Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudok úgy fogyni, hogy közben...

Tudok úgy fogyni, hogy közben jóízűen eszem?

Figyelt kérdés

Ez a kalóriaszámolgatás meg "fújj,távozz sátán kenyér,liszt,cukor!" életmód nagyon nem való nekem.Én szeretek enni :( nagyon.az egyetlen örömöm az életben szinte.Nagyon mozgászsegény életem van,ezért úgy gondoltam,hogy eezen változtatok,és biciklivel fogok melóba menni (4.5km) és heti eegyszer pedig eljárok úszni.Így tudnék fogyni valamennyit,úgy hogy közben normálisan (+felesleges nassolások nélkül) mindenfélét eszem és nem minden falatot úgy nyelek le,hogy jajj úristen a súlyom??

75 kiló vagyok,egy 10estől szeretnék hosszútávon megszabadulni


2019. febr. 12. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat a helyesírási hibákért,de éhes vagyok :(
2019. febr. 12. 18:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdetnek jó lenne, csak jóval többet kellene mozogni, amitől éhes leszel...
2019. febr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem tudsz. Ugyanis ha az étkezésedet nem kontrollálod, akkor a megnövekedett aktivitásod megnövekedett étkezést fog kiváltani.
2019. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A címre a válasz igen, a kifejtett kérdésre a válasz az, hogy nem.

A súlycsökkenés 70% diéta, és 30% sport!

Bármilyen diéta alapja a kalóriaszámolás, mert

1. tudnod kell, hogy mennyi a szükségleted

2. tudnod kell, hogy mekkora deficittel mikorra éred el a célod

3. tudnod kell, hogy mi fér bele a beállított keretedbe

2019. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha szinte csak az evés jelent örömöt az életedben, akkor nem ártana egy pszichológust felkeresni, mert ez nagyon nem egészséges.
2019. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ez a kalóriaszámolgatás meg "fújj,távozz sátán kenyér,liszt,cukor!" életmód nagyon nem való nekem."=> Pedig legalább az egyiket be kéne tartani, mert ezzel a hozzáállással nem fogsz fogyni. Amíg így álltam hozzá, én is 75 kg voltam. Aztán még több, 13 éves koromtól egészen 22 éves koromig.

Az első gyerek születése után rájöttem, hogy hiába nem nekem való, máshogy nem lesz eredmény, és neki álltam kcalt számolni + nem ettem lisztet, cukrot, kenyeret, max havi 2x, elkezdtek lemenni a kilók. Igaz, hogy 1 év alatt, de eljutottam 78-ról 62-re, amit tartottam sokáig. Utána ingadozott, mert szar volt az életmódom, össze-vissza ettem megint, 69 és 54 voltak a szélső értékeim, majd 60-ra beálltam újra. Aztán felugrott megint, meg terhes lettem. Utána 65, majd újabb baba. Most fél év után 64 vagyok, és kicsit még ezt is sokallom, dolgozok is ellene. A semmitől nem fog lemenni.

2019. febr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy fogytam le, hogy jóízűen ettem, de nem volt benne (hozzáadott) cukor, kenyér és liszt :) Annyi finom étel van ezeken kívül is :)
2019. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hidd el, hogy teljes kiőrlésű péksüteményekből is lehet nagyon finomakat étkezni! :)

Ezt tudnám tanácsolni, hogy ha a kalóriaszámolgatás nem megy, a fehér pékárukat cseréld teljes kiőrlésűekre, a cukrot vagy édesítőkre, vagy nyírfacukorra, már annak is kevesebb a kalóriatartalma.

És a legfontosabb: egyél rengeteg zöldséget! Akár a szendvicsedre uborkát, paradicsomot, akár köret mellé/helyett párolt zöldségeket, de törekedj arra, hogy több kis étkezésed lesz naponta (lehetőleg 4-5), illetve lehetőleg minden étkezéshez egyél zöldséget. (Nyilván ésszerű keretek között, zabkásához pl. nem, de ez evidens...) A zöldségek rosttartalma segít az éhségérzet leküzdésében, illetve tovább teltnek érzed magad tőle. Így is lehet nagyon finomakat étkezni, és a tested is hamar meg fogja hálálni, hogy értékesebb tápanyagokat viszel be.

2019. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!