Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Be vannak “betonozva” a...

Be vannak “betonozva” a kilóim. Ötlet?

Figyelt kérdés
Már egy hónapja tornázom, joghurt-kefír kombót eszem és egyszerűen beragadtam 54 kg-ra. 48-nak kellene lennem. Más is járt már így, hogy makacsul nem mennek le a kilók?
2019. ápr. 21. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kilók mennek le a legnehezebben. Ezen kívül 1 hónaptól még ne várj semmit, és a joghurt-kefiren kívül mást is kéne enned. Lehet azért se megy le az az 5 kiló, mert raktarozo uzemmodban vagy.


Egy kicsit nézz jobban utána a taplalkozasnak.

2019. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95% h nem is kell már fogynod .. talán ezért.
2019. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos kellene... azt a fontos infót kihagytam, hogy alig vagyok másfél méter felett. Igen, a raktározó üzemmód, még reménykedek, hogy később indul be, máskor is volt már ilyen, amikor már nem is akartam fogyni, akkor "olvadtak" le a kilók és még a jegygyűrűmet is elveszítettem. :( De szerencsére egy év múlva meglett, amikor újra elültettem a muskálikat. :)
2019. ápr. 21. 11:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan így voltam ezzel én is tavaly ilyenkor. Jelenleg pont 48 kiló vagyok, múlt évben 54-55 kiló közt ingadoztam és hiába próbáltam keveset enni és sokat mozogni, mintha "beragadt" volna a súlyom, inkább felfelé akart menni, mint lefelé. Szerintem ez egy anyagcsere-blokk, amit tényleg nehéz lehet áttörni, mert a magasabb zsírszázalék miatt már nem feltétlenül úgy működik a pajzsmirigy,l és az inzulinháztartás, mint kellene, ezek pedig kihatással vannak az anyagcserére, ez egy ördögi körbe juttathat. Nekem az energia-szintem és az egészségi állapotom is megsínylette a fölös kilókat (igen, lehetségesek fölös kilók 5x kilóval is, könnyű csontozat, nem túl fejlett izomzat és 150-160 cm testmagasság esetén).

Nos, ami nekem segített: nem volt egy rövid folyamat, de kitapasztaltam, mely ételek segítik és melyek gátolják a fogyásomat. Ez nagyon különbözhet, ezért ez csak egy példa, de nekem nagyon bevált a napi több adag gyümölcsből (főleg a savas, édes gyümölcsök, pl ananász, szőlő, eper, kivi), könnyű zöldséges ételekből, sovány tejtermékekből és tojásból álló étrend. Amit próbáltam mellőzni, azok a búzalisztes ételek, a burgonya és a hüvelyes zöldségek, és a zsíros húsok. A másik dolog még az volt, hogy próbáltam délután 4-ig elfogyasztani a legtöbb aznapra szánt kaját, este pedig már csak könnyűt enni, kb 3-4 órával lefekvés előtt. Nekem a kalóriaszámítás egyáltalán nem vált be, nem is hiszek benne, mert volt, hogy sikerült 2000 kalóriával is fogyni, és volt, hogy 1000-rel sem, az elfogyasztott ételek és a napszaki elhelyezés függvényében. Szerintem az emberi szervezet nem egy egyszerű gép, hogy könnyen meg lehessen érteni a működését és egyszerű sablonos útmutatókat gyárthassunk hozzá, amelyek majd mindenkinek beválnak. Az viszont tény, hogy a szélsőséges energiamegvonáson alapuló, vitaminhiányos, egyoldalú táplálkozás mindenkinek rosszat tesz, szóval kérdező, amennyiben tényleg joghurton élsz egy hónapja, ezt sürgősen fejezd be, mert rossz vége lehet... Meg lehet, neked pont akadályozó tényező a tejtermék a fogyásban, szóval ideje egy személyre szabott, egészséges diétába kezdened, annak biztosan lesz eredménye. Szerintem kisebb ebből a súlyból bőven elég max. 2 kilót fogynod havonta és ha elérték a számodra optimális testsúlyt, igyekezz megtartani, mert az sokkal könnyebb, mint újra lefogyni (én ezt tapasztaltam, úgy látom, te is :)). Sok sikert! :)

2019. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!