeretnéd hagyni a diétázást, szépen fokozatosan emeld a kalóriát, heti 50-100-al. Max 200-al, de többel ne. :) Próbálj egészséges, feldolgozatlan ételeket enni(tehát ne, ne vegyél a tescobol, pékektől fehér lisztből készült kenyereket, és ne mekizz, ne vegyél csokikat(max a szénhidrátcsökkentett műzliket, amikben 1 szeletben 70 kalória van, az igazán beleférhet!:) ). Próbálj enni normális, feldolgozatlan ételeket, mint pl. a hús(ha lehet, hentestől, ott remélhetőleg nem 3 hónapos csirkéket árulnak:D), vagy ami a legjobb hús a marha, de ha a pulykát szereted az is jöhet, hasonló az ára mint a csirkemellnek(Kiss Virág is a pulykamellet eszi csirkemell helyett ;) ). Zölségek fontosak (ásványianyag tartalmuk miatt, rostjuk miatt, + kevés a kalória bennük, ehetsz viszonylag sokat belőlük, meg savanyúságokból is). Ha lehet ezek közül sem a fagyasztottat vegyed, meg ne a tartósítottszerrel agyonnyomottakat(cukorral tartósítják sajnos..:D). Egyébként egyél változatosan, jókat, és lakj jól! És ha lehet ne is éhezz(azaz 24-ből 24 órát), de azért ne is zabáld tele magad!:D Saját tapasztalat: 60kg-ról feltömegeltem 70kg-ra, majd kb 1 hónap alatt lementem 66kg-ra, most 64kg vagyok. 60-58 lenne a cél. Én inkább az aktivitást növelem(60 perc futás=300-500 kalóriaégetés, 60 perc ugrálókötelezés=1000-1300 kalóriaégetés!!!). A fogyás valóban csak akkor valósul meg, hogyha kalória deficitben vagy(vagy azért, mert kevesebbet eszel ,mint amennyire szükséged lenne, vagy azért, mert többet mozogsz, mint amennyit megettél). Szóval a lényeg, pár száz kalóriával(200-400-600) többet égess el, hogyha fogyni szeretnél. Ne vonj meg drasztikusan sok kalóriát a szervezetedtől. Ne is adj hozzá drasztikusan túl sokat(azaz 200-tól többet!:D). Mikor megvonod pl. tegyük fel mostanában napi 2 ezer kalóriát eszel, de te 1200-at szeretnél. Szépen befog lassulni az anyagcsere, akár székrekedésed is lehet. Nyilván feltudod gyorsítani az anyagcserét, sporttal, sok folyadékkal(10kg-onkét 3-4dl), magas rosttartalmú ételek fogyasztásával(mint a liszt amit küldtem, vagy lencse: 100gramm lencsében 58 gramm szénhidrát van, 30 valahány gramm fehérje, és az 58 gramm szénhidrátból 28 gramm rost! szóval elég jó. :D) Fogyáskor általában a szénhidrátot csökkentik(low carb), vagy szinte egyáltalán nem eszik(ketogén diéta), vagy tényleg egyáltalán nem eszik. :D Ha érdekel a téma, youtubeon András Rácz-ot ajánlanám(ketogén diétáról beszél, nagyon jó videói vannak), meg ha beírod hogy időszakos böjtölés youtubera ad ki pár videót. :) 5 perceseket! Hasznosak! Rizsből: barna rizst, basmati rizst egyél, ha szereted a rizst(azt számold bele, hogy 100 grammban legalább 60 gramm szénhidrát van, ami 240 gramm kalória kapásból csak a szénhidrát, de amúgy a rizs 2-3x annyi gramm lesz, mert megszívja magát vízzel:D). Egészséges a diétázás, az időszakos böjtölés, csak akkor tisztán egyél mellette. :) Lehet olyat is csinálnod, hogy 24 órán át nem eszel hetente 1x napot. Vagy kettőt. Így a tested szépen tud méregteleníteni, ilyenkor érdemes a folyadékpótlásra odafigyelni. Így az anyagcseréd nem fog belassulni, a méreganyagok távoznak a testedből(folyadék formájában, vagy khm.:D). Időszakos böjtölés is jó, mert 16 órán át a testednek nincs miből gazdálkodnia, így muszáj az előző nap bevitt és elraktározott szénhidrátjait leürítenie, felhasználnia, aztán ha az megvan, a zsírraktárakhoz is hozzá fog nyúlni előbb-utóbb!:D Na remélem valami hasznos dolgot mondtam neked, és picit tudtam segíteni. Édesszájú vagy akkor édesítőszerekre menj, ha szereted a liszteket, akkor norbi update-set vegyél, vagy valami nagyon alacsony szénhidráttartalmút, magas rosttartalommal(100grammban 30 gramm szénhidrát legyen max!!!!). Sok sikert!:)
2019. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És sportnak megfelel az ha itthon csinálok gyakorlatokat? Hasprés és hasonlókat gondolok.

Köszi a válaszodat.

Neked a melledbol ment le egyébként?

2019. febr. 5. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Upsz, rengeteget írtam, bocsi, és jó olvasást! :D
2019. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyként üdítőitalok közül ha már szereted a colakat meg hasonlókat, akkor próbáld meg a zerokat inni(pl. pepsiből, coca colaból, vagy citromos-lime ízesítésűt, ami természetesen cukormentes!:D). De ilyen coopos citromos, stb innivalót is ihatsz, abban sem igazán van kalória.
2019. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem baj hogy sokat írtál.

Az üditőket amúgy sem szeretem.

Most még csak felületesen olvastam át de majd átolvasom részletesen is.

2019. febr. 5. 18:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Rendben van, ha bármiben tudok segíteni kérdezz nyugodtan itt, vagy üzenetben. :) Majd megpróbálok rövidebben, érthetőbben válaszolni! :D
2019. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mozgásnak menjen kardió: futás, úszás, biciklizés, görkorcsolyázás.

A hasprés és társai viszonylag kevés energiát használnak fel a fogyáshoz.

2019. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyéni, hogy kinek megy le a melléből és kinek nem, de általában mindenkinek megy le abból is valamilyen mértékben.
2019. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A mell komolyan megszenvedheti a nagyobb fogyást, nekem valahogy lett d-s kosárból a-s, de eleinte nem onnan megy le.
2019. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!