Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok betegesebb,...

Miért vagyok betegesebb, mióta lefogytam? Más is járt így?

Figyelt kérdés
Pár éve kifejezetten kövér voltam, azóta lefogytam kb. 12 kilót, most olyan max 57 kiló lehetek, de ez még mindig bőven molettnek számít a 157 centimhez. Viszont! Amikor kövér voltam, évente maximum 1-2x betegedtem meg, most havi szinten benyelek valami sz*rságot, vírusos náthát, torokgyulladást, ilyesmit, mellette vashiányos vérszegény is vagyok. Pedig nem koplalással fogytam, eszem mindent, zöldséget, gyümölcsöt, tejet, tejterméket, (kefir, túró, natúr joghurt, sajt) sovány húsokat és jó minőségű gabonaféléket (köles, hajdina, zab, tk. liszt, rizs, ilyesmi) néha még édességet is. Tehát semmit nem vonok meg, változatosan étkezem, csak már jóval kevesebbet és egészségesebben, mint korábban. Emellett többet is mozgok. De ez annyira rossz, hogy ilyen betegeskedő lettem. (amúgy nem tudom, hogy van-e köze a fogyáshoz,de azóta kezdődött) Pláne hogy még egy jó 10-est tervezek leadni. 27/N
2019. márc. 1. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma van a szülinapom. 2010-2017-ig egy március elejei hétvégén sem tudtam megtartani a bulimat,mert mindig halni készültem. Volt gégegyulladásom, hörghurutom,influenzám,kötőhátya gyulladásom és még sorolhatnám. 2017 nyarán volt egy fogyasztó műtétem,60 kilót fogytam.

Azóta egyszer sem voltam beteg,nem szedtem antibiotikumot. Szerintem azért,mert azóta szedek vitaminkészítményt és marha fázós lettem,mindig be kell öltöznöm becsületesen.

2019. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindenféle izületi fájdalmam van amióta fogytam 30 kilót. A derekam szinte állandóan fáj, sokszor a lapockáim is beállnak, egyik nap sétáltam 5 km-t és most rottyon van a bal térdem... Nem tudom ez hogy lehet, mikor kövérebb voltam, soha semmi bajom nem volt.
2019. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Mikor 130 kg voltam, sosem voltam beteg, az 54 kg-s barátnőm állandóan az orvoshoz járt. Szerintem ez azzal van kapcsolatban, hogy amíg kövér voltál, addig fel voltak töltődve a vitaminraktáraid, attól még mert az egészségtelen kaja hízlal, még vannak benne értékes vitaminok. Gondolom mikor fogyóztál, nem ettél pl sertéspörköltöt, húslevest, meg ilyen egyéb zsíros, hizlaló dolgokat. Hiába mondod, hogy változatosan eszel, attól még sok fajta vitamin olyan kajákban van, amit diéta alatt nem mertél enni.


Illetve amíg kövér voltál, hozzá szoktál, az öltözködéshez, de lehet, hogy már 1 réteggel több kellene, hiszen már nem melegít a zsír ami rajtad van.


Szedj valami komplex vitaminkészítményt, és +1 réteget vegyél fel, mint amit szoktál. Leöltözni le tudsz, de felöltözni már nem, ha eljöttél otthonról.

2019. márc. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szedj multivitamint, ilyen egyszerű. Én pont azóta vagyok max 1x beteg egy évben, mióta lefogytam, előtte 3-4 havonta benyeltem valami szärt.
2019. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vashiányos vagy, önmgában okozhatja. Pótold, ne spenóttal hanem irass dokinál rá gyógyszert. Kb fél év mire feltöltődhet legalább, de utána egy sima multivitamin elég lesz.
2019. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj hogy már nagyon sokan átestek az agymosáson.

A szervezetnek mindenre szüksége , zsír, cukor, liszt és a többi.

Az csak a reklám szerint egészséges ha valaki ezeket sohasem eszi, csak éhezteti magát és koplal.

Meg az is a reklám hatása hogy valaki csak soványan , kilátszódó csipőcsont meg bordával szép és egészséges.

Van akinek olyan a szervezete hogy vastagabb, ducibb legyen és úgy lesz egészséges a szervezete.

Aik, vagy fogyókúrázott.

Most már ott tartanak hogy mindegyiken van vagy 30 kg felesleg.

Én pedig mindent eszek, sőt inkább az ilyen jó magyaros kajákat kolbász, császárszalonna, pörkölt , töltött káposzta és társaikat. Én mindig fehér kenyeret eszek, ezt a barna valamit nem tudom megenni.

AZ igaz hogy a média szerint rajtam is van 10-15 kg plusz , de szerintem meg eza jó nekem. Én nekem nincs soha semmi bajom, nem éhezek napi kétszer jól lakok és minden rendbe van.

2019. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
* az kimaradt hogy a rokonságban van vagy 8-10 nő állandóan fogyókúrázik és van már rajtuk vagy 30-40 kg felesleg.
2019. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Rendbejönne a vasad, ha kevesebb gabonát ennél (a tk. főleg nem jó ebben az esetben), és több vörös húst, néha májat.

Hurutos megbetegedések esetén nem ártana, ha egy ideig nem innál tejet, és kevesebb tejterméket fogyasztanál.

Saját tapasztalat, plusz a gyerekeimé.

Én sokkal ritkábban vagyok beteg, amióta lefogytam, és egészségesebben táplálkozom. Én is vashiányos voltam, most már nem. D-vitamint és omega-3 kiegészítőt nagyon ajánlom.

2019. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
nincs olyan , hogy "egészségtelen" kaja , mindent lehet enni sőt kell is, a lényeg változatosság és a mérték.
2019. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem csak peched van. Én évek óta nem voltam beteg egyáltalán, aztán idén háromszor is, és hónapok óta köhögök, nem múlik el. A súlyom nem igazán változott az elmúlt években.
2019. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!