Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2000 kalóriás fogyás vélemény/...

2000 kalóriás fogyás vélemény/tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nos sokan ajánlották nekem hogy ezt a fogyókúrás módszer kezdjem el csinálni. Ugye napi 2000 kalória + napi minimum 1 óra mozgás.Arra lennék kíváncsi hogy működhet-e vagy nem illetve tapasztalatokra hasonló kúrákból.

Ui:19/f,178cm,106kg

Célom:20-25kg mínusz



2019. márc. 19. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2000kcalal kezdtem napi 40 perc mozgásal 139kilóval szépen fogytam 117,7 vagyok jelenleg bár mivel volt, hogy 3 hónapig stagnált a súlyom mostmár csak 1800kcalt tartom azt nem akarom túllépni plusz mozgàs, most nemrég indult be újra a fogyás szóval működik.
2019. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

150 kgról kezdtem 1800 kalóriával. Ahogy fogytam úgy csökkentettem. Heti 4x intenzíven sportoltam.


Szerintem a 2000 kalória sok lesz, bár attól függ milyen munkát végzel. Én irodai munkát végeztem.


Próbáld meg a 2000 kalóriát és ha 2 héten belül nincs eredménye, akkor csökkentsd 200al.

2019. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ha mozog napi 1 órát azzal 500kcalt biztos eléget, ami ha 2000kcalt eszik olyan mintha csak 1500kcalt evett volna.

Szerintem próbáld ki egy-két hétig 2000kcalt egyél és nézd meg van-e bármi változás a súlyodban.

2019. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megpróbálom így illetve nagyobb változások étrendben ajánlották vagy elég ha mostani étrendből kevesebbet eszem?
2019. márc. 19. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Lassan fokozatosan mérsékeld a szénhidrátot. Mondjuk jelenleg egyél még meg 200-250 gramm szénhidrátot egy nap aztán csökkentheted de ezt magadnak kell kitapasztalni. Lehet hogy te ennyi szénhidráttól is tudsz majd fogyni, a lényeg hogy a gyors felszívodású szénhidrátokat kerüld.(Pl fehér kenyér,fehér lisztből készült dolgok,cukor) és helyette lassú felszívódásút egyél. (teljes kiörlésű kenyér,zabpehely..stb) de ilyen drasztikusan ne változtass az elején az nem fog jót tenni. Ezekre fokozatosan,lassan állj rá. Magadnak tapasztald ki hogy mi a jó. 2000 kcal-tól is lehet fogyni bőven. Aztán ha leáll mondjuk 2-3 hónapon keresztül akkor olyankor be kell iktatni egy csalónapot amikor sokat eszel hogy a leptin szinted az egekbe szökjön és újból beinduljon a fogyás. :) A lényeg hogy türelmes legyél magaddal mert gondolom tartható és kényelmes diétát és fent tartható edzést szeretnél.
2019. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is 2000 kalóriával kezdtem hónap elején. A körméreteim azóta határozottan elkezdtek csökkenni. Továbbra is figyelem, nézem mi történik. Később majd ha kevesebb lesz a súlyom is, a kalóriából is visszaveszek ahogy a bmr-em csökken.

2. hónaptól tervezem beiktatni a rendszeres mozgást is fokozatosan. Az első hónapot csak az új étrend megszokásával töltöm. Igaz nálam más a tápanyagok összetétele mint általában annál aki kalóriaszámolós módszert használja.

Az én étrendem elsősorban mérsékelt szénhidrát bevitelen (80-100g) és megemelt zsír-fehérje bevitelen alapul. Nálam csak ez után lényeg a kalóriakeret, de rajta tartom a szemem.:)

2019. márc. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És az mondjuk baj ha napi ajánlott fehérje adagom túlépem ? Hosszú távon lehet belőle baj esetleg nem fogok tőle fogyni?
2019. márc. 21. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Pàr gramm fehérje+ nem fog gondot okozni. Néha nekem is megszaladt egy kicsit.
2019. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NosHU válasza:
Hasonlóak a paraméreteim. Csak én 24 vagyok. Hogy haladsz a szálkásítással ? én is 2000 kcal. diétát akarok csinálni.
2019. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!