Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igazat mondhat a mérleg,...

Igazat mondhat a mérleg, valós a 40% testzsír?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 30 eves nő vagyok, 158 cm és 59-60 kiló. Heti 2x járok kickbox aerobicra és 1x trx edzésre. Nem most kezdtem, kb 9 éve sportolok heti 3-4 alkalommal rendszeresen. Tegnap edzés után közvetlenül megmért minket az edző és az jött ki, hogy 40% a testzsírom és 24% az izmom. Én ezt kicsit nehezen hiszem el, mert itthon is van ilyen mérlegünk, és az 28 zsírt és 34 izmot mutat. Utána olvastam és azt írják, hogy edzés után pont nem szabad ezeket használni, mert megváltozik a test vízháztartása az izzadás miatt és ezért pontatlan a mérés. Ti mit gondoltok?

2019. febr. 7. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az kizárt, hogy 40% legyen a zsír!
2019. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugye, hogy irreális? Nem mondom, hogy ne fogyhatnék kicsit zsírból, de korántsem vagyok elhízott. És izmaim is vannak rendesen.
2019. febr. 7. 17:50
 3/9 anonim válasza:
64%
Én full egészségtelen dolgokat eszem és nem sportolok/ mozgok es nekem is csak 23% volt.
2019. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
28%
Testzsír % ide vagy oda, bő tíz kilóval több van rajtad, mint kellene. A többi csak szépítgetés meg ideologizálás...
2019. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül a DEXA mérés mondja meg mennyi a valós testzsírod vagy körülbelüli értéket kaphatsz bőrredő méréssel, ha adott pontokon megméred a testeden, a többi csak random tippelős fäszságot mutató szerkezet.
2019. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy több, mint 10 kiló plusz lenne rajtam. 3-4 az van, de 10 nem. Voltam már 45 kilós, és soha többé. A seggem lapos volt, a karjaim meg csoffadtak. Itt most a kérdés az, hogy mennyiben lehet hinni a mérlegeknek. És, hogy tényleg okozhatja-e a nagy különbseget az, ha edzés után történik a mérés. Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 7. 18:37
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

40% az nagyon sok. Nincs annyi felesleged, ami indokolhatná.


16 évesen 15 kg plusz volt rajtam, és úgy is csak 27% volt a testzsírom.

2019. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyetlen olyan mérleg sincs, ami jól tudna testzsír %-ot mérni!

Edzés után meg még kevésbé használhatóak az értékek.

2019. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
4-es te fogyatekos vagy? Dehogy van rajta 10 kg folosleg, nem fogpiszkalo akar lenni raadasul 30 eves nem 15. Tokeletesen jo kondiban van es jo sulyban!! Neked lehet az elol deszka hatul lec nok jonnek be de ne itt keresgelj, ha nem ertesz hozza miert leptel a kerdesre? Szanalmas.
2019. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!