Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen tej-alternatíva a...

Milyen tej-alternatíva a leggazdaságosabb?

Figyelt kérdés

Milyen növényi tejhez lehet viszonylag olcsón hozzájutni, melyiket érdemes inni a tehéntej helyett?

(Személyeskedésre, cinizmusra nem vagyok kíváncsi...)



2019. febr. 12. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem amit otthon készítesz rizs vagy kókusztej Neten vannak hozzá receptek.

De az íze állaga meg sem közelíti a tehéntejet.

Venni készen nagyon drága.

2019. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bocs az offert. Miért szemelyeskednenek? Nem is értem. Szójatej? Rizstej esetleg?
2019. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Rizstejet lehet megpróbálom elkészíteni, max szar lesz :D


#2 Olyanokra gondolok, hogy semelyik, nem kell tej, vagy hogyha ilyeneket akarok, annak ára van, a minőség nincs ingyen, meg egyebek... Sokmindent láttam már, félve írok ki kérdést :D

2019. febr. 12. 20:23
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Nincs személyeskedés, mert a növényi tej jó.

Úgy tudom kókusz, rizs meg mandulatej a legolcsóbb. Próbálj olyat venni, amelyiken fel van tüntetve, hogy sugar free, mert amelyiken nincs előfordul, hogy megtömik cukorral.

2019. febr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Joya kókusztejet szoktam venni 5-600 Ft-ért, szerintem megéri. Igaz, én nem iszom meg egyszerre az egészet, egy étkezéshez 1,5 dl-t szoktam enni-inni, szóval sokáig elég.

De házilag is készítettem már kókusztejet, nem nehéz. Vannak fent receptek a neten, keress rá.

2019. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

#5 igen, az a baj, én tejet tejjel tudnék inni, azért is keresek megoldást rá :D de néztem is receptet, kipróbálom kókuszból :)

2019. febr. 13. 12:46
 7/18 anonim ***** válasza:

Csak hogy a házi kókusztejhez hozzak még egy kis kedvet:

én forralással készítettem, így kicsapódik a zsír a kókuszból, ami aztán külön felhasználható főzési vagy kozmetikai célokra (én ez utóbbit szoktam, hajmosás előtti pakolás formájában). A kapott tejet természetesen megiszod. A harmadik haszna a visszamaradt kókuszreszelék. Ebből süteményt még simán lehet készíteni, de müzlihez is adható. Vagy azonnal felhasználod, vagy ha később kell csak, akkor papírtörlőn szárítsd ki, és tedd jól zárható dobozba.

2019. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na, meg is vagyok vele, egész jó lett:)

Még annyiban tudnátok segíteni (és bocs, ha hülyeség, de érdekel), ennek így mennyi a szénhidrát-, fehérje-, zsírtartalma? Fogalmam sincs, miből induljak ki...

2019. febr. 13. 14:49
 9/18 anonim ***** válasza:
1es vagyok! Pont ezt felejtettem el írni, hogy így nem lehet tudni az értékeket, ebb9l a szempontból jobb a bolti mert ott ugye rá van írva.
2019. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én másfél liter vízből, 150 g reszelékből csináltam, ebből lett 8 dl leszűrt kókusztejem. Leginkább a zsírtartalom érdekelne, de ez az, hogy hogyan....
2019. febr. 13. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!