Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evvel a mozgásformával mit...

Evvel a mozgásformával mit érek el?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy zsirt veszitek vagy izmosodok,vagyis még vastagabb lesz a combom?

Szivem szerint futnánk.DE nem tudok eljárni mert két kisfiammal reggeltöl estig egyedül vagyok.Ezért Én magam által kialakitott tornákat hajtok végre.Pl:

1.Az ágyra fellépkedek aztán le.Váltott lábbal mindig.


2010. júl. 2. 20:25
 1/4 A kérdező kommentje:
És a guggolással?
2010. júl. 2. 20:36
 2/4 anonim ***** válasza:
És miért nem jársz ki a 2 kisfiaddal játszani ?
2010. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kijárunk játszani,a játszótérre is szoktunk menni.De hát két kisfiú mellett nem nagyon tudnánk futkározni.Majd talán ösztöl mikor a pici is oviba megy.
2010. júl. 2. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Első voltam


Figyelj, azt azért tudod, hogy a táplálkozás a fogyásnak a 70%-át teszi ki, nem ? Szerintem ez egy igen jó hir, főleg anyukák esetében, mert ugyebár ti elfoglaltabbak vagytok.

Tehát nem a mozgás számit a leginkább, hanem a táplálkozás. Ha megfelelően étkezel akkor ledobhatsz magadról egy jópár kilót igen hamar.

Előszőr is ne ess abba a tévedésbe, amibe a legtöbb anya esik : attól, hogy gyereked van és főznöd kell neki attól NEKED még nem kell abból enned. Nem tudom hány éves gyerekeid vannak, de ez bármilyen korra érvényes. Nincs olyan, hogy " hát de a gyerek meghagyta a kifli végét vagy az étel felét " . Meghagyta, semmi gond, a maradékra öntsél egy kis mosószert és ennyi, nem kell a gyerek után enni.


Most mondhatnám azt, hogy ne egyél semmit zöldségen, gyümölcsön és csirkemellen kivül, de azt gondolom, hogy egy felnőtt van annyira értelmes, hogy megértse : mindent, csak mértékkel !

Példának mindig felszoktam hozni a francia nőket : mindenfélét esznek, zsiros sajtokat, csokis kiflit, bort, mégsem hiznak el. A kulcsa a mértéktartás. Addig egyél, ameddig jól esik és azt edd, amit megkivánsz. Ez az egyik titok, viszont azért, mert az " amit megkivánsz " részt sokan félreértik, ezért ehez a titokhoz tartozik egy másik és egyben utolsó titok : Ha tudod, hogy valami nem fog jót tenni amiután megetted akkor ne edd meg !


" Az előbb azt mondta, hogy azt ehetek amit akarok, akkor most hogyan van ez ? " - Hát úgy, hogy valóban azt ehetsz amit akarsz, tehát amit megkivánsz. De biztos vagy benne, hogy ebédre valóban akarod azt a gyorskaját, csak azért mert nem volt időd főzni ? Vagy biztos akarod azt a ropit ami otthon van , csak azért mert a házban van mivel a férjed szereti ?

Ha valóban azt akarod, akkor persze ehetsz belőle, mert semmi bajod nem lesz tőle, csak annyi az egész, hogy az ilyen silány tápértékű ételektől az ember nem lesz energiadúsabb és akkor gyakorlatilag bejuttatsz egy olyan ételt a testedbe, ami több rosszat tesz , mint jót.

És ha ez végigjár az eszeden amikor legközelebb az ilyen ételek ütik ki a szemed, akkor már nem fogod kivánni őket. De ne feledd : nem azért nem jók , mert hizlalnak, ezt felejtsd el, semmi sem hizlal , ha mértékesen fogyasztod ! Csak épphogy többert ártasz magadnak, mint segitesz, mert nem fogod jobban érezni magad a gyorskajától , ezt garantálom ( De alkalmanként belefér ! )


Ne haragudj, hogy ilyen hosszúra sikeredett, tudod , nem szeretem amikor az emberek tudatlanul össze-visszna koplalnak és sajnos a kamaszokat nem lehet meggyőzni, de egy felnőttnél mindig van még esély észhez tériteni őket.

Nagyon kevés sajnos még az edzők között is az olyan, aki valóban inteligens dolgot tanácsol.


Én nem akarlak megváltoztatni, hogyha neked teljesen más a felfogásod, csak egy kis útbaigazitást akartam adni, akármi is lenne a felfogásod a fogyásról.

Egy félő és rideg kapcsolat helyett inkább egy egészséges és szabad kapcsolatunk kellene legyen az étellel szemben.

Nem az ár ellen kellene harcolni, hanem inkább kellene ússzunk az árral együtt. Vagyis hiába esküszik egy a bió ételekre, a másik a paleolit táplálkozásra és egy harmadik az Atkins-ra. Éljünk az élettel ! Éljünk a jelenben és a korral !

Miért ne próbáljuk ki , ha elmegyünk nyaralni Hawai-ba például az ottani gasztronómiát ? Vagy miért ne lennénk képesek a kedvesünkkel egy fagyit megenni, ha kimegyünk sétálni ? Az étel is hozzátartozik az élethez, pont úgy , mint bármi más amit naponta csinálunk. A sok diéta hajkurászástól és kalóriaszámolgatástól a legtöbb nő elfelejt élni. És ezt őszintén nagyon sajnálom. Lányok/Nők : higyjétek el, hogy aki tudja élni az életét annak sosincs gondja a testével. Hagyjátok el az önsanyargatást, gondoljátok át ezt az egész kategóriát ( az étkezést ) és kezdjetek el élni !


Most nem akarok belemenni egyéb dolgokba, mert ez nem Gyereknevelési vagy Pszichológia részleg, de annyit elárulok, hogy a gyerekeidnek is sokkal kevesebb esélye lesz, hogy étkezési és diéta zavarokban szenvedjenek, hogyha ti, szülők, megfelelő példát mutattok nekik és nem engeditek, hogy egy ellenséges kapcsolat alakuljon ki közöttük és az ennivaló között. Az evést kezeljétek úgy, mint egy természetes napi aktivitást, mint egy szórakozást , és ne csináljatok gondot belőle , hogy túl kevés-e vagy túl sok. Hidd el, hogy ez a későbbiekben nagyon sokat fog számitani a fiaid személyiségi felépitésében, úgyis elég bonyodalommal kell megkűzdjenek a mai fiatalok, ne nehezitsétek mégjobban meg a dolgukat.


Sok sikert kivánok a továbbiakban !

Hogyha elolvastad és esetleg lenne hozzáfűzni való gondolataid akkor szivesen várom a hozzászólásod :-)

2010. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!