Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el kondizni?...

Hogy kezdjek el kondizni? (Kardio)

Figyelt kérdés

6-8 kilot szeretnek fogyni 2 honapon belul. A kajalashoz nem kellenek tippek, azt tudom mit hogy, de sajnos kondizasban nem vagyok annyira jartas.

- Mar regota nem sportoltam, heti hany alkalommal kene kezdenem, illetve mennyi idore menjek?

- Milyen gepeket ajanlanatok kardiozashoz?


2019. ápr. 22. 19:15
 1/1 anonim válasza:

Attól függ most hány kiló vagy és milyen a BMI-d enyhe túlsúlynál még belefér a futógép, lépcsőző, afelett inkább biciklis gépeket, vagy úszás javaslott.

Fontos hogy a kondi nem csak fogyást jelent, hanem inkább az izomépítést célozza meg. Ezek az anaerob edzésformák, pl fekvenyomás, súllyal gugolás, kettlebell.

Míg fogyásra inkább az aero, aminél a szervezet oxigént hasznosít az energia fedezéséhez. Ezek azok az edzésformák amelyek a szívet, tüdőt és az érrendszert veszik igénybe. Ez is épít izmot, de inkább ez jó fogyásra.

2019. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!