Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 9.4% testzsír százalék 20...

9.4% testzsír százalék 20 éves lánynak kevés?

Figyelt kérdés
És mennyire lehet hinni abban, hogy ezt megtudja határozni egy spec. mérleg? Orvosi.

2016. márc. 31. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Első körben nem hinnék a mérlegnek. Meg kell fogni kézzel? S a tükörben egy normális ember egy kvázi múmiát lát s menstruáció rég nincs? Mivel ez alaposan alatta van az esszenciális zsírmennyiségnek nők esetében.
2016. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
igen meg kell fogni, és menstruáció nincs. Viszont emellett rendszeres sportolás az van, energia van és izom is.
2016. márc. 31. 23:12
 3/18 A kérdező kommentje:
de a furcsa benne, hogy én nap mint nap eszek édességet. Persze sok fehérjét, de pl ma is ettem milka csokit és twixet is. Remélem, hogy nem betegség miatt van ez így.
2016. márc. 31. 23:39
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Az édesség miért számítana bármit is? Az nem okoz automatikusan kalóriatöbbletet.


No igen, a csontsoványság mellett ez is egy lehetőség, a túlzottan szálkás, de izmos test, csak gondoltam, ha versenyfitness vagy akármi van a képben, akkor csak tisztában vagy a dolgokkal. Aki nem versenyez, az ritkán szálkásít le ennyire... Aki nagyon lefogy, az általában eléggé koplal ahhoz, hogy izma se legyen sok. Tudatosan és kemény tervvel kell izmos, nőknek túl szálkás testet elérni, "véletlenül" szerintem nem szokott megtörténni.


Távolról nem tudom megmondani (jó, közelről sem, de aki nagyon ért a témához, az igen), hogy mennyire reális ez az érték... Ha valós, akkor extrém és nem kicsit egészségtelen.

2016. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Némi keresés után revideálom... Ez inkább már szinte lehetetlen nőnél, akármilyen versenyző is legyen. Bizonyára egy normális test nem hajlandó lemenni erre a szintre úgy, hogy valamirevaló izom is maradjon.
2016. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor elképzelhető, hogy irreális volt ez. Köszönöm, mert megijedtem, hogy valami nincsen rendben velem, de akkor valószínűleg azzal nincs rendben, amivel mértek. Így már nyugodtan alszom. :) Mondták is a mérésnél, hogy ez vészes, ezért ijedtem meg, de úgy látszik azért volt vészes, mert irreális, és a mérleg rosszul mért. Köszönöm!
2016. ápr. 1. 00:56
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem azért volt vészes, mert irreális, hanem mert vészesen sovány vagy!!!!!
2016. ápr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Kevés, a duplája lenne normális. Egyél többet, híznod kell
2016. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mégis hogy lenne minden rendben?! Még csak nem is menstruálsz!
2016. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Neeem, ez rossz mérés lehetett, profi testépítő nők, szétkokszolva, nullszénhidráton, napi 4 óra kardióval vannak 12% körül.


Kizárt, hogy neked ennél is kevesebb legyen, ha nem vagy anorexiás, mondjuk akkor jó rosszul is lennél. Ez férfinak is kevés.


Nőknél a sportos, szálkás alkat olyan 17-20% körül van, az átlagos 20-25% között.


De olyan 16% alatt leáll a menstruáció. Igaz az mástól is leállhat, pl. cisztától stb, szóval nem tudom elhinni, hogy jó volt ez a mérés.


Nem 19,4% volt az?

2016. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!